Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lyoto

Laptop do 2900zł + ocena konkretnego modelu

Polecane posty

Witajcie moi drodzy smile_prosty.gif Mam zamiar nabyć laptop do około 2900zł, Mój budżet jest dość sztywny, ale może jakoś dobrnąłbym do 3000zł, choć wolałbym się tego wystrzegać. Tak więc niechaj granicą będzie liczba 2900, która przekroczona może być tylko w sytuacji podbramkowej, dającej jakieś dodatkowe możliwości wink_prosty.gif

Laptop będzie mi służył absolutnie do wszystkiego, począwszy od przeglądania internetu, pisania, oglądania filmów, czytania e-booków, na graniu w gry skończywszy. Wiem, że full detali na sprzęcie za taką kasę nie osiągnę, ale grafa nigdy nie była dla mnie najważniejsza wink_prosty.gif Byłoby jednak świetnie, gdyby laptop ciągnął najnowsze gry na medium. Mój komputer ledwo dźwiga gry z roku 2003, mam więc wiele lat zaległości - nadrabianie mi troszkę czasu zajmie biggrin_prosty.gif Wracając jednak do meritum sprawy - laptop będzie do wszystkiego, w pewnym sensie zastąpi mi mojego peceta dziadunia. Wydajność bym postawił na pierwszym miejscu, ale i jakość wykonania jest dla mnie ważna. Następnie temperatura, później hałas - przeszło dziesięć lat w moim pokoju jest warkoczący traktor mianujący się moim komputerem - przyzwyczaiłem się do wysokiego natężenia hałasu, choć oczywiście im ciszej, tym lepiej. Miłą odmianą byłoby posiadanie sprzętu, który włączony nagle w środku nocy, nie budzi wszystkich domowników wink_prosty.gif

Teraz rzeczy, na które zwracam mniejszą uwagę. Mobilność - laptop przenoszony będzie często i gęsto, ale na tak śmiesznie małe odległości, że nie bardzo jest sens zaprzątać sobie tym aspektem głowy. Osiągi na akumulatorze - przyjemnie, gdyby wytrzymywał długo, ale zazwyczaj będę przebywał w miejscach, gdzie mniej więcej jest dostęp do elektryczności.

Szczerze powiedziawszy, mam upatrzony pewien model, ale jestem absolutnie otwarty na wszelkie nowe propozycje. Laptop, który wałęsa mi się po głowie od dłuższego czasu, to Lenovo IdeaPad Y570. Przedstawiany swego czasu w CD-Action i polecany dla graczy (numer chyba 01/2012).

Znalazłem dwie ciekawe oferty tego laptopa. Oto i one:

1. Model z procesorem Intel Core i5-2450M taktowany 2.5 GHz, kartą graficzną GF GT555 2GB i 8GB ramu. Koszt - 2700zł. Link - http://allegro.pl/le...2390250654.html

2. Model z procesorem Intel Core i7-2670QM taktowany 2.2 GHz, karta taka sama jak w poprzednim zestawie i 4GB ramu. Koszt - 2900zł. Link - http://sklep.kompute...53522.html.html

Czy różnice między tymi procesorami są bardzo duże? Dokładniej, czy mogą występować różnice w działaniu gier względem tych dwóch procków i czy mogą występować znaczące różnice w codziennym użytkowaniu? TDP modelu core i5 wynosi 35W, a core i7 - 45W. Wiem, nie stawiam na mobilność, ale jeśli nie byłoby dużej różnicy, to jednak po co męczyć niepotrzebnie baterię wink_prosty.gif

Reasumując - prosiłbym bardzo o porównanie tych dwóch specyfikacji, jak i samego modelu Y570. Na nowe propozycje również jestem jak najbardziej otwarty. Z góry wam dziękuję! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo ciekawa alternatywa. Ma ciut mocniejszą kartę, dwa porty USB 3.0 i czytnik linii papilarnych. Nie wiem jednak dlaczego, ale jakoś podświadomie jestem uprzedzony do firmy HP względem laptopów, choć nigdy osobiście nie miałem ani problemów z tą firmą, ani w sumie większej z nią styczności. Będę się teraz musiał poważnie zastanowić, czy brać Lenovo czy dopłacić i brać HP. Decydującym czynnikiem między tymi dwoma byłaby dla mnie jakość wykonania i temperatura obudowy, ale ciężko znaleźć sensowny test modelu dv6-6b66ew. Jeszcze poszukam, może znajdę. Dzięki za odzew wink_prosty.gif

Edit: A, jeszcze jedna sprawa. Jak to jest z serwisami HP i Lenovo w Polsce? Który ma lepszą opinie? Innymi słowy, jeśli mi coś padnie w lapku, to lepiej, żebym miał Lenovo czy HP? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...