Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hevi

Zakup notebooka do 2500zł

Polecane posty

Witam.

Przyszedł taki moment, że muszę zmierzyć się z zakupem notebooka, bo wyjeżdżam na studia i będzie mi niezbędny, a stacjonarnego nie zamierzam kupować. Mobilność jest mi niezbędna. smile_prosty.gif Skoro już zaplanowałem zakup to stwierdziłem, że przydałby się laptop na tyle wydajny, żeby pociągnął gry. Nie tyle na wysokich detalach, ale na średnich czy chociażby niskich. Kwota na mój zakup to 2500zł.

Zorientowałem się troche w temacie i poszperałem po tzw. "tanich laptopach". I mam swój typ, mianowicie Asus X53SV. Sprzęt podobno najlepszy z możliwych w tym przedziale cenowym do gry, a parametry faktycznie robią wrażenie smile_prosty.gif Problem jest taki, że jest fatalna dostępność tego modelu na rynku. Wszedzie jest napisane, że to model w cenie do 2500zł, ale patrząc po ceneo, czy skąpcu takie są, tylko, że magazyny sklepowe ich nie mają. Owszem znalazłem ten model http://www.komputron...1NW/category/1/ ale niestety za 3000zł confused_prosty.gif I tu pojawia się moje pytanie: Czy owy Asus X53SV to to samo, co ASUS X53SM-SX103 - http://www.neo24.pl/...data_torba_mysz będący już w tej przystępnej cenie i dostępny? A może polecicie jakiegoś lepszego 'gamingowego' notebooka do 2500zł?

Z góry dziękuję smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dał radę trochę dorzucić to zastanowiłbym się nad Acerem:

http://allegro.pl/stylowy-acer-v3-i5-3210m-4gb-500gb-gt640m-2gb-usb3-i2579229499.html

Ma zauważalnie wydajniejszą grafikę od tych Asusów, więc do grania będzie nieporównywalnie lepszy.

Jeżeli zaś chodzi o Asusy to w zasadzie bardzo podobne modele. Ten z neo24.pl ma GT 630M na pokładzie, a tamte starszą GT 540M. W praktyce to te same karty pod inną nazwą. No i tej pierwszy z komputronika ma i7 na pokładzie, a ten z neo24.pl i5, ale ten i7 się zbytnio w graniu nie przyda przy tak przeciętnej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety minus spory jest taki, że nie mają dołączonego Windowsa 7. A to kolejny wydatek 350zł ;/ Chyba, że problemem nie będzie instalacja Windowsa z drugiego mojego laptopa. Ale nie wiem czy to przejdzie, ten sam Windows na dwóch lapkach. Przejdzie?

Generalnie znalazłem jeszcze jeden laptop w cenie do 2500zł z niezłymi wynikami wydajności i dobrymi parametrami. To HP Pavilion dv6-6b15ew - http://emobilne.pl/hp-pavilion-dv66b15ew-p-1942.html. Wiem, wiem jaką Paviliony mają opinie. Przegrzewają się i są głośne. Tylko opinie, które czytałem o tym modelu są dość pochlebne i ludzie go raczej polecają. Przykładowo tutaj są wyniki jego testów: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Pavilion-dv6-6b15ew.67276.0.html Generalnie nie jest z nim źle. Jak myślicie?

Ten Acer, którego Ty podałeś deBug chodzi za 2700zł, taniej nie widziałem. A to już niestety troche za dużo :/

I jeszcze jak to jest z tą samą wersją Windowsa 7 na dwóch laptopach? Da rade tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym moim lapku jest naklejka z kluczem aktywacyjnym i jest napisane że to Microsoft 7 Home Premium OA. Czyli da rade na nowej maszynie ten sam klucz użyć?

Z tego co wiem to ten procek Paviliona jest w stanie wykręcić się do 2300 MHz, co daje mu w 3DMarku06 do 3233 pkt. (o 32% niż normalnie). A to stawia go już obok Core i5 drugiej generacji, które kręcą się tak, że w 3DMarku06 średnio uzyskują 3205 pkt. Czyli w sumie jest to dobry wynik. Standardowo przy taktowaniu 1600 MHz osiąga zaledwie 2452 pkt. A to już żadna rewelacja. Kręcili go programem FusionTweaker i mówią specjaliści, że mimo słabej renomy chłodzenia spokojnie na takim taktowaniu daje rade.

Jednak nie, już wiem jak jest z tym Winem 7... Nie da rady tego samego na drugim lapku legalnie zainstalować :/ Czyli potrzebuje dobrego laptopa do grania z oprogramowaniem w cenie do 2500zł. I tu właśnie najbardziej kusi mnie ten HP Pavilion... Tylko ta renoma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już się zdecydowałem :) HP Pavilion g6-2060sw - http://www.elektronicznyswiat.pl/produkt/49970.html

Świetna specyfikacja:

  1. bardzo dobry procesor - Core i5-3210M kręcący się do 3,1 GHz;
  2. świetna karta graficzna - AMD Radeon HD 7670M. W tej cenie ciężko o lepszą, a ta karta jest z klasy 2 więc wysoko wysoko;
  3. w cene 2499zł wliczony Windows 7 Home Premium 64 bit.

Jak myślicie? Bo wydaje mi się, że do 2500zł lepszego lapka z systemem operacyjnym się nie znajdzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie grafika lepsza i to nawet wyraźnie. Ale czy będzie to miało tak duże znaczenie w obliczu tego, że wyraźnie słabszy procesor od HP? Jeśli procesor jest słabszy to nawet lepsza grafika nie pomoże. Chyba, że tego Core'a i3-2350M da się podkręcić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą tego MSI jest tylko jedno gniazdo USB 2.0, fakt, ma 2 USB 3.0, ale moim zdaniem powinno być odwrotnie - jedno 3.0 i dwa 2.0. Ale nie jest to specjalnie gigantyczna wada.

Nie mogę się cały czas zdecydować, czy MSi GE620DX-694XPL z dużo lepszą grafiką i słabyszm prockiem, czy HP Pavilion g6-2060sw ze znacznie lepszym procesorem i słabszą grafiką. confused_prosty.gif Mówicie, że do gier, pomimo dużo słabszego procka, lepszy będzie ten MSI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale USB 3.0 jest kompatybilne wstecz, więc co za problem? ;)

A procesor nie jest duży słabszy. i3 to praktycznie to samo co i5 w przypadku wersji mobilnych, z tym że i5 ma funkcję Turbo. No i w HP masz procek Ivy Bridge, więc zegar w zegar jest nieco wydajniejszy od Sandy z MSi.

W sumie to dość ciężki wybór, ale ja bym chyba postawił jednak na MSI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie przemyślałem tego ;)

Osobiście chyba też skłaniałbym się w strone MSI. Specyfikacje obydwa laptopy mają podobną i wielkich róznic nie ma, ale na MSI decyduje się z powodu średnio przychylnej opinii o HP. Zależało mi na notebooku, który nadawał będzie się do gier i miał załączony Windows 7 - obydwa to mają.

Różnica jest taka, że nie chce kiedyś skończyć z laptopem wtopionym w kolana, dlatego decyduje się na MSI :)

Dzięki wielkie za rady, bardzo mi pomogliście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...