Skocz do zawartości

Battlefield 3- błyaskwiczne spadki ilości klatek wyświetlanych na sekundę.


Dedexus

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem z grą Battlefield 3. Otóż gra działa płynnie, nawet bardzo. Przez pierwsze 10 minut mogę spokojnie grać przy 40 klatkach na sekundę, nawet na maksymalnych detalach. Problem zaczyna pojawiać się później. Przy jakiejkolwiek dłuższej grze (problem pojawia się czasami nawet po 10 minutach) gra zaczyna się ścinać. Nie mam nawet tu na myśli spadku fps'ów, bo te utrzymują się na dość wysokim poziomie. Po prostu co jakiś czas obraz się "zamraża". Czasami takich "zamrożeń" będzie kilka w dość krótkiej chwili. Dzieje się to zazwyczaj przy odradzaniu czy wsiadaniu/wysiadaniu z pojazdu. Po takim zamrożeniu gra znowu wraca do normalnej ilości fps'ów. Zastanawia mnie, co to może być. Raczej nie jest to problem zbyt wysokich detali. W przeciwnym wypadku, czemu niby gra miałaby chodzić niezwykle płynnie przez pierwsze 10-15 minut? Nie uniemożliwa to gry. Battlefield jest ciągle grywalny, ale nawet nie próbuję kłamać. Grało by mi się znacznie przyjemnej bez tego typu "atrakcji". Mam wrażenie, że może to być coś z chłodzeniem, jednak temperatura CPU jak i GPU nie przekracza norm, więc wszystko powinno być dobrze.

Specyfikacja komputera:

OS: Windows 7 Home Premium 64 bit.

Procesor: Intel? Core? i5-2500K CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz

RAM: 4096MB RAM

GPU: NVIDIA GeForce GTX 570 Direct CU II

Zasilacz: Corsair CMPSU-650TXV2EU

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

PS: Ten dział wydał mi się odpowiedni, jeśli jednak nie to przepraszam za błąd i proszę i przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę nie na najwyższych to logiczne ale da

a co do tamtego powyższego pierwszego problemu z fps'ami to może być problem z kartą graficzną może na niej występować zbyt duże obciążenie w kwestii wyświetlania detali i dobrym rozwiązaniem było by sprawdzić temperaturę procesora graficznego jednym z darmowych programów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem do domu i spróbowałem zaktualizować BIOS. Zainstalował się automatycznie (myślałem, że będzie trzeba przeprowadzić manualną instalację). Niestety, problem nie został rozwiązany. Znalazłem jednak (chyba) winowajce. Sprawdziłem za pomocą programu Core Temp (ver. 1,0) jeszcze raz temperaturę poszczególnych rdzeni. Była bardzo wysoka (dochodziła do 98 stopni Celsjusza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że administracja nie będzie miała nic przeciwko (nie wiem, czy nie jest to nadmierne podbijanie postów, odczekałem co prawda kilka dni, ale nie jestem pewien, czy jest to wystarczająco). Temperatury opanowane, BIOS od producenta gpu wgrany. Sytuacja lekko się poprawiła, ale problem nadal występuje. Spróbuję jeszcze raz przeczyścić dysk, po czym wykonać jego diagnostykę i diagnostykę pamięci RAM, jednak powoli kończą mi się pomysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...