Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Zeby zwolennicy WC2 mieli jakis argument w dyskusji, ktora czesc WC jest lepsza :lol:

Ktoz to moze wiedziec oprocz Blizza? W SC pewnie dlatego, ze tam za malo jest map z woda. A WC3? Sa w kampanii w dodatku. Szkoda, ze tylko tyle, ale jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może małe pytanie:

Dlaczego Blizzard odpuścił sobie jednostki wodne - w WC2 duża role

spełniały one, natomiast w SC i WC3 w ogle ich nie ma :|

Szoda troszkę, ale w Frozen Throne już się pojawiają, więc dobrze, że choćby tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wielkość Warcrafta, to powiem tak: strategie straszliwie mnie wkurzają (taki AoE rzuciłem w kąt jak klejony ongiś model samolotu), a WC2 przeszedłem z przyjemnością. I to jest coś - stworzyć RTS, który podoba się antyfanom strategii.

A wady też miał. AI np., że przytoczę tylko sytuację, w której obstawiałem kopalnie paroma wojownikami, a komputer masowo generował tłum peonów, które radośnie maszerowały na rzeź jak lemingi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się gra bardzo podoba.... co samo mnie zdziwiło, bo wcześniej nie grałem w tego typu gry. War3 jest tak jakby dla mnie "wprowadzieniem" do świata strategii, próbowałem też na przykład z C&C, AoF, ale to nie to samo, tam nie będziesz miał(a?) radochy z pokonywania coraz silniejszych nieumarłych czy orków.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vodzoo

Co do edytora, to ostatnio zrobiłem mapkę RPG do WIII. Na razie jest na etapie wykrywania błędów i przydałby sie ktoś do pomocy. Może ktoś ma ochotę zagrać w rewelacyjnego :wink: erpega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra rewelacyjna jak dla mnie, gram w nią od roku. Co do ciebie Wish-Master masz rację, ciężko byłoby rozjechać nieumarłych takimi siłami, jednak przy odrobinie szczęścia byłoby to możliwe - nieumarli mogli walczyć z jakimiś NPC - a gracz mógł np. nie zauważyć elfów od razu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Warcraft'a 2 pół roku temu i spodobał mi się :) Nie potrafię jednak grać w niego zbyt długo ponieważ zwyczajnie mi się nudzi. Włączyć, przejść z dwie misje i zostawić na tydzień, dwa. Wtedy gra jest naprawdę świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciebie Wish-Master masz rację, ciężko byłoby rozjechać nieumarłych takimi siłami, jednak przy odrobinie szczęścia byłoby to możliwe - nieumarli mogli walczyć z jakimiś NPC - a gracz mógł np. nie zauważyć elfów od razu...

Lol :D

1. To przeszloby tylko w wypadku, gdyby gracz kierujacy nieumarlymi byl kompletnym noobem (czyt. cieniasem :D). Ew. mna :)

2. Potworki rozstawione na mapie nie nazywamy NPC, tylko creepami :)

Widac, ze nigdy nie widziales w akcji graczy swiatowej klasy. Rekomenduje czeste ogladanie ich replayów - mozna podpatrzec rozne ciekawe sztuczki i zobaczyc, jak "to" robia ci najlepsi. Powtórki z gier znajdziesz na stronach www.wcreplays.com/ oraz www.replays.net/

Polecam ogladac repy nastepujacych graczy:

-4k.Grubby (znany takze jako AbuseYouDNA) - IMO najlepszy ork na swiecie

-4k.tod, SK.insomnia - bardzo dobzi human playerzy

-T.MH]Lucifer - swietny gracz nieumarlymi

-sk.apm70 (aka Deadman) , 4k.Zeus - swietni elficcy gracze :)

Obejrzyj sobie pare gier w/w panów. Jak zobacyzsz, jakie oni tam odstawiaja akcje, to zrozumiesz, ze to, co napisales u wielu wywolaloby tylko histeryczny atak smiechu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciebie Wish-Master masz rację, ciężko byłoby rozjechać nieumarłych takimi siłami, jednak przy odrobinie szczęścia byłoby to możliwe - nieumarli mogli walczyć z jakimiś NPC - a gracz mógł np. nie zauważyć elfów od razu...

