Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zydar69

Skyrim - Problem

Polecane posty

Mam problem z grafiką w grze Skyrim ,a dokładniej to na całym ekranie są czarne paski,kropki i kwadraciki . Dodatkowo ekran jest tak jakby podzielony na 2 części i na jednej nie wyświetla ognia,mgły itp. Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyłączam się do tematu, z tym że te kropki, plamy i inne paskudztwa są u mnie rozsiane na całym ekranie. Być może ten patch działa - nie wiem, nie próbowałem, ponieważ przejrzałem kilka stron, i każdy mówi, że ten patch uniemożliwia grę. Możliwe, że to coś od ustawień. Chciałbym jeszcze wspomnieć, że raz mam te czarne kropki cały czas, a innym razem - zamiast ognia (czyli np. zamiast ogniska mam chrust w czerwone kropki) i wody. Bardzo to denerwuje ;/ . Proszę o szybką odpowiedź :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry swojego kompa i nie zapomnij o zasilaczu. W międzyczasie spróbuj sprawdzić spójność plików w Steamie ( Steam -> Biblioteka -> PPM na Skyrim i wybierz Właściwości -> Pliki lokalne -> Sprawdź spójność plików gry...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien parametry w opcjach na gorsze! Jesli nie pomoga to wina tkwi w sterownikach od karty graficznej lub wesji DirectX. Aby gra działała potrzeba minimum wersji 9c. Jednak jesli masz windowsa 7 (windows powinien posiadac dx11) to problem ze sterownikiem karty graf.

I uwaga gra ma duze problemy z systemami 32bit. Takie jak WINDOWS XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows xp SP 3

2 GB RAM

Procesor DualCore 2.50 GHz ,2.50 GHz

NVIDIA GeForce 9600 GT

Spójność plików wypadła pozytywnie.

Dodatkowo teraz zauważyłem że jak przebywam w budynkach to kropek,pasków itp nie ma ale jak wyjdę to jest ich tak dużo że grać się nie da . Ehh taka fajna gra , a nie mogę w nią pograć przez jakieś zamazany ekran :-/

Zmiany parametrów już próbowałem, nic to nie daje. Czasami jak zmieniam parametry cały czas ( często w efekcie końcowym są takie same jak były na początku ) to uda mi się trafić na obraz z kropkami tak rozmieszczonymi że da się zobaczyć wystarczająco by móc grać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam ale tylko czasami. Wydaje mi się (może nie słusznie), że występuje to wtedy kiedy od razu po włączeniu kompa włączam daną grę. Jak po włączeniu komputera odczekam chwilę aż autostart do końca się włączy itp. i działa bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z DirectX ???? Masz najnowszego DirectXa 9c?

Wiem ze na windos xp sa problemy roznego rodzaju i sa mody do sciagniecia oraz pache eliminujace wady.

Wydaje mi sie ze to wina directx lub sterownkow co jest najbardzej prawdopodobne.

Jesli masz directx 9c najnowszego to zrob to:

Sciagnij z Nvidia najnowsze sterowniki z PhysX i zainstaluj.

Jesli blad niezniknie poszukaj pacha tu:

http://skyrim.nexusmods.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy teoretyczne rozwiązania:

1. W Panelu Sterowania NVIDII w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D" zmień antyaliasing i filtrowanie anizotropowe na "Pod kontrolą aplikacji"

2. Znajdź sterownik do swojej karty na stronie nvidia i ściągnij go, odinstaluj swój sterownik i zainstaluj nowo-ściągnięty. Reinstalacja sterownika na prawdę może pomóc, to że masz najnowszą kompilację nie ma nic do rzeczy, czasem w rejestrze robi się bajzel w sterach więc warto spróbować reinstalować sterowniki. Pamiętaj jednak by dokładnie dotychczasowy sterownik odinstalować.

3. ...jak to nie pomoże zainstaluj starszą wersję sterownika (archiwalia też są dostępne na stronie nvidia)

I uwaga gra ma duze problemy z systemami 32bit. Takie jak WINDOWS XP

^ W życiu takich bredni nie słyszałem :P. Już prędzej bym powiedział że większość gier ma 'problemy' (jeżeli można tak nazwać nie możliwość odpalenia gry xD ) z sh**dows 7 xD (nawet BF3 który był niby robiony pod ten 'system' ma wielgaśne z nim problemy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pomaga.

2 i 3 sprawdzę czy działają dopiero po 20 lutym bo teraz nie mogę nic pobierać , z ledwością wszedłem na tą stronę ( Przez ograniczony transfer w Play ... )

Nie wiem czy ta informacja pomoże ale często mam problemy z grafiką w grach jak np. w Bionic commando

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się uruchomić gdy wypakowałem do folderu z grą

OK , już większość gry skończyłem z tym problemem więc już dokończę z nim ,bo najwidoczniej nic nie da się zrobić . Wielkie dzięki wszystkim za pomoc ,a szczególnie Tobie GLight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że problem nie będzie występował po stronie sprzętu, czy też sterowników. Usunąłeś WSZYSTKIE pliki, które były związane z modem ENB Series (Patch)? Mod ten zastępuje cały post-processing gry i wymusza użycie efektów, których Bethesda nie zaaplikowała do swojej najnowszej produkcji. Możesz mieć także konflikt z innymi modami, jeśli używasz (np. FXAA Injector). Mod ENB Patch najczęściej nie działa, w przypadku niekompatybilności, złej konfiguracji lub gdy brakuje mu "własnych" plików czy też są pozostałości po jakiejś innej, starej wersji. Nadmienię, że wersja starsza niż ENB 103 nie działa poprawnie w przypadku kart AMD/ATI (jeśli masz dodatkowo laptop z systemem Optimus gra na bank nie uruchomi się, to samo w przypadku użycia SSAO - Screen Space Ambient Occlusion). Spróbuj usunąć plki Skyrim.ini oraz SkyrimPref.ini, znajdujące się w dokumentach. Uruchom ponownie grę i pozwól na automatyczne dostosowanie ustawień graficznych. Sprawdź czy problem występuje, gdy wyłączysz tryb pełnego ekranu (uruchom grę w oknie). Ewentualnie zainstaluj sterowniki DirectX z folderu gdzie gra jest zainstalowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up W zasadzie spełniam wszystkie warunki do nie działania moda ENB (wersja moda, karta graficzna itp) a dzięki tym pliką mogę grać normalnie (bez poprawki miałem ścinki na mapie świata i podobne problemy co Zydar69), mało tego dzięki ENB mogę uruchomić spokojnie grę na wysokich i prawie nie przycina (raz na jakiś czas na mapie świata :) ). Nie wiem, ale Zydar69, jak chcesz pograć poszukaj może innej wersji ENB patcha, może faktycznie ta wersja jest felerna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...