Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maksv6

Playstation problem z czytaniem płyty

Polecane posty

Mam problem z PSX kupiłem niedawno ps'a 1 za małą kase bo 20zł.Gdy próbuje odpalić Drivera 2 to konsola coś mieli laserem i zwiesza się na pierwszych obrazkach czasami je przejdzie i gra smiga.Tak dzieje się tylko z płytą 1 druga śmiga normalnie.Ale ten problem nie występuje gdy chcę tą grę odtworzyć na PS2 Slim tam chodzi i wczytuje się normalnie.Z płytami z audio i jeszcze jedną gierką nie ma problemu.Czy była by to wina słabego lasera i płyty na której jest pare rysek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych kabli o ktorych mowicie trzeba psa rozkrecac? narazie podociskalem caly laser.gierka raz odpala a raz nie.wiec raczej wina lezy po stronie plyty i slabego lasera.bo na ps2 dziala normalnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jajo. Podczas uruchamiania gry (jak pojawi się logo PSX SCEE) postaw konsolę na boku. Jak zatrybi to znaczy że laser się kończy. Jeżeli są objawy przycinania podczas filmików/intra/outra to padają już cewki w laserze. Da się to zreanimować, ale jest to rozwiązanie czasowe. Trzeba wyjąć płytę z napędu, odłączyć od konsoli wszystko co jest do niej podłączone, położyć ją do góry dnem, odkręcić 6 wkrętów mocujących obudowę, odwrócić konsolę, zdjąć górną część obudowy, odpiąć mechanizm lasera (wtyczka i taśma), zlokalizować potencjometr (mały PRek boku mechanizmu na taśmie), do jego nóżek przyłączyć omomierz (u mnie ustawiony na 2kiloohm), odczytać wartość z miernika. Jeżeli ta wartość jest inna niż 700-800 ohm, to przekręcamy delikatnie potencjometr zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeżeli miernik pokazuje odpowiednią wartość, montujemy zespół lasera na miejsce i składamy konsolę wykonując kroki "demontujące" tylko w odwrotnej kolejności. Tak "skalibrowany" laser jeszcze trochę pochodzi, ale kres jego życia się zbliża. Najlepiej już szukać nowego. Wymiana lasera, to zamiast kalibracji: odpinamy laser, wyjmujemy z konsoli, wkładamy nowy, podpinamy taśmę i zasilanie, i skręcamy konsolę. Ostatnio na allegro widziałem KSM-440 po 40PLN. Jak masz zamiar bawić się tym PSXem to warto zainwestować, bo to żaden pieniądz.

Inna sprawa że płyta może być uszkodzona, albo złej jakości (bo podejrzewam że gra jest z "alternatywnego" obrotu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...