Lol :D

1. To przeszloby tylko w wypadku, gdyby gracz kierujacy nieumarlymi byl kompletnym noobem (czyt. cieniasem :D). Ew. mna :)

2. Potworki rozstawione na mapie nie nazywamy NPC, tylko creepami :)

Widac, ze nigdy nie widziales w akcji graczy swiatowej klasy. Rekomenduje czeste ogladanie ich replayów - mozna podpatrzec rozne ciekawe sztuczki i zobaczyc, jak "to" robia ci najlepsi. Powtórki z gier znajdziesz na stronach www.wcreplays.com/ oraz www.replays.net/

Polecam ogladac repy nastepujacych graczy:

-4k.Grubby (znany takze jako AbuseYouDNA) - IMO najlepszy ork na swiecie

-4k.tod, SK.insomnia - bardzo dobzi human playerzy

-T.MH]Lucifer - swietny gracz nieumarlymi

-sk.apm70 (aka Deadman) , 4k.Zeus - swietni elficcy gracze :)

Obejrzyj sobie pare gier w/w panów. Jak zobacyzsz, jakie oni tam odstawiaja akcje, to zrozumiesz, ze to, co napisales u wielu wywolaloby tylko histeryczny atak smiechu :)

LOL nie ma opcji, żeby NE w takiej sytuacji wygrał, nawet gdyby grał najlepszy IMO (i nie tylko) gracz NE- Phoenix_remind (z Kalimdoru)...nawet gdyby UD był HIPER-noobem, to wystarczyłoby, żeby jednostki automatycznie zaatakowały, on nie musiałby nic robić :] Poza tym stworki na mapie to nie NPC, nie creepy a crittersy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL nie ma opcji, żeby NE w takiej sytuacji wygrał, nawet gdyby grał najlepszy IMO (i nie tylko) gracz NE- Phoenix_remind (z Kalimdoru)...nawet gdyby UD był HIPER-noobem, to wystarczyłoby, żeby jednostki automatycznie zaatakowały, on nie musiałby nic robić :]

Po ponownym przejrzeniu unitów dostepnych w tej sytuacji dla każdej ze stron, zmuszony jestem przyznać Ci rację :roll: :)

Poza tym stworki na mapie to nie NPC, nie creepy a crittersy Smile

No to uważaj :)

Crittersy to jednostki neutralne, które w żaden sposób nie stanowią dla gracza zagrożenia, czyli np. owce, szopy, kraby itp, natomiast creepy to stworki, które mają 'pilnować' ważnych miejsc, jak np. kopalni złota, sklepów etc. Są one w stanie podjąć walkę z wojskami gracza (i robią to :)), są też w posiadaniu wielu przydatnych przedmiotów.

Tak więc nie myl podstawowych pojęć, panie gosu :P:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Warcraft 2 na dłuższ sesje przynudza. Ale na krótkie wypady tak na 2 dwie godzinki włączyć jest w sam raz.

Jeśli chodzi o wielkość Warcrafta, to powiem tak: strategie straszliwie mnie wkurzają (taki AoE rzuciłem w kąt jak klejony ongiś model samolotu), a WC2 przeszedłem z przyjemnością. I to jest coś - stworzyć RTS, który podoba się antyfanom strategii.

Exebeche dlaczego nie podoba ci się AoE ? Dla mnie jest to kultowa strategia w okresie średniowiecznym. I nawet na długie sesje nie przynudza... (in opposite to Warcraft :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, że ja ogólnie strategii nie lubię. Ale z winy mojej, nie strategii :D . Rozumiesz, buduję misternie moje miasto, a tu przyłazi jakieś wojsko i mi wszystko rozpieprzają w pi...u. Za głupi na to jestem. A Warcraft 2 miał coś takiego, że mnie przykuło do monitora.

Chociaż... w AoE to ja grałem z 8 lat temu jak nic :P . Może faktycznie już mi się odmieniło... Hehe... Do przemyślenia. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, że ja ogólnie strategii nie lubię. Ale z winy mojej, nie strategii Very Happy . Rozumiesz, buduję misternie moje miasto, a tu przyłazi jakieś wojsko i mi wszystko rozpieprzają w pi...u. Za głupi na to jestem. A Warcraft 2 miał coś takiego, że mnie przykuło do monitora.

No wiesz wystarczy jak najszybciej zbudować koszary i walić jak najwięcej "mięsa armatniego" :twisted: . U mnie to skutkuje w prawie każdej strategii. A następnie w jakimś perfidnym miejscu buduję wieże. 8) BTW. Ma ktoś ochotę zagrać na BattleNet'cie w Warcrafta 2? Jak tak to ślijcie maile, ew. być może będę na GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. U mnie to skutkuje w prawie każdej strategii. A następnie w jakimś perfidnym miejscu buduję wieże. 8) BTW. Ma ktoś ochotę zagrać na BattleNet'cie w Warcrafta 2? Jak tak to ślijcie maile, ew. być może będę na GG.

