Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Loni

Alone in the dark 4

Polecane posty

a ja mam jeszcze inny problem. Gram Edwardem. Doszedłem już do biblioteki. Znalazłem sekretny pokój za półkami i zdobyłem teleskop. Umieściłem go na trójnogu w wieży. Patrzę przez niego i widzę biały prostokąt i czarny okrąg. Okna (które jak czytałem w akcie desperacji w solucji) nie wiać. Co mam zrobić ? tak ma być czy to jakiś bug ? Potrzrebny mi kod do tej tablicy w sekretnym pokoju i wiem żę zdobędę go patrząc przez ten cholerny teleskop. ale przez nigo widzę tylko czarną plamę. Co mam zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram Edwardem i mam problem z kodami pod obrazami w głównym hallu. Uruchomiłam już wszystkie mechanizmy blokujące, wpisałam kod pod obrazem naukowca, badacza Antarktyki i tym świerzym ale kiedy otwieram skrytkę pod obrazem z Indianinem zamiast miejsca na wpisanie kodu pojawia się z powrotem czysta płytka. Próbowałam też wpisywać kody w innej kolejności, ale za każdym razem, kiedy uruchamiam obraz z Indianinem w miejscach gdzie nie ma jeszcze wpisanego kodu pojawiają się czyste płytki (nawet, jeśli wcześniej było już tam miejsce na wpisanie kodu). Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zxcvbnmasdqwe - tak nie powinno być, powinieneś móc obejrzeć przez teleskop starą wieżę, jak opuszczasz widok teleskopu to powinien pokazać się filmik. Kod z nad okna możesz ostatecznie znaleźć w solucji...

KDiablo24 - W tej grze niezależnie od tego gdzie robisz save'a zawsze po wczytaniu znajdziesz się w najbliższym miejscu zaznaczonym na mapie kropką. Na początku jest taki motyw, że jak zapiszesz grę po rozmowie z Indianinem, ale w okolicy miejsca gdzie z nim rozmawiałeś to po wczytaniu znów zobaczysz tą samą animację/rozmowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram Edwardem i mam problem z kodami pod obrazami w głównym hallu. Uruchomiłam już wszystkie mechanizmy blokujące, wpisałam kod pod obrazem naukowca, badacza Antarktyki i tym świerzym ale kiedy otwieram skrytkę pod obrazem z Indianinem zamiast miejsca na wpisanie kodu pojawia się z powrotem czysta płytka. Próbowałam też wpisywać kody w innej kolejności, ale za każdym razem, kiedy uruchamiam obraz z Indianinem w miejscach gdzie nie ma jeszcze wpisanego kodu pojawiają się czyste płytki (nawet, jeśli wcześniej było już tam miejsce na wpisanie kodu). Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

chodzi Ci o miejsce gdzie otwierasz wszystkie płytki ? musisz wpisać poszczególne daty (poszperaj w notatkach) pod obrazami. Kiedy wpiszesz właściwą powinnaś usłyszeć pyknięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem - we wszystkich dokumentach w grze NIE MA SŁÓW! Są tylko puste kartki! Pare osób wcześniej również miało ten problem. Pytam więc reszty - czy u Was wszystko jest OK??? Czy to ogólnie błąd spolszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem też jest natury tekstowej, mianowicie nie ma polskich liter. W ich miejsce są wstawiane znaczki jakby gra miała inne kodowanie. Nie zauważyłem, aby ktoś już poruszył ten temat, więc może to tylko mój problem, więc pytam; Gdzie to można zmienić/naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem też jest natury tekstowej, mianowicie nie ma polskich liter. W ich miejsce są wstawiane znaczki jakby gra miała inne kodowanie. Nie zauważyłem, aby ktoś już poruszył ten temat, więc może to tylko mój problem, więc pytam; Gdzie to można zmienić/naprawić?
Ale ogólnie teksty w książkach cz w gazetach w grze u Ciebie są, tak? I masz AitD4 z Cd-action? I po instalacji od razu miałeś teksty czy jakiegoś patcha ściągnąłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam wersję z CD-Action i teksty występują wszędzie, niestety nie ma polskich znaków np. " a&$"= 'łażą', a w niektórych miejscach [menu konfiguracji klawiszy] całkowicie nie pasują, np. "%#$&^"='shift'. Nigdzie nie widziałem takiego błędu, nie wiem czy wynika on z braku pewnych czcionek [ :shock:], czy może coś grze nie odpowiada, lub czy można po prostu gdzieś zmienić stronę kodową gry.

*znaczki jakich użyłem do przykładów są wymyślone, nie pamiętam oryginalnych

PS. Używam jakiegoś crack'a do gry, może to ma jakiś wpływ. [używam crack'a, aby nie zajmować wiecznie napędu kolegi, ponieważ mam uszkodzone DVD i grę instalowałem przez DVD udostępnione po sieci]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram Edwardem i mam problem z kodami pod obrazami w głównym hallu. Uruchomiłam już wszystkie mechanizmy blokujące, wpisałam kod pod obrazem naukowca, badacza Antarktyki i tym świerzym ale kiedy otwieram skrytkę pod obrazem z Indianinem zamiast miejsca na wpisanie kodu pojawia się z powrotem czysta płytka. Próbowałam też wpisywać kody w innej kolejności, ale za każdym razem, kiedy uruchamiam obraz z Indianinem w miejscach gdzie nie ma jeszcze wpisanego kodu pojawiają się czyste płytki (nawet, jeśli wcześniej było już tam miejsce na wpisanie kodu). Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

chodzi Ci o miejsce gdzie otwierasz wszystkie płytki ? musisz wpisać poszczególne daty (poszperaj w notatkach) pod obrazami. Kiedy wpiszesz właściwą powinnaś usłyszeć pyknięcie.

To wiem, i tak właśnie robię, ale po uruchomieniu obrazu z indianinem (po otworzeniu skrytki) wszystkie płytki do których jeszcze nie wpisałam dat się zamykają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. W jakini pod koniec gry edwardem jest "niewidzilna ściana", ktora uniemożliwia mi przejscie do kolejnej lokacji. Wie ktoś może co w takim wypadku zrobić? W desperacji aż sięgnąłęm po solucję i wg autora robię wszystko tak jak trzeba, poza wspinaniem się na to podwyższenie skalne, na ktore z reszta sie nie da wspiąć. Fragment solucji z wp.pl :

"Przejdź przez kamienny most i wejdź w przejście. Leć dalej, aż dotrzesz do "komnaty" z lawą. Obiegnij ją i leć dalej korytarzem. Przejdź przez most. Gadka o Lambie. Idź do przodu i wejdź po schodach. Leć przed siebie. Wespnij się parę razy i parę razy zeskocz z podwyższenia skalnego. Wbiegnij do większej jaskini (i wlasnie tu jest ta ściana). Omiń psy. Pogadaj z Aline i leć prosto w małe przejście."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury technicznej. Odpalam "Alone in the dark 4" poprzez Wine na Linuksie i niestety program ten nie radzi sobie z emulacją zabezpieczeń. Mimo że mam orginalne płyty, wywala mi komunikat bym umieścił w napędzie orginalny nośnik. prubował ktoś odpalać tą gre przy pomocy jakiegoś noCD albo cracka? W Googlach nic nie moge znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie rozwiązać problem z niewyświetlającymi sie obrazkami ale pojawił sie następny. Gram Aline i obecnie znajduje sie w krypcie. moim celem jest ułożenie litery ,,M'' za pomoca latarki i czegoś tam na nia nałożonego. Problem w Tym że jak tylko zapalam 3 pierwsze światełka gra sie zawiesza - pojawai się klepsydra i pomaga jedynie reset...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to bug ?

Gram gościem.Jestem przy kamiennym ołtarzu. Wskazuje kamień północny. Wtedy automatycznie dzwonie do kobiety. Ona mówi mi żebym podszedł do kamienia północnego.

Podchodzę - oglądam go i...nic sie nie dzieje.

Próbowałem tez podchodzić do innych dalej nic. Probowałem tez użyć radia - nie da sie.

Nawet próbowałem na początku wskazać zachodni kamień albo wschodni - nic to nie dało.

Kamienie wskazuje na 100% dobrze bo mam opis z CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...