Skocz do zawartości

Płyta + dysk + procesor


Enough

Polecane posty

Cześć, czy ktoś mógłby mi doradzić.

1. Czy obudowa pasuje do wszystkich plyt głównych? Czy trzeba ją dokładnie zmierzyć, tak żeby nie było problemów?

2. Czy jest jakaś płyta główna z soccetem który obsłuży jednocześnie i3/i5/i7 jak i mojego intel core e8500?

3. Mam obecnie dysk 250gb Hitachi 7200obrotów. Według mnie jest on za wolny. Na jaki warto zmienić HDD aby jego szybkość była zadowalająca? Myślę nad 500gb-1tb.

4. Co z dyskami hybrydowymi? A może warto kupić 32gb ssd tylko na windowsa + przeglądarkę?

5. I na koniec - jakiś w miarę rozsądny zestaw składający się z płyty głównej, procesora 4rdzeniowego (optymalnie i5) i dysku.

Jeśli jest płyta spełniająca punkt 2, to póki co nie będę kupować procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy, czy jest pod płyty ATX czy mATX.

2. Oczywiście, że nie.

3. ST500DM002/WD5000AAKX lub ST1000DM003/WD10EALX.

4. Dyski hybrydowe poki co maja raczej kiepski stosunek cena/wydajnosc. Porzadne SSD zaczynaja sie od 64GB.

5. A ile masz pieniedzy? Jaka karte graficzna? Pamieci pewnie DDR2 (jak tak, to do wymiany)? Jaki zasilacz (marka, model, moc)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14f53a4eb44d890f.jpg

Ok dzięki za informacje o dyskach :)

Co do zasilacza - mi ten pasuje, chyba że będzie jakieś nagłe sporo większe zużycie przy nowym dysku(dyskach) i 4rdzeniowym procesorze. Bo obecnie mam temperaturę podzespołów po 7-8h pracy na poziomie 45-50stopnii. A komputerek jest niesamowicie cichy, o co mi zawsze chodziło :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie ile będzie trzeba. Jeśli zamiast 800zł mogę wydać 1000, ale mieć znaczacy wzrost wydajności - bez problemu dopłacę. Nie chcę za to dopłacić kolejnego 100zł, po to żebym mieć o 0.7% lepsze wyniki, i 1fps w grach więcej.

Karty zmieniać nie zamierzam, procesor ma być mocniejszy od niej, bo mimo wszystko, przy graniu spędzam od 10 do 50% czasu przy komputerze, a przy reszcie rzeczy także zalezy mi na dobrej wydajności i szybkości.

Więc ustalmy budżet na około 1000zł dla procesora, płyty głównej (nie musi mieć nic zintegrowanego, bo mam osobną dzwiękową i graficzną), oraz dysku. Chyba starczy? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem stoi bezużytecznie, tylko z włączonym pobieraniem steam lub origin, niedługo pewnie z funkcji "społecznościowych" będę korzystać na tablecie. Kiedy ja nie gram, czasem się wepchnie brat, żeby skyrima bądź europe universalis 3 pograć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się ma sprawa to średnio widzę sens pakowania większych pieniędzy w upgrade procesora, może poszukaj używanych np. Q6600 (najlepiej G0), co by tanim kosztem załatwiło sprawę. I wtedy by sobie można było pozwolić na np. SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za cholere nie wiem jaką mam płytę główną, bo program który miał to wykryć płytę nie dał rady. Chyba że jest jakiś, który zawsze wykrywa :P

Bo jeśli dało by się kupić tego Quada w dobrej cenie, a kase wydać tylko na dysk, to bym wyszedł na tym pewnie dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

3032h jakies badziwie nawet pewnie q6600 nie przyjmie

bys musial plyte tez wymieniac ale nawet nie wiadomo czy do tej obudowy normalna plyta wejdzie zasilacz tez jakis podejrzanydziwnie zamocowany jakby bokiem moze i buda byc do wymiany lolto juz lepiejg530asrock h61m4gb ddr3 goodram 1333mhz cl9silentium pc brutus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad nie wiejdzie, przy upgardzie obudowa do wymiany bo zasilacz jest z przodu montowany co raczej zle wrozy, do 1000zl nie kupisz nic wydajniejszego od obecnego E8500 mozna karte graficzna wymienic ale to zalezy jaka masz teraz. Ram DDR3 tez nie wiejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...