Skocz do zawartości

Grzejący się komputer - wymiana zasilacza


dawidek3294443

Polecane posty

Od ponad roku temperatura mojego CPU osiąga temperaturę bliską tych podczas wybuchów bomb atomowych. O ile w czasie spoczynku nie przekracza 50*C, o tyle po minucie grania w jakąkolwiek grę, CPU grzeje się do niesamowitych 110* co powoduje wyłączenie komputera.

Dzieje się tak od czasów wymiany części w komputerze po tym jak biurko się rozpadło i runęło na PC. Pracuję na Athlonie 4800+, 2gb ramu, GF 8600 GT, ASUS M2NX PLUS i zasilaczu DEER 400W. Temperatury były mierzone za pomocą AMD 64 CPU Assistant (a właśnie, może ktoś poleci mi inny dobry program do mierzenie temperatury?). Oczywiście wszystko mierzone przy zdjętej obudowie.

Mam założone 2 dodatkowe wentylatorki w środku, pasta termoprzewodząca była trzykrotnie zmieniana w serwisie. Nic nie pomogło, komputer nadal się grzeje.

Podejrzewam, że winny jest zasilacz. Dlatego też proszę o rady dotyczące kupna zasilacza (najlepiej link do aukcji Allegro/sklepu internetowego) i jakiegoś chłodzenia na CPU (aktualnie używam boxowy zestaw z Ś.P Athlona 4000+). Bardzo zależy mi na cenie, ponieważ komputer będzie mi służył tylko do czerwca, byłoby wspaniale gdyby udało się zmieścić w cenie do 150 zł razem z pastą termoprzewodzącą.

Zauważyłem jeszcze coś zaiste ciekawego, a mianowicie czasem GG zaczyna mi obciążać procesor i menadżerze urządzeń użycie CPU przez GG waha się w granicach 20%, co również grzeje komputer do ok 90*.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o zakupach zakładamy w dziale "Składamy komputer - kupujemy części".

Wątek przeniosłem.

Zasilacz na pewno warto wymienić, ale nie sądzę by to on był przyczyną wysokiej temperatury. Tak znaczne przegrzewanie wskazuje moim zdaniem na problemy z chłodzeniem procka, na 100% nie działa ono tak jak powinno.

Z zasilaczy tanich polecam Fortrona HLN 350W. Z chłodzeń np. Corsair TX3, SilentiumPC Spartan, może być też Corsair CAFA50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...