Skocz do zawartości

Battlefield 3 - częste przycinki gry


dyuuun

Polecane posty

Witam. Mam problem w battlefield 3, a mianowicie chodzi o częste przycinki gry, nie zależne od ustawień graficznych. Temperatury są w porządku. To też nie jest raczej wina internetu, praktycznie nigdy nie zdarzają mi się lagi, w jakiejkolwiek grze, Internet 9mb. Mój sprzęt to:

  • i5 3,1ghz
  • radeon hd 6790
  • 4gb ram ddr3

Udało mi się gdzieś wyczytać, że Bf3 bardzo pożera zasoby ramu i dodanie kolejnej kości mogło by pomóc. Czy to rzeczywiście problemem jest jego mała ilość? Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Najpewniej wczoraj miałeś włączony jakiś program, który pożerał RAM. Wiesz, przeglądarka sama w sobie jest pamięciożerna, ale swoje do płynności działania gry ma też dysk. Ogółem: podczas gry w BF 3 upewnij się, że wszystko, co zbędne, masz wyłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszystko miałem wyłączone, przeglądarkę też. Zmieniałem ustawienia graficzne i tak dalej. I mimo to, nie było poprawy. Dziś dla porównania, grałem razem ze skypem, steamem, i paroma innymi programami w tle, na wysokich ustawieniach graficznych i było wszystko ok. Osobiście więc uważam, że to coś ze strony be efa było nie tak.

Właściwie to temat można zamknąć, bo problem rozwiązał się sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leżał po stronie twojego sprzętu. Wielu graczy skarżyło się na zaciny, między innymi ja.

Sprawdziłem na wykresie wyświetlanym komendą Render.PerfOverlayVisible 1. W momencie pojawienia się przycięcia, wykres odpowiadający za użycie CPU szedł ostro w górę.

Pamięć nie ma z tym nic wspólnego. Dotychczas miałem 3x1GBGB i Viste x86, kupiłem 3x2GB i zainstalowałem Viste x64. Nie usunęło to żadnego z problemów (microstuttering, flickering etc.) jakie pojawiają się u mnie w grze. Najbardziej denerwujący jest lag compensation. Wielu graczy biega i nabija kile na lagu, udając pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...