Widze, że twoja strateia jest marna - jak chcesz moge ci ukazać jak ona jest marna, co kilka dni odbywają się kampanie gry w WC2, zapraszam serdecznie o potrzebny poinformuje Cię przez gg ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj tak WC2 to byla gra ^^. Pamietam jak kilka lat temu w to gralem. I zachwycalem sie grafa ( omg ). Ostani raz gralem pol roku temu w wc2 i powiem wam gra jest stara, ale dalej fajnei w nia popykac. Grafika juz nie zachwyca, ale smieszy jest kolorowa, a postacie sa "beczkowate". Najlepsze sa wypowiedzi naszych kmieci " Yes lord " lub cos w tym stylu. Gra stara, ale jara :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że twoja strateia jest marna - jak chcesz moge ci ukazać jak ona jest marna, co kilka dni odbywają się kampanie gry w WC2, zapraszam serdecznie o potrzebny poinformuje Cię przez gg Wink

Dlaczego tak uważasz? Przeciesz do obrony na krótki czas ta strategia jest dobra. Dopóki nie dorobię się czegoś lepszego to wystarczy aby zapewnić bazie spokój... A jak się mylę to czekam na sugestie lepszych taktyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz? Przeciesz do obrony na krótki czas ta strategia jest dobra. Dopóki nie dorobię się czegoś lepszego to wystarczy aby zapewnić bazie spokój... A jak się mylę to czekam na sugestie lepszych taktyk.

Przyjdź jutro o 1930 na BattleNet to się przekonasz :D

więcej pod tym adresem.

pozdrawiam gorąco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie madrzyj sie tak bo jestes noobem = (

Aaaah, ale mu powiedziałeś. Teraz się chłopak w sobie zamknie na pewno.

BTW. Tak ostatnio grywam w FFA w Battle Necie i dochodzę do nowych wniosków - jakie szanse ma night elf z undead? W poczatkowej fazie rozwoju jeszcze jak cie mogę, ale dalej, jak ud zrobi mass gargoyle? I jeszcze na nich działa vampiric aura i unholy aura? Co może zrobić elf by to odeprzeć? No bo driady dostają bonusowy atak od gargoyli (unarmored - piercing attack), hippogryfy mają małego damage'a w porównaniu do gargoyli, łuczniczki mało hit pointsów... no nie da się po prostu. Nawet priestess of the moon schodzi w strasznym tempie. Że nie wspomnę o tym, że nawet jak mamy demon huntera na 6 poziomie albo wyżej, to wpada dreadlord i ciągle usypia, więc ten nic nie daje... To porażka jest generalnie.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sol - jeśli chodzi o UD vs NE, to ta rozgrywka jest najbardziej wyczerpująca dla gracza NE. Ostatnio wielu UD lubi lamić 30 gargami, latając tylko od bazy do expa i unikając walki.

Generalnie gracze NE mogą to kontrować na 2 sposoby:

1 - Demon Hunter i Panda + mass driady. Faktem jest, że driady otrzymują dodatkowy damage od gargów, no ale cóż...

Demon hunterem pozbawiamy herosów Ud many, a Pandą "opijamy" gargi i szybko rzucamy na nie ten palący oddech (nazwy nie pamiętam ^_^). Na wyższych poziomach 2 oddechy wystarczą, żeby skosić kilka gargów :)

Panda jest właśnie utrapieniem graczy UD, bo szybko i skutecznie eliminuje jednostki takie jak gargi czy ghule (co nie znaczy, że jest niezawodna -scrolle leczenia nie zostawiają sladu po oddechu).

2 - Warden i Priestess of the moon + mass range, czyli archerki, talony i driady. Fan of knives wardenki zadaje gargom spore obrażenia, natomiast aura PotM świetnie sprawdza się przy mass ranged units.

A zresztą: najlepiej obejrzyj sobie parę gier pro graczy i zobacz, jak oni sobie z tym radzą - nie jesteś bowiem jedynym, który boryka się z lamerstwem UD. Polecam stronki:

- http://www.replays.net - repy głównie koreańskich graczy

- http://www.wcreplays.com/ - repy różniaste ^_^

No, to chyba tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sol - jeśli chodzi o UD vs NE, to ta rozgrywka jest najbardziej wyczerpująca dla gracza NE

Bardzo ładny wywód, przyznam, ale teraz Cię załamię: nie pytam o Frozen Throne, tylko o zwykłego Warcrafta :P

A poza tym - jak chcesz pozbawić many herosów ud, skoro dostajesz na wstępie sleepa i nawet jak się obudzisz inną jednostką, dostajesz kolejnego sleepa itd. ad infinitum, a raczej do końca walki...

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wywód, przyznam, ale teraz Cię załamię: nie pytam o Frozen Throne, tylko o zwykłego Warcrafta Razz

:shock:

Oh, silly me :lol: To wiesz, może po prostu przerzuć się na FT? :D

No, a tak na serio, to jestem do tyłu, jeśli chodzi o podstawową wersję - teraz mało kto w nią gra, więc nawet ciepawych repów nie znajdziesz :P

Tutaj niestety Ci nie pomogę...

O, wpadłem na genialny pomysł - wysysaj manę Dreadlordowi, żeby Ci więcej hero nie sleepował :D O kurka, ale ja jestem mądry ^_^

Nie no, polecam Ci jednak FT - gra jest sporo ciekawsza niż w podstawce :wink: No i będziesz mógł skorzystać z moich światłych rad :!: :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...