Skocz do zawartości

Diablo 3-Nie czyta fizycznego nośnika


Dedexus

Polecane posty

Witam, mam problem z instalacją Diablo 3 z fizycznego nośnika. Zakupiłem Edycję Kolekcjonerką tej gry, jednak przy próbie zainstalowania gry z płyty, system jej po prostu nie czyta. Owszem, płyta zaczyna się obracać, a lampka na obudowie miga, więc system rozpoznaje, że w środku znajduje się płyta, jednak nie może jej otworzyć. Nie jest to na pewno problem z napędem, gdyż spełnia on wymagania, a laser jest nieuszkodzony. Doskonale również wiem, że jest możliwość ściągnięcia klienta z battle.netu, jednak ściąganie 15 GB danych niezbyt mi się uśmiecha. Skończyły mi się już pomysły, jak to naprawić. Antywirus wyłączony, dysk jak i napęd sprawdzony, płyta bez rys, a system w pełni sprawny. Jedyna więc moje nadzieja tutaj, może ktoś coś wymyśli. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Dedexus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo III jest zawarty na nośnikach DVD9 (dwuwarstwowych) najprawdopodobniej napęd ma problem z ich czytaniem, sprawdź płyty (nowe wydania) z CDA (też są na DVD9), jeśli są problemy z instalacją bądź instalowaniem gier z nich uszkodzony jest napęd, nadaje się do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goldeneye456: Sprawdzałem, to był jeden z moich pierwszych problemów. Płyty w DVD9 odtwarzają się bez problemu (sprawdziłem na Ghost Recon dodanym w cd-a), napęd odtwarza bez problemów. Co ciekawe, taki sam problem miałeś kiedyś z BC2.

@XeoN: O tym nie pomyślałem. Dzięki za pomysł. Co prawda, zwalniania napędów przydaje się raczej do starszych produkcji, ale nie zaszkodzi spróbować. Za chwilę zwolnię napęd Nero Drive Speed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta... trzeba być tylko baaaaaaaaaaaaaarrrrrrdzo cierpliwym. Jak po rozpoczęciu instalacji pojawi się "zapowiedź" ikony na pulpicie i utworzone zostaną katalogi to nic się długo nie dzieje. Nie przybywa % nie przybywa na HDD - u mnie tak z 30-40 minut. Potem trochę DVD doczytało przybyło 1,5GB na HDD i następne 15-30 min nic. Tak dociągnęło to 11% i 7,5GB w katalogu - co trwało z 1,5-2h Potem już poszło szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy: Tylko, że mi nawet autorun się nie uruchamia (manualne otwarcie skutkuje wysunięciem się napędu). Zacząłem ściągać grę przez oficjalnego klienta, instalacje z płyty chyba sobie odpuszczę. Płyty po prostu komputer w ogóle nie widzi, niezależnie ile razy bym próbował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...