Jump to content
Marek122

Mysz / Klawiatura / Podkładka

Recommended Posts

Witam,

Planuję wymianę tytułowego sprzętu i potrzebuję Waszej rady :)

Mysz - obecnie posiadam Razer DeathAdder, mysz ma ponad 2 lata, scroll popsuty (nie działa klik), pojawia się co raz dwuklik LPM. Myślałem o Razer Imperator, albo może Roccat Kone[+], choć ta pierwsza bardziej do mnie przemawia. Czy może jakieś inne propozycje?

Klwiatura - mam starą hp za 20 zł i przydałoby mi się coś lepszego, a tu nie mam pojęcia co warto wziąć. Słyszałem dużo pozytywnych opinii o Sidewinder x4. Warto kupować coś innego droższego czy zostać przy niej?

Podkładka - mam Steelseries QCK Mini, ma już ponad 2 lata i widać po niej ślady użytkowania. Czytałem pozytywne opinie o Goliathusie. Duża różnica jest między oboma czy nie ma sensu przepłacać? A może jeszcze coś innego wartego uwagi?

Sprzęt służy do grania (głównie FPS, RPG i gry akcji jak GTA czy Prince of Persia, teraz czekam na Diablo) i pracy biurowej. Ceny bez większego znaczenia - nie interesuje mnie sprzęt za 30 zł, ale też nie chcę przepłacać 500 zł za klawiaturę. Wersje wyłącznie z kablem.

Obie zaproponowane przez ciebie myszy mają kiepskie sensory.

SpeedLink Kudos, Mionix Naos 5000, Ozone Smog / Cyber Snipa Silencer / Prestigio PMSG1 / Oklick Hunter / Ace of Sweden Edge 3200 / Ace of Sweden Edge 3200 T2 /Revoltec Fightmouse Elite, Gigabyte M8000x, Logitech G500, G9x, G700, Steelseries Xai, Qpad 5K, - wszystkie lecą na Avago 9500, który jest obecnie najlepszym sensorem laserowym.

Równie dobre są BlueTrack montowany w Sidewinder x8 i Avago 3080 montowane w A4Tech 748(uwaga na gorszą wersję z sensorem PixArt 3000DPI),760 White, Logitech MX518 i G400(tu występuje też wersja z innym sensorem więc nie polecam.)

Co do klawy, to albo Sidewinder X4, albo jej starsza siostra tzn. Sidewinder X6.

QCK i Goliat to podkładki na podobnym poziomie, na razie zostaw tego QcK, o ile się do tego nadaje, ponieważ nie ma dużo lepszych podkładek od niego.

Większości zaproponowanych przez Ciebie myszy nie ma na allegro, a nie ukrywam tam głównie dokonuję takich zakupów (btw - post widziałem już w innym temacie). Co do dwóch moich typów, to cytuję artykuł z ostatniego numeru cda do Imperatora: "Mysz ma jeden z najlepszych sensorów na rynku"... O Roccat jest podobnie. I co ja mam o tym sądzić? :/

Czyli jak na razie zostaje Sidewinder x4. Starsza, to raczej gorsza.

Goliathus jest 2x droższy od mojego QCK. Różnica jest jedynie z powodu wymiarów czy jest jednak coś więcej? Ta moja może taka zła jeszcze nie jest, ale jest dosyć mocno wyblakła, trochę postrzępiona na przegach i nie wygląda na najnowszą.

Myszy od Ozone Smog do Revoltec Flight Mouse to ta sama konstrukcja tylko inaczej pomalowana.

CD-Action się nie zna na sprzęcię, a szczególnie peryferiach i potem masz ocenę 9 i taki komentarz dla najwyżej średnio-kiepskiej myszy, która powinna dostać 5.

Edited by BladyPiter

Z podanych przez Ciebie najbardziej mi pasuje Logitech G500, ewentualnie Speedlink Kudos. Pozostałe z wyglądu średnio mi odpowiadają. Przy Razerze (albo Kone) bardzo mi odpowiada jego powierzchnia. Opinie/recenzje w necie też mają bardzo pozytywne. Z drugiej strony Logitech o 100 zł tańszy... I teraz nie wiem na co się zdecydować...