Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sigma

Nintendo DS - czy warto

Polecane posty

Otóż, moje pytanie jest następujące.

Mam odłożone trochę funduszy (ok.400zł) i zastanawiam się czy na chwilę obecną opłaca się kupować ową konsolę

Często korzystam z emulatorów i gry na NDS'a są bardzo wciągające, ale mamy też 3DS'a i tutaj narasta problem.

Jaka jest wasza opinia?

Na tym forum nie tolerujemy piractwa. Ost poleciał - Dracia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem tego pierwszego NDSa, z czego bardzo się ucieszyłem, ale byłem wtedy mały i nie ogarniałem jeszcze cen gier, mało się tym interesowałem. Obecnie sądzę, że nawet 150 złotych za grę na tę platformę to o wiele za dużo i konsola leży gdzieś w koszyku na półce. Nie mogę powiedzieć, że żałuję posiadania jej, bo tak jak Ciebie, bardzo wciągają mnie gry tego typu, ale skończyłem na Simsach i Wario/Mario Ware, coś takiego. :P Czy polecam? Jeśli masz fundusze na gry, to tak, ale raczej 3DSa lub tego starszego NDS Lite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu dotarło do mnie DSi, jestem bardzo zadowolony.

obecnie różnice cenowe między NDS Lite a DSi nie są duże, a dla mnie DSi ma lepszy design i rzekome "DSi enchaned games".

ilość exclusive'ów dla 3DS jest malutka, więc raczej nie warto dopłacać (tylko dla gier 3ds jest efekt 3d).

DS Lite/DSi kosztują grosze, wygoda względem emulatorów większa, tylko problem z dostępnością gier w Polszy.

Polecam DS Lite/DSi na allegro (zależy od okazji) + kilka używanych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad 3 lata PSP 3004, następnie sprzedałem je i kupiłem fajnie zapowiadające się 3DS.

Pozbyłem się tego po 4 miesiącach.

Jak dla mnie nie warte swojej ceny po prostu. Słaba konsolka, PSP zdecydowanie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już dwa albo trzy lata minęły, od kiedy kupiłem używanego DS-a Lite. I generalnie jestem z niego zadowolony-gdyby nie te ceny gier... To byłoby idealnie. Jeśli zastanawiasz się między DS Lite a DSi, to trzeba przede wszystkim spojrzeć na, który z "atutów" bardziej Cię interesuje. Mnie interesowała możliwość odpalenia gier z Advance'a, oraz dłuższy czas działania baterii, stąd też mój wybór padł na Lite'a. Ale jeśli bardziej interesują Cię gry ze "sklepiku" nintendo, a tych advance'owych nie zamierzasz nawet tykać, to zapewne wybierzesz DSi.

z 3DS póki co raczej radziłbym się wstrzymać. Co prawda pojawiły się w końcu nań pewne "gorące" tytuły, ale wciąż nie jest ich znowu tak wiele. Do tego działa krócej niż jej starsi bracia bez "3" w nazwie, nie mówiąc już o wyższej cenie.

Z PSP jest taka sprawa(zakładam, że nie mówimy o tym "najnowszym wynalazku", ale o "starym" psp), że gry są innego sortu niż na DS-y. Na DS-y masz takie gry jak Advance Wars czy Mario&Luigi, z kolei na PSP takie tytuły jak God of War czy Tekken. Więc musisz sam sobie odpowiedzieć, która specyfika bardziej Ci odpowiada. Ja nie mógłbym żyć bez Advance Wars, dlatego wybrałem DS-a smile_prosty.gif

Z tym że jak wspomniała jedna osoba wcześniej, to raczej na DS-a kupuje się używki, bo nowe gry są dość drogie (chyba że Cię stać, wtedy ten problem znika). Mi zdarzyło się kupić dosłownie jedną nową grę, bo była w dużej promocji na amazonie (za przesyłkę zapłaciłem więcej niż za grę, ale i tak razem za wszystko wyszło 50 złotych z groszami, co jak na grę na ds-a jest dużym osiągnięciem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuję lekko wypowiedź pana up. W końcu zanim założy się jakiś temat wypada najpierw przeszukać forum czy ktoś inny nie miał podobnego problemu, a post użytkownika kal3jdoskop może wprowadzać w błąd.

W tej chwili za 400zł można dostać używanego 3ds. Za 750zł nowego 3ds XL. Obie wersje konsoli są kompatybilne wstecz, więc bez problemu można grać w gry z nds. Bateria XL jest naprawdę wydajna. W przypadku gier pokemon, wystarcza spokojnie na ~10h, natomiast przy grach 3d na około 6h. Nie wiem jak to się ma do zwykłego 3ds, ponieważ posiadam jedynie wydanie XL. Dodatkowo, na rynku są dostępne dodatkowe baterie (spełniające jednocześnie rolę osłony dolnej części konsoli), które zwiększają możliwości baterii o połowę.

Kolejna kwestia tyczy się gier. W Polsce może być problem z dostępnością starszych tytułów. Z nowe całe szczęście można łatwo dostać. Moim zdaniem 3ds bije na głowę psp. Mamy tekkena: prime, Dead or alive, świetnego resident evil: revelations, fify i pesy, nfs:run (i każdego kolejnego), całe sagi gier lego (harry poter, batman, star wars itd.), rayman 3d/origins, super street fighter IV. Do tego mistrzowskie tytuły jak pokemony, mario land/mario cart, zelda, monster hunter, kingdom hearts itd. Do tego zapowiedziane są między innymi castlevania: lords of shadow - mirror fate (prezentuje się niesamowicie ;d trzeba pamiętać, że to handheld nintendo) oraz batman. Prawdopodobnie w niedługim czasie zostanie zapowiedziana dodatkowo bayonetta 3d. To nie jest oczywiście wszystko. Sam mam konsolę od niedawna i nie znam jeszcze wszystkich gier, ale chcę tym pokazać, że nintendo 3ds to nie tylko mario i gry w tym stylu.

Cena konsoli jest dużo niższa, jak w przypadku ps vita. Budowa jest dużo bardziej przemyślana, czego nie można powiedzieć o tylnym panelu dotykowym w psv. Co do cen gier. Jasne, że 170zł może wydawać się dużą ceną. Dostajemy jednak rozrywkę na dziesiątki godzin. Wyprodukowanie gry na aktualną generację dużych konsol nie wiele się różni od stworzenia gry na handhelda i wcale nie zabiera mniejszej ilości czasu. Zmienia się jedynie nośnik, także myślenie "mała konsola, mały nośnik, mała cena" jest błędem.

~~~~Nie hejtuje psv. Miałem tę konsolę przez jakiś czas. Psv to w głównej mierze porty z ps3. Jeśli więc mamy już ps3 to nie widzę najmniejszego sensu inwestycji w psv~~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...