Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jacekw123

Wiedźmin 2 brak dźwięku dialogów

Polecane posty

Cześc!

Mam problem z wiedźminem 2. Otóż nie słychać dźwięku dialogów. Wszystkie inne dźwięki są słyszalne tylko dialogi nie. Przeinstalowywałem grę, zaktualizowałem do wersji 2.0, włączałem i wyłączałem ją oraz komputer. Nic nie pomaga. Kartę dźwiękową mam jedną, typ głośników też dobrze ustawiony jest.

Proszę o pomoc!!!

PS Teraz zainstalowałem 2.1 i gra zatrzymuje się na Launcherze. Grzebałem w opcjach i nic nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kartę dźwiękową posiadasz? Jeżeli Realtek High Definition Audio, Soundmax HD Audio lub nForce Audio to można zauważyć pewne "nieprawidłowości" jakim jest właśnie brak dźwięków dialogów. Jeżeli masz jedną z tych kart zrób tak:

[Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka Audio -> Zaawansowane -> zakładka Wydajność.]

Gdy już tam się znajdziesz, musisz przesunąć suwak który jest odpowiedzialny za przyspieszenie sprzętowe karty dźwiękowej do "Basic" (akceleracja podstawowa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że 2.1 to porażka nic nie wniósł znaczącego do rozgrywki, wyeliminował kilka błędów i stworzył kilka kolejnych, ale to tylko moja subiektywna opinia. Osobiście gram na 2.0, bo w 2.1 nie ma dla mnie nic ciekawego - spatchuję grę chyba dopiero wtedy gdy Redzi dodadzą coś do 3 aktu, bo potrzebuję orenów na zestaw. Ale wracając do tematu:

Domyślam się, że problem sprawia aplikacja .NET Framework 4 - skoro wersja 2.0 działała (pomijając dźwięk), a 2.1 już nie - w najnowszej wersji właściwie to była największa zmiana o ile się nie mylę. Aplikacja miała bodajże wyeliminować oszustwa na arenie. O problemie tym możesz poczytać TUTAJ a TUTAJ ktoś miał problem z tą aplikacją.

Oczywiście nie jest to pewnik - problem może tkwić u Ciebie w zupełnie czymś innym, nie mniej jednak stawiałbym na to. Jeśli nie chce Ci się kombinować z Frameworksem, to ja bym radził ponowną reinstalację, ale poprzestanie na łatce 2.0 - wiem że ponowna instalacja to uciążliwa rzecz, ale jeśli nie zależy ci za bardzo na arenie to 2.1 właściwie jest zbędne.

Ponadto spotkałem się raz z podobnym problemem do Twojego, czyli brakiem dźwięków w dialogach. W jednym przypadku jego rozwiązanie sprowadzało się do przeinstalowania gry, tylko zamiast standardowego folderu "Wiedźmin 2" zmieniono nazwę, tak by nie zawierała "ź". Polska literka mogła spowodować że plik z dźwiękami jest niewidoczny dla gry, przez co ich nie ma.

Innym rozwiązaniem tego problemu z którym się spotkałem była zamiana ustawień w panelu sterowania, podobnie jak pisze Agatix001, tylko zmieniało się inną właściwość:

[panel sterowania -> Dźwięki i Urządzenia Audio -> zakładka głos -> zaawansowane -> głośniki]

W rozwiązaniu problemu pomagała zmiana ustawienia głośników na inne - osobiście mam ustawione wolnostojące głośniki stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...