Skocz do zawartości

Steam zwalnia prędkość pobierania.


Polecane posty

Jak w temacie. Kiedy pobieram cos normalnie z przegladarki to predkosc jest mniej wiecej 350-390 kb/s (na Originie aktualizacje ida z ta sama predkoscia). Niestety kiedy pobieram jakas gre czy aktualizacje ze Steama to transfer dramatycznie spada do jakichs 30 kb/s. Co moze byc tego przyczyna? Jak to naprawic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zakładkę pobieranie + Cloud

Zobacz tam te pod zakładki drugą i trzecią

w drugiej ja mam usatawioną wartość 1000 ale to chyba zależy od szybkości łącza

Natomiast najciekawsza jest region pobierania -zobacz jaki masz Najlepiej aby był jak najbliżej Polski Ja mam Germany Frankfurt

Dochodzi jeszcze kwestia czy masz router i jakiego antyvira oraz zaporę -zdarzyło mi się bowiem ,że Commodo zablokował mi gameranger choć miał to na liście wyjątków i trzeba było ręcznie ustawić.

A procesy w tle wykorzystujące sieć? Skype , muzyka której słuchasz - coś takiego może to też spowalniać.

Hmm mi przyszło do głowy z tym regionem pobierania ale masz problemy w dzień czy wieczorami czy raczej to bez znaczenia?

Nie martw się na pewno zaraz zajrzy tu jakiś moderator albo kilku i coś wykombinują =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co pobierasz(daną grę może pobierać dużo osób równocześnie) i jaki typ połączenia masz ustawiony w opcjach Steam. Jeśli mniejszy, niż twoja domyślna szybkość internetu to może tak się dziać. Ewentualnie zapora może przyblokowywać Steama, jednak głowy nie dam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet mam przez router, antywira avasta i zawasze zamykam skype itd podczas pobierania ale to nie pomaga. W tych ustawieniach regionu tez cos tam zmienialem, ale nie bylo roznicy pomiedzy Poland a German Berlin, czy Frankfurt. Problem jest niezaleznie od pory dnia, wiec zostaje chyba cos z ta zapora albo z ustawieniami avasta ale nie wiem co dokladnie tam pozmieniac zeby czegos przy okazji nie zepsuc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zostawić wszystkie osłony avasta włączone a wyłączyć tylko Firewalla systemowego?

Jak to nic by nie dało to coś z routerem, niestety na temat routerów nie mam zielonego pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale region pobierania też jest ważny. Ja mam Germany - Berlin, i jest o wiele szybciej niż kiedy miałem USA. No ale ustawienie szybkości łącza również jest bardzo ważne. Jeśli masz prędkość ponad 300 KB/s to powinieneś mieć DSL > 768 KB w zakładce pobieranie + cloud. Ale mogę się mylić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...