Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Ogólnie W3 to grs wszechczasów o czym pewnie nie trzeba mówić (ale musiałem jakąś zacząć :)). A co do kampani zdecydowanie kampania orków była najlepsza. Na nieumarłych nie narzekałem. A co do konkretnej misji pamiętam miesje orkami właśnie gdzie walczyło się z takim wielkim centaurem (zapomniałem imienia :P). Ostatnia misja... ehhh... to jest to... podzielam zdanie Ham_Hacker'a... poprostu cudo. Mógłbym w nią grać kilka razy na tydzień, aż do znudzenia (ale niestety brak czasu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja warcrafty kupiłem jak już miałem dość długi staż w kafejce, więc przeszedłem tylko kampanię elfow i sobie dałem spokoj :D tzn resztę na czitach, bo chciałem filmik i cut-scenki zobaczyć :) mnie się z kompem beznadziejnie gra...

ikona talona jest w tft, a nie roc :P w roc jest archerka i 2 to chyba misiek...ale miałem elfem chyba 55% a teraz straciłem skilla i co nimi gram to przegrywam ^^ odkryłem swoje powołanie jako undead player, nawet miałem 12 solo pod rząd :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Warcrafta II i III mam w edycjach premierowych :) Tylko jedynka z jakiejś reedycji :) Pamiętam gdy przyszedl Warcraft III (jakos tydzien przed moimi urodzinami w sierpniu) to zjechalem na 2 dni z wakacji (z mojego domku letniskowego) pojechalem do domu, przeszedlem kampanie i wróciłem :) Tyle czekania ale było warto gra jest wspaniała... mimo że swoje latka juz ma :) Naszczęście SAGA trwa dalej i można obecnie popykać we wspaniałego WoW-a którego nie pierwszy i nie ostatni raz polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno najpierw grales w 2 albo 3 :) A w 1 byly drogi (niemal jak w Settlersach :) ) bylo sterowanie 1 jednostką naraz a komendy ONLY KLAWA (lub klikanie :) ) Teraz wydaje sie to głupie i niewygodne... ale kiedyś przy Warcrafcie 1 można było zarywać noce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam sterowanie w "trójce" zupełnie odpowiada. naprawde jest bardzo dobra i nic w niej bym nie zmieniał. No może zamało "pól" na jednostki. Czyli jak zaznaczy się użo jednostek to trzeba na kilka razy. Oczywiście można użyc: f1, f2 itd. ale czasem to mnie denerwuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam sterowanie w "trójce" zupełnie odpowiada. naprawde jest bardzo dobra i nic w niej bym nie zmieniał. No może zamało "pól" na jednostki. Czyli jak zaznaczy się użo jednostek to trzeba na kilka razy. Oczywiście można użyc: f1, f2 itd. ale czasem to mnie denerwuje.

Przecież napisałem wyraźnie że w WARCRAFT 1 sterowanie wydaje sie być na dzisiejsze czasy niewygodne!!! NIE PISAŁEM NIC O W3!!!! W Warcraft III sterowanie jak najbardziej mi odpowiada a możliwość zaznaczenia tylko 12 jednostek jest bardzo dobra bo łatwiej dzieki temu opanować chaos na polu bitwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno najpierw grales w 2 albo 3 :) A w 1 byly drogi (niemal jak w Settlersach :) ) bylo sterowanie 1 jednostką naraz a komendy ONLY KLAWA (lub klikanie :) ) Teraz wydaje sie to głupie i niewygodne... ale kiedyś przy Warcrafcie 1 można było zarywać noce :)

Nieprawda, bo można było naraz zaznaczyć 4 jednostki :lol: , wystarczyło tylko wcześniej instrukcję przeczytać ;). Co tu dużo mówić, w jedynce demony wymiatały, żadna inna jednostka nie potrafiła przyjąć godnie pocisku z katapulty :D. A drogi służyły do tego samego, do czego służą w Polanach 2 (w pierwszych Polanach też :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ja mam Warcrafta z SoldOutów, więc prawdopodobnie ten update, o którym piszesz, instaluje się od razu razem z grą, choć patcha 1.21 i tak trzeba instalować osobno, bo bez niego upierdliwość zabezpieczenia jest wkurzająca (a w v1.21 po trzech poprawnych odpowiedziach przestaje się pytać :)).

EDIT: W sumie nie ma na stronie Blizzarda wzmianek o takich zmianach (choć trudno powiedzieć, czy to o czymkolwiek świadczy ;)):

http://www.blizzard.com/support/?id=mwc0397p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście pamięć mi szwankuje... szkoda że na XP x64 W1 nie chce dzialac bo chetnie bym sprawdzil a Win98 instalować mi sie niechce :) Jedno co jest pewne to to że w najnowszym Warcrafcie można sterować jedynie jedną jednostką naraz ;) (mam na myśli WoW-a dla nie kumatuch :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Warcraft 3 jest najlepszym RTS-em w jaki kiedykolwiek grałem (przebił nawet mojego ukochanego Starcrafta). Bajecznie kolorowa grafika, niesamowity klimat, wstawki filmowe no i przede wszystkim możliwości jakie dają bohaterowie, to wszystko złożyło się na doskonały obraz tej gry.

Bardzo przypadło mi również do gustu połączenie swego rodzaju prostoty (tylko 2 rodzaje surowców + food, sterowanie do przyswojenia w 10 minut) z mnogością taktyk i możliwości jakie możemy zastosować aby zmiażdżyć naszego przeciwnika.

Wbijanie się w bazę oponenta z bohaterskim okrzykiem na ustach ("For mother Azeroth"), nie licząc początkowych etapów gry, przyniesie opłakane skutki. Należy mieszać rodzaje jednostek, wykorzystywać ich umiejętności no i odpowiednio nimi dowodzić.

Warcraft jest dla mnie grą nieśmiertelną, do której zawsze będę powracał z przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta no pewnie że "pobił" starcrafta... no ale starcraft też ejst dobry :wink: . W warcrafcie (chodzi mi o trójkę) jest dużo więcej jednostek i wogle. Ale jak sie dokładniej przyjże to STARCRAFT i WARCRAFT mają badzo duzo wspólnego. Ja nawet bym powiedział ze warcraf jest starcraftem w przeszłości. Oczywiście są różnice ale bardzo dużo maja wspólnego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Bardzo dużo. Marsz do sklepu, dokonać zakupu i nadrobić zaległości.

@Bambocha

Faktycznie Warcraft 3 i Starcraft mają ze sobą dużo wspólnego. W SC widać zalążki tego co mamy udoskonalone w Warcrafcie (np. bohaterowie, upgrade'y, mnogość specjalnych zdolności u jednostek). Blizzard do perfekcji opanował ulepszanie kolejnych części swoich sag i chyba nie zdarzyło się żeby kolejna część jakiejś serii była gorsza od poprzedniczki.

Czekam zatem na Diablo 3, Warcraft 4 i Starcraft 2. A w międzyczasie pozostaje WoW, który już raczej kontynuacji nie potrzebuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamietam jeszcze jak gadało się w okolicy premiery Stara - mówiło się, że to taki Warcraft II w przyszłości, bo rzeczywiście rozwijał pomysły z W2... każda gra Blizzarda rozwija pomysły z poprzednich części (Seria Diablo/Warcraft/Starcraft) lub zbiera do "kupy" i ugrywalnia pomysły z historii gatunku (World of Warcraft/Starcraft Ghost)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może i amsz rację ale ja bym niepowiedział że WARCRAFT jest podobny do DIABLO. (chodzi mi o w3 i d2). Niema podobieństwa... mozę jakies minimalne. Ale co do tego co napisał Gambler. Faktycznie Blizzard do perfekcji opanował ulepszanie kolejnych części swoich sag. (i to jest największy atut BLIZZARDA wiedzą jak rtafi do serca gracza :) ). Pozatym myślę że faktycznie w4 będzie bardzo podobny do poprzednika. CHociaz jeszcze o nim nic niewiadomo to myślę że będzie się opierał na tym samym. KONTYNUACJA.

ps.:Mroov jeśli jeszcze nieposłuchałeś Gamblera to posłuchaj mnie: DO SKLEPU! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba troszke źle to zrozumiales. Chodzilo mi o to, że Blizz kontynuuje i rozwija pomysły z wcześniej zrobionych przez siebie gier + sugestie graczy ale JEDYNIE W OBRĘBIE SWOJEGO GATUNKU. Tzn Hack'n'Slash/Diablo 1 -> Hellfire -> Diablo 2 -> LoD RTS/Warcraft->Warcraft II->Beyond the Dark Portal->Battle.net Edition->Starcraft->Brood War->Warcraft III->The Frozen Throne Natomiasy WoW i SC Ghost zbierają najlepsze patenty ze swojego gatunku + sugestie graczy + świat gier Blizza... o to mi chodziło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto raz zetknął się z SC, Warcraftem czy Diablo po pewnym czasie wraca do tych gier. Blizzard tak wypolerował swoje perełki, że mimo iż mija czas cały czas gromadzą tłumy fanów. A co do Warcrafta4... hmm... wątpie, że wyjdzie kolejna część. Teraz ekipa Blizzarda skupia się głównie na WoWie i wcale im się nie dziwie. Ale oczywiście mój tok myślenia może być omylny :).

Z poważaniem - KoseK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...