Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Puxerek

Wymiana zepsutej płyty głównej

Polecane posty

Cześć, padł mi router. Skoro padł to trzeba kupić nowy, w międzyczasie jakaś firma przysłała ofertę internetu. Przyjechali, założyli i pojechali. I tu jest problem, bo mój słabiutki PC postanowił nie współdziałać z nowym modemem. Laptopy działają, zarówno przez wi-fi jak i przez kabel. Postanowiłem wymienić płytę główna, bo i tak była uszkodzona (3 miesiące temu w serwisie stwierdzili kilka nieprawidłowości), a to pewnie przez nią internet nie działa. Nie wiem za bardzo jak się wybiera, moglibyście pomóc?

Mój sprzęt:

-Płyta: Gigabyte GA-G31M-ES2l

-Procek: Intel Celeron E1400GHz

-Ram kości 2x1GB Kingston KVR667D2N5/1G

-Grafika: Nvidia GeForce 9800GT

-Zasilacz: Feel II 350ATX

Planuję niedługo nieduży upgrade

Wczoraj kupiłem bezprzewodowy przekaźnik sieci, czy jak to się tam nazywa, na USB o nazwie BELKIN SURF N150, ale chociaż router (czy tam modem) stoi 2m od niego, to dzieją się bardzo dziwne rzeczy, od mocnego zamulania po rozłączanie internetu. Zapłaciłem za Belkina 80zł więc to nie on jest raczej przyczyną, a płyta główna. Gra przez sieć z rozłączanym internetem nie jest niczym przyjemnym.

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, będę powoli ulepszać ten sprzęt, ale teraz mogę sobie pozwolić tylko na płytę, dlatego chciałbym taką, która umożliwiała by przyszłe ulepszanie. Zasilacz jest do wymiany, wiem o tym, ale na razie nie potrzebny mi lepszy.

Mógłbyś podać ew. zamienniki procesora i RAMu? Grafika też do wymiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że jak chcesz kupić płytę pod obecny sprzęt to automatycznie uniemożliwiasz sobie sensowny upgrade (no chyba, że ją sprzedasz). Dlatego to nie jest zalecane.

Jeśli chcesz iść maksymalnie po taniości, to z zestawu proc + płyta + RAM + zasilacz (bo jego wymiana jest obowiązkiem), to np. Celeron G540 + ASRock H61M-S + Goodram 1x4GB 1333MHz CL9 + np. Aerocool VP-450. Razem wyjdzie ok. 500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wydać do 1400zł za cały komputer, więc jeśli nie można by było inaczej niż dokupywać po trochu to machnę się na całość, najwyżej będę cierpiał na niedobór kasy. A moglibyście powiedzieć, czy dałoby rade sprzedać te części, nie mam pudełek bo ktoś mi je składał, ale oprócz płyty głównej, wszystko działa bardzo dobrze, procesor nawet podkręcałem do 2.4 i najnowszy Modern Warfare działał bez większych przycinek. A grafika mogłaby zostać czy trzeba będzie nową? Skyrim działał na niej więc chyba nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1400zł to się można porwać na wymianę grafiki, kasy by starczyło. Co do sprzedaży - E1400 jest wart góra 50zł, pamięci 50-70zł, zasilacz 20-30zł. Dysk twardy i nagrywarkę masz pod SATA? Jak tak, to śmiało można zostawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym sprzedać go jako całość dla rodziców, jako domowy sprzęt do przelewów i siedzenia na allegro, a komputer złożyć z całkiem nowych część. Bo jak popatrzyłem na ceny na allegro, to chyba oddałbym to prawie za darmo. Moglibyście podać mi jakiś niedrogi zamiennik do tej konfiguracji sprzętu? Czy kupić taką samą jak była?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że jeśli miałbyś za 1400zł kupić cały nowy komputer, to szanse na kupienie czegoś sensownego drastycznie spadają - zostawienie ze starego sprzętu dysku, nagrywarki i obudowy to jakieś 400-450zł oszczędności. Oczywiście za 1400zł się da kupić komputer, wystarczyłoby na Pentiuma G620 + HD7750 (a nie i3 + HD7770, jak w lepszym wariancie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest taki trochę problem, że dysk ma tylko 120gb, obudowa to kawałek blachy, nagrywarkę też nie chce nagrywać. Do dziś nie wiem jak dałem się, za przeproszeniem, wyruchać na taki złom. Teoretycznie, mam jeszcze 500zł w dolarach, na czarną godzinę, ale kurs jest niski i się nie opłaca wymieniać. Ale myślę, że do czasu kupna, powinien podrożeć, więc można mówić o kwocie 2200zł (rodzicom może sprzedam za jakieś 200-300). Nowa obudowa, dysk i nagrywarka jest lepsza, bo te stare są strasznie zużyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...