Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

5 września już niedługo, a mi kolekcjonerka ma podobno przyjść dzień wcześniej, jak to z tym będzie to się zobaczy, ale ja już rozgrzewam myszkę i wyjmuje z szafy stary kombinezon i maskę ^^

No niestety plotka się potwierdziła.

Dziś byłem w Empiku,wchodzę na stoisko z grami...i nie ma.

Jeszcze dziś zadzwonię do empiku,by się spytać o EK.

A co do samej gry- 88%,to jakieś 9/10. Czyli lepiej,niż podstawka...chyba nie ma powodu do marudzenia? ^^.

A sam screen z pijawką już straszy :P.

PS.Czy wymagania sie zwiększyły? Na allegro sprawdzałem i chyba nie,ale strzeżonego pan Bóg... ;)

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...przed chwilą znalazłem na gry-online.pl

Wymagania minimalne i zalecane się nie zmieniły. Doszły za to optymalne i ekstermalne.

Zalecane ,to wysokie detale+ średnie oświetlenie.

Optymalne jw. Ale wysokiej jakości oświetlenie

A ekstermalne to wysokie detale+ 10 directX. (Czyli nie dla mnie. Dira 10 nie mam,bo brak mi visty...Ehh...co za niewykorzystany potencjał mojej 8600 gt :P )

Zatem w moim przypadku będą to wysokie detale+ średnie światło i 1024x768...Hmmm..(Takie same jak w cieniu czarnobyla) Nie jest źle.

Zabawne jest to,że różnica między zalecanymi i optymalnymi wymaganiami,to różