Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kry7

Montaz B75 pro3 M

Polecane posty

No więc mam kłopot :(

Kupiłem tę płytę co w temacie i teraz nie mogę jej włączyć zasilacz mam sprawny jeszcze niedawno pracował w starym pc aerocool vp 450. Płyta jest z prockiem G540.

Płyta ma dodatkowe zasilanie 8 pin obok cpu ale pisze że mogę wpiąć 4 pin tak więc zrobiłem, podpiołem wentylatory dysk itd. i i możecie pomóc?kabelki power, reset,oraz hdd led poziomo wszystkie kabelek power pomaranczowy w PWRBTN# a biały do GDN tak samo z resertem. nie wiem co może nie działać Proszę pomózcie cos może macie jakieś propozycje albo zdjęcie jak podłączyć cokolwiek męczę się tym od wczoraj. Sorry za błędy ale pożyczyłem laptopa który ma włoską klawiaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączylem główne zasilanie oczywiście. Jedyne co teraz zauwazyłem to to ze gdy wciskam przycisk power to mignie 1 raz diodtka na przejściówce od dysku i tyle zero reakcij jakby prąd był za słaby nie wiem sam...

piny wyglądaja tak

1234

56789

1 Pled plus

2 pled minus

3 PWRBTN #

4 GND

5 HDLED plus

6 HDLED minus

7 GND

8 REST#

9 DUMMY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pinów 1 i 2 powinno się podłączyć światełko informujące o włączonym komputerze, + do +, - do -

3 i 4 - przycisk power oraz uziemienie do GND

5 i 6 - diody informujące o pracy dysku

7 i 8 - tu nie jestem pewien, ale pewnie przycisk reset

9 - nie mam pojęcia tongue_prosty.gif może speaker? Choć zwykle podłącza się go do pinów nieco dalej położonych.

Miałem kiedyś podobny problem, że PC nie chciał odpalić, odpiąłem wszystkie kabelki od pinów na dole płyty i włożyłem jeszcze raz w oparciu o instrukcję smile_prosty.gif Działa do dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możlwe że cos uszkodziłem na płycie głównej o troche niektóre kabelki ciężko włozyc i czasami płyta wyginie się tak że dotknie obudowy nie słychać żeby się łamała czy cos. Gdy naciskam power to zapala sie ta diotka co pisalem wyzej od przejciowki wiec prad jakis plynie ale czemu sie plyta nie uruchamia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse były fabrycznie zamontowane w obudowie i nie styka się płyta z obudową. A mam jeszcze jedno pytanie gdyby procesor był zle zamontowany to plyta by sie uruchomila ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym zdjęciu chłodzenia z procesora powinno się na nowo nałożyć pastę termoprzewodzącą, uprzednio usuwając resztki starej pasty. W przypadku Celerona G540 można to nieco zbagatelizować, gdyż jest to bardzo chłodny procesor i nie powinien łapać wysokich temperatur nawet na starej paście i chłodzeniu boxowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest dobrze zamontowany wlasnie wyjalem plyte iodpalilem z samy roc. na tak zwanego pajaka alo rade wolalo o ram wiec dolozylem nie wiem czemu nie chce chodzic w obudowie moze teraz bedzie. zmontuje i napisze co i jak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiemco bylo przyczyna nie srubki dystansowe tylko zle podpiolem zasilanie do cpu zle wlozylem wtyczke tak jakby bokiem smile_prosty.gif dzieki wszystkim za pomoc ale jeszcze nie zamykacie bo moze cos bedzie. Oki chodzi wszystko prócz... dysku będę musiał kupić jakiś nowy na SATA bo przejściówka prawdopodobnie nie działa chyba można zamknąć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...