Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

temptation

Vindictus

Polecane posty

Kilka słów o grze, źródło gry-online.pl:

Vindictus to osadzona w klimatach dark fantasy gra akcji z elementami RPG, wyprodukowana przez studio Nexon. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który próbuje rozwikłać zagadkę nękanego przez potwory świata i znaleźć drogę do mitycznej, rajskiej krainy - Erinn. Tytuł oferuje realistyczny model walki, bazujący na możliwościach silnika Source.

Vindictus to mroczna gra akcji z elementami RPG, wykorzystująca zaawansowany system fizyki i stawiająca na rozgrywkę multiplayer. Produkcja, przypominająca w założeniach Demon?s Souls lub Blade of Darkness, została opracowana przez amerykański oddział Nexon. Korporacja ma siedziby w wielu krajach i specjalizuje się w grach MMO (Maplestory, Dungeon Fighter Online).

W grze przenosimy się do mrocznego i wyjałowionego świata, w którym ludzie muszą żyć w małych mieścinach i ukrywać się przed licznymi hordami strasznych potworów. Prawie nikt nie pamięta już co właściwie stało się z tą krainą, ale wszyscy wierzą w pewną legendę. Głosi ona, że istnieje świat znany jako Erinn, w którym nie występują takie pojęcia jak choroba, czy wiek, ziemia jest bogata, a roślinność bujna. Gracz musi poznać tajemnice tej niezbyt sympatycznej rzeczywistości i zweryfikować prawdziwość legendy o raju.

Sama rozgrywka na pierwszy rzut oka przypomina standardową grę akcji, w której mordujemy hordy przeciwników, eksplorujemy lokacje, zbieramy przedmioty i doświadczenie oraz rozwijamy własną postać. Vindictus przynosi jednak kilka niespodzianek. Pierwszą z nich jest rozbudowany system fizyki oraz destrukcji otoczenia ? dzięki niemu walka jest widowiskowa i mniej schematyczna. Tym bardziej, że kampanię można przechodzić w trybie kooperacji ze znajomymi, stosując rozmaite drużynowe taktyki. Gracze mogą specjalizować się w walce lub leczeniu oraz pomagać sobie z dużymi przeciwnikami.

Ciekawe połączenie ?fizycznego? systemu walki z grą w sieci zostało urozmaicone możliwością wpływania na wygląd wyposażenia oraz obecnością setek specjalnych przedmiotów. Podczas zabawy wcielamy się w kilku różnych bohaterów, np.: Lanna (specjalizującego się w dwuręcznych mieczach) lub Fionę (preferującą miecz i tarczę). Każdy z nich otrzymuje nieco inny system walki oraz unikalne umiejętności.

Produkcja korzysta z silnika Source firmy Valve i to właśnie on odpowiada za system fizyki (jego możliwości widzieliśmy w grze Half-Life 2). Technologia nie jest najnowsza, ale mimo wszystko autorzy stworzyli przekonujące lokacje i nieźle wyglądające postacie. Wszystko zostało utrzymane w klimatach mrocznego fantasy z domieszką wpływów azjatyckich.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

* Procesor: Single Core 2.4 Ghz

* RAM: 512MB

* Karta graficzna: Geforce 5xxx series(256) lub podobna

* Dysk: 5GB wolnego miejsca

Zalecane

* Procesor: Dual Core lub lepszy

* RAM: 1GB

* Karta graficzna: Geforce 7xxx series(512) lub podobna

* Dysk: 6GB wolnego miejsca lub więcej

Dlaczego warto zagrać:

1. System non-target - walka przypomina rozbudowane gry akcji, zupełnie odcinając się od tego co oferują inne tytuły RPG

2. Bardzo ładna grafika przy stosunkowo niskich wymaganiach, wzorowa optymalizacja

3. Nietypowy klimat

4. Mikropłatności w dużej części nie mające wpływu na rozgrywkę, pomijając walory estetyczne (kupno nowych majtek dla postaci itp)

5. Duża baza graczy

6. Lekkie, dynamiczne MMO, które nie wymaga dużych ilości czasu poświęconych na grę (każdy quest w jakiego grałem jak na razie da się przejść w jakieś 5-15min)

7. Intuicyjne rozwiązania (łatwo znaleźć kogoś do party, czytelny interfejs, bardzo dobre sterowanie)

Co może wkurzać:

1. Korytarzowe lokacje

2. Podobne questy

3. Zbyt często trzeba przechodzić przez te same lokacje

4. Gra nie spodoba się miłośnikom typowych MMO

5. Średnia popularność w Polsce (co jednak w dużej częsci może być zaletą)

Oficjalna strona gry:

http://vindictus.nexoneu.com

Klient do pobrania tu:

http://vindictus.nexoneu.com/NXEU.aspx?PAR...load/GameClient

Bardzo dobra polska strona o grze:

http://www.vindictus.pl/

WARTO ZAGRAĆ!!

Sam jestem początkujący, ale gra nawet mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat, dlatego że na dniach zainstalowałem Vin'a.

Nie jestem jakimś wielkim fanem mmo, ale coś mnie ostatnio tknęło, pogrzebałem w forum i natrafiłem na Vindictusa, podobno kanały dla wersji Europe to 71 do 80, i też na nich można mnie spotkać, nick w grze taki jak tutaj, pozdro i zapraszam do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiście jestem z Vindictusem od ponad roku z małymi przerwami. Gra, choć oparta na dungeonach to bardzo przyjemna. Jeżeli kogoś nie nudzą powtarzające się lokacje na pewnym etapie gry to serdecznie zapraszam. Dodam, iż w ostatnim patchu lvl cap został podniesiony z 60 do 70, została dodana nowa postać: Łucznik, który w moim przekonaniu deklasuje swoich kompanów. Serdecznie zapraszam do Gry,

Jorga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazje zagrać i muszę przyznać, że gra jest mega, a przywiazenie do szczegółów godne produkcji AAA+. Jest tylko jedna rzecz która zabiją tą grę, a jest to absolutny brak contentu. Fajnie się gra, ale bez czarowania, gra to walenie dungeona za dungeonem i ubieranie postaci. Gdyby świat był bardziej otwarty i było wiecej do zrobienia poza walką byłby to dla mnie absolutny mistrz i grałbym do dziś. Jeśli ktoś nie miał styczności polecam spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie do gry szykowany jest ciekawy dodatek i nowa postać. Sam poszukiwałem dłuższy czas polskiej gildii w tym uniwersum i ostatecznie udało mi się trafić do jednej z największych gildii multigamingowych w Polsce - Celestial Lust. Ma ona również swoją sekcję Vindictusa i bardzo prężnie się rozwija. Zainteresowanych zapraszam pod ten adres http://celestiallust.com/home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...