Skocz do zawartości

Playstation 3, Xbox 360, Wii


stefan

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

Widziałem ostatnio PS3 w markecie, na TC plazmowym 42' z HD Ready, gra Ridge Racer 7.

Powiem - Szajs...

Na grafice się nie znam, jeśli chodzi i szczegółowy określenia/nazwy efektów, ale już FlatOut 2 na PC i to już starym, wygląda lepiej niż ta giera.

To że wysoką rozdzielczość ma to pstryko! W grze z 99 roku też sobie można wysoką rozdziałkę dać.

A tu tylko się świeci wszystko, pełno odblasków.

Jak chcę takie świecidełka, to sobie włączam NFSU ^^

Po za tym to PS3 strasznie duże jest, chociaż nie mam porównania do 360.

Moje DVD jest mniejsze ^^

Ktoś pisał, że śmiać się chce jak to w PC trzeba co chwila gra chodzła plynnie.

A to już nie wina Producentów Sprzętu, tylko twórców gier! Na Konsole MUSZĄ poświęcić czas na optymalizację kodu, bo inaczej nikt im takiej gry, która na Konsoli będzie szła 2 fps nie kupi!

A twórcy gier PeCetowych WSZYSTKO OLEWAJĄ!

Wypuszczą gierę wcześniej, to wcześniej dorwą się do kasy.

A kogo obchodzi to że sprzęt do takiej gry jest w kolosalnej cenie (vide Gothic 3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

We Wrocławskim Media Markcie były podłączone obie konsole koło siebie, na PS3 wcale nie ma lepszej grafy niż x360 a jest dużo droższe ;/ Sam mam x360 i grafa na 42" plaźmie jest zaskakująca, minus x360 jest taki, że napęd chodzi głośno jak traktor :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wy bzdury gadacie. Sam miałem X360 i uważam że to badziew, kupiłem go za 1700 zł licząc ze bedę się dobrze bawił no i było tak dopuki nie pojawiły się problemy z DVD, potem się przegrzał i spalił. Teraz chcę kupić PS3 a gadki typu "Wole 360 bo PS3 to to samo tylko droższe" Śmiać mi się chce...

Ja kupuje PS3 i myśle ze jest warte swojej ceny bo ma drogie części i np. Mi zależy na Blue-rayu i swobodnej wymianie dysku za małe pięniądze, Mam telewizor HD i chcę sobie pograć przez HDMI aby uzyskać wysoką ostrość i pooglądać filmy w HD co na Xboxie jest niemożliwe bez podstawki i bawienia się. Jeśli ktoś chce mieć święty spokój i wszystko na raz weźmie PS3 a jak ktoś chce konsole do gier zrobioną ze słabej jakości amerykańskich wyrobów to weźmie Xboxa.

Na grafice się nie znam, jeśli chodzi i szczegółowy określenia/nazwy efektów, ale już FlatOut 2 na PC i to już starym, wygląda lepiej niż ta giera.

No dokładnie, co nie że lepiej kupić sobie na allegro stary komp za 300-400 zł i będzie to samo.. No co ? No przecież będzię to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławskim Media Markcie były podłączone obie konsole koło siebie, na PS3 wcale nie ma lepszej grafy niż x360 a jest dużo droższe ;/ Sam mam x360 i grafa na 42" plaźmie jest zaskakująca, minus x360 jest taki, że napęd chodzi głośno jak traktor :o

Wcale się nie dziwię, że nie ma lepszej grafiki, bo jeśli porównujesz pierwsze gry na PS3 z najnowszymi tytułami z XBOX'a 360 to za wielkiej różnicy nie uświadczysz. Spróbuj porównać pierwsze tytuły na X- pudło z pierwszymi na PS3 i zobaczymy wtedy która konsola jest lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tak jakby za pare lat coś miałoby się zmienić. Raczej czas spojrzeć jak producenci wyrobili sobie wprawę w 360! Bo podobno ta "wielka-super-hiper-nowoczesna-z-procesorem-1000-rdzeniowym" konsola zwana potocznie PS3, była zapowiadana jako przełom na rynku gier. Miała od razu zdmoninować swiat i podbić rynek. A tu co? :D 1. Problemy z systemem. A teraz podobno seria z stycznia 2007 ma błędy konstrukcyjne przez co wyją. Ja wole stary sprawdzony XBOx 360.

bo jeśli porównujesz pierwsze gry na PS3 z najnowszymi tytułami z XBOX'a 360 to za wielkiej różnicy nie uświadczysz

A twórcy co? Dodadzą wielkiej-super-hiper-wypaśniej-1000-rdzeniowej PS3 z czasem lepsze sprzęt?

I pytanie na koniec z mojej strony - jak stoi cena PS3 jak i gier na nią w kujawsko-pomorskim :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie na koniec z mojej strony - jak stoi cena PS3 jak i gier na nią w kujawsko-pomorskim

No, widzę, że "napaliłeś się" na 2 konsole Sony :D Cena PS3 wynosi bodajże 1800 zł, a gry, jak już jakąś znajdziesz ( :P ) to drogie. Dla przykładu, taki Oblivion może kosztować 220 zł. Bedzie mniej jak kupisz używany, albo jak kupisz iksa 360 - tą konsolę ci polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupiłem PS3 i jestem zadowolony jak z telefonu Sony Ericsson W850 ( wiecie co to za maszyna z tego fona ) Sony wiedziało co robi wypuszczając PS3 troche póżniej . A co do iksa 360 to jest głośny jako Boeing 737 podczas startu.

PS3 króluje . Czekam Na GTA 4 : Na PS3 będzie odlot :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z pojawieniem się na rynku nowych konsol Ps3 oraz X box 360 które oferują dla gracza udoskonaloną grafike ( chociaż już ps2 oraz x box miały już zadowalającą grafe) oraz ładniejsze obudowy nie wliczając nowych dodatków stawały się niczym innym jak tylko ulepszonymi wersjami starszych braci .

Natomiast o krok naprzód posunęła się firma nintendo wpuszczając na rynek

swój nowy produkt , dzięki stworzonego nowego dżojstika czułego na ruch w czasie gry gracz może w lepszy sposób poczuc zabawe płynącą z konsoli i świetnie się przy tym bawiąc .

Decyzja o zakuje jednej z consol zależy wyłącznie od własnego umiłowania a decyzja która konsola jest lepsza nie ma większego sensu gdyż każdy wybierze to co mu się spodoba .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do wyboru komp i xbox

- KOMP

Intel Core 2 Duo e4300

Gigabyte GA-965p-S3

2GB DDR2 667mhz cl4 GeIL

Nvidia Geforce 8600gt lub jakis ati nowy w maju co wyjdzie

Zasilacz Amacrox warrior 450

obudowa mustang

-XBOX

xbox 360 premium + bezprzewodowy pad +przerobka+jedna jakas tam gra

I tu juz nie mam pomyslow co wybrac....................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, najpierw powiedz, czy masz juz komputer, i ten jest do zamiany, czy nie masz komputera, a może chodzi ci tylko o maszynkę do gier? Ja nie wiem. mam słabego kompa oraz X360. Komp służy do Starcrafta i neta, a X360 do grania w lepsiejsze gry, ale co kto woli, niektórzy wolą konsole, inni komputery, choć to jest właśnie przedmiot śmiania się niektórych z iksa, że to jest komputer z wymienionymi paroma niuansami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słyszałem, że konsole next-gen pod względem grafiki w grach znacznie przewyższają nawet bardzo wypakowane PC-ty, co więcej, że będzie tak jeszcze przez dłuugi czas i w ogóle, że pecetowcy mogą jedynie z zazdrością patrzeć na wygląd gier konsolowych. Prawdę mówiąc trochę mnie to zdziwiło, nie myślałem nigdy, że konsola może mocą przewyższyć PC-ta (oczywiście mówię tu o wypasionym sprzęcie). Jednak po dłuższej wymianie argumentów z kumplem stwierdziłem, że brzmi to dość sensownie. Jak to w końcu jest? Czy prawdą jest, że potężny zestawik z GF 8800 GTX, parordzeniowym procem (nie wiem jakie tam teraz płodzą te procki...)

4GB RAM-u, (całość chłodzona wodą i niebotycznie podkręcona) przegra z bodaj pudełkiem grubości 1/3 mojego piecyka (chodzi o PS-3 :P ) ??!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kompa poki co na starsze gierki i neta wlasnie i mam zamiar kupic komp/xbox do gierek, a tak wogole to jak sie gra tym padem np w fpsy bo czytalem ze nieciekawie.

Kiedy byłem na PGA grałem na Xpudle w kilka fpsów i muszę przyznać że grało mi się dużo wygodniej niż na kontrolerze do ps3 chociażby przez wspomniany wcześniej problem z drobnością kontrolera jest wyjątkowo poważny, warto także wspomnieć że w ciężarówce Sony były 4 kontrolery z wyrwanymi gałkami analogowymi i jeden z ułamaną prawą rączką. Jedną gałkę sam rozwaliłem i to bynajmniej nie w napadzie szału :/ zwyczajnie przekręciłem w prawo i "plop" gałka odpadła.

Ten od X360 jest odpowiednio duży i nie jest za lekki (przez cały czas czuje się ciężar porównywalny do telefonu komórkowego 3g dzięki czemu wygodnie układa się w dłoniach) układ guzików jest inny niż ten do którego zdążyłem się przyzwyczaić grając na ps2 (przyznaję starego Xa nie miałem) ale sprawdza się dużo lepiej (a dawniej sądziłem że kontroler od ps2 to absolutny ideał), przykładowo lewa gałka analogowa jest tam gdzie w kontrolerze od ps2 są guziki strzałek. Początkowo sądziłem, że to pomylony pomysł jednakowoż okazało się że tak nie jest! Gałka odpowiedzialna w większości gier za celowanie, (i inne tego typu akcje) znajduje się dokładnie w miejscu neutralnym dla kciuka co nie wymaga wyginania go w idiotyczny sposób jak w kontrolerze od ps2 (po pewnym czasie grania tak na ps2 palce były potwornie zmęczone).

Generalnie po jakichś 5 minutach korzystania z kontrolera do X360 przekonałem się do niego ABSOLUTNIE. On jest iście genialny. :)

Ps.

Słyszałem, że konsole next-gen pod względem grafiki w grach znacznie przewyższają nawet bardzo wypakowane PC-ty, co więcej, że będzie tak jeszcze przez dłuugi czas i w ogóle, że pecetowcy mogą jedynie z zazdrością patrzeć na wygląd gier konsolowych. Prawdę mówiąc trochę mnie to zdziwiło, nie myślałem nigdy, że konsola może mocą przewyższyć PC-ta (oczywiście mówię tu o wypasionym sprzęcie). Jednak po dłuższej wymianie argumentów z kumplem stwierdziłem, że brzmi to dość sensownie. Jak to w końcu jest? Czy prawdą jest, że potężny zestawik z GF 8800 GTX, parordzeniowym procem (nie wiem jakie tam teraz płodzą te procki...)

4GB RAM-u, (całość chłodzona wodą i niebotycznie podkręcona) przegra z bodaj pudełkiem grubości 1/3 mojego piecyka (chodzi o PS-3 :P ) ??!!

Jeżeli się nie mylę to główna różnica pomiędzy takim PC a Konsolą polega na tym że konsolę możesz podłączyć do telewizora "Ful HaDe" (PC też ale kto podłącza pieca do telewizora żeby na nim grać?) dzięki czemu uzyskujesz większą jakość obrazu niż na przeciętnym monitorze (choć podobno na zwykłym monitorze taki X360 wygląda całkiem całkiem).

Poza tym musisz zwrócić uwagę na jeden szczególny i chyba najważniejszy fakt. Deweloperzy tworząc grę na konsolę tworzą grę na z góry określoną konfigurację sprzętu, w związku z tym nie ma wielkich problemów z optymalizacją i dostosowaniem kodu (ale to też zdarza im się sknocić : P), z kolei w przypadku PieCa twórcy muszą dostosować grę do setek jeżeli nie tysięcy możliwych konfiguracji "ram firmy abc czy xyz, procesor AMD czy SruTuTuTu" w związku z czym prawie niemożliwe jest osiągniecie idealnego działania z pewną konfiguracją pecetową.

Ale zdaje mi się, że troszkę pierniczę, dlatego kończę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słyszałem, że konsole next-gen pod względem grafiki w grach znacznie przewyższają nawet bardzo wypakowane PC-ty. " Co to za niedorzeczna BZDURA !!! Czy ty w ogóle masz pojecie o czym piszesz a może to jest prowokacja jakiegoś zakompleksionego fan boya konsol ? Jak masz przestarzały sprzęt to pod względem oprawy wizualnej twój komputer odpada ale jeżeli masz dobry sprzęt to ewidentnie zmienia postać

rzeczy i wtedy konsola po prostu wymięka :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Po co w ogóle dyskutować na temat konsol :?: Nie macie własnego forum gdzie możecie sie wypowiadać na temat waszych skrzynek :?: Przecież istnieją specjalne fora internetowe poświęcone konsolom. Ale dlaczego oblegacie fora "Cd- Action" :?:

Podobnie jest z innymi portalami internatowymi poświęconym komputerom jak chociażby "PCLab" :!: Wypowiadajcie się na forach dla was przeznaczonych :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale musze to powiedziec.Nie ma to jak rozmowa fanboyów i rzeczowe argumenty. Bzdura. Gupi jestes!!!!!!!Nigdy nie widziałes itd.itp> Wiec ja sie pytam Klangersa czy ty przeprowadzales jakis test. Masz chociaz porównania .????? . Szczerze watpie. (ja mam ale to inna para kaloszy :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku chcesz Mi wmówić ze komputer z procesorem Intel Core2 Dou E6300 i kartą graficzną GeForce 8800 GTS Gigabyte 640 MB TV & 2x DVI oferuje gorszą grafikę niż śmieszne PS3 :?: Bo jeśli tak to znaczy że nie masz pojęcia o czy piszesz i szkoda z tobą dyskutować :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym słyszałeś może kiedyś o DirectX 10 który nie jest dostępny na konsolach nowej generacji a oferuje miedzy innymi - fizykę cząsteczek dynamicznych, np. animacje wody - obliczenia z tym związane (tworzenie, rozmnażane i wycofywanie cząsteczek ze sceny) wykonywane są przez układ graficzny,

ulepszone mapowanie przemieszczeń - zwiększające realizm odtwarzanej sceny,

proceduralne tworzenie obiektów - obiekty są tworzone i renderowane przez procesor graficzny. To wszystko i wiele więcej jest dostępne tylko na PC-tach. Wiec nie wypisuj Mi tutaj głupot na temat porównania dobrego komputera z konsola ( bo takie porównanie może sobie zrobić każdy kto ma

kumpla z konsola ) bo i tak komputer wiedzie prym jeśli chodzi o efekty graficzne :!: :!: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...