Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kelevra1902

Laptop dla studentki do 3000zł

Polecane posty

Witam,

Chciałem prosić o pomoc w wyporze laptopa dla studentki, a więc jego przeznaczeniem nie będą gry (no może poza The Sims), a praca w programach czy rozrywka - oglądanie filmów, słuchanie muzyki itd.

Cechy laptopa:

- Poręczny - myślę, że matryca 15,6 cala powinna być wystarczająca

- Bez preinstalowanego Windowsa

- Pojemny Dysk twardy (750GB-1TB)

- Wytrzymały

- Dobrze by było gdyby nie hałasował jak traktor

Powiedzćie mi też w jakim sklepie najlepiej taki laptop kupić? Bardziej opłaca się w Internecie czy w lokalnych sklepach?

Pomóżcie trochę bo o ile w komputerach stacjonarnych ogarniam co i jak to o przenośnych nie mam pojęcia :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lenovo-y580-i5-15-6-4gb-750gb-gtx660m-pilka-mysz-i2543040816.html

Ta oferta wygląda całkiem fajnie. Czy ktoś kto miał styczność z tym laptopem może powiedzieć jak u niego z czasem i głośnością pracy?

@Dirian

Możliwe, że sprzęt o kilkaset złotych tańszy byłby lepszym rozwiązaniem, ale to już drugi laptop dziewczyny. Poprzedniego kupiła 3 lata temu i szybko się przekonała, że szczędność spowodowała to że laptop szybko się zestarzał i na dzień dzisiejszy jest już za słaby i zbyt wolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w zasadzie prócz słabszej karty graficznej w tańszym modelu te laptopy wiele się nie różnią (procek ten sam, tyle samo pamięci RAM).

Alternatywnie można pomyśleć nad lapkiem z czterordzeniowym prockiem:

http://www.x-kom.pl/p/76924-notebook-laptop-15,6-asus-x53sk-sx080-8-i7-2670qm-8gb-750-dvd-rw.html

Ma jednak najsłabszą grafikę z wyżej wymienionych, do tego mocniej się będzie grzał (cztery rdzenie) i pewnie przez to będzie głośniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelevra1902

Wątpię, by to podzespoły laptopa były problemem.

Zapewne, laptop jest zaśmiecony i zawirusowany.

Do tego prawdopodobnie ma zapchane otwory wentylacyjne (nagrzewają się podzespoły, czasem laptop samoczynnie się wyłącza od czegoś takiego).

Wątpię, by 3 letni laptop nie wystarczał, no chyba, że do Simsów i filmów FullHD.

Jakbyś namówił ją, na parę prostych czynności (przeskanowanie skanerem Comodo Cleaning Essentials- nawet go nie trzeba instalować, wywalenie wszystkich wirusów, przeskanowanie skanerem Dr.Web CureIT, wywalenie robaków, ale już nie powinno być, przeskanowanie w poszukiwaniu "śmieci" CCleanerem - powinno przybyć od ich usunięcia ~5/10GB na dysku, do tego powinien poprawić się komfort pracy, przeskanowanie rejestru, naprawienie błędów, ponowne przeskanowanie i tak do skutku - zaniedbane systemy tak mają - do tego profilaktyka na przyszłość, czyli instalacja jakiegoś porządnego pakietu Internet Security (nic nie trzeba wydawać, bo bardzo dobry, jest za darmo - Comodo Internet Security). Z doświadczenia własnego, wiem że lepszy niż Norton 360 (a więc i Internet Security też), czy G-Data.

Nie trzeba nic wydawać, tylko parę godzin, a laptop odżyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100

Wiem o tym. Kilka miesięcy temu reinstallowałem jej windowsa, ale to niewiele dało. Kamputer i tak ma problemy z płynnością w pracy w co bardziej wymagających programach. No a do tego mechanicznie odbiega od nowego sprzętu - chociażby górna część z monitorem jest obluzowana i ma problemy z utrzymaniem się w jednej pozycji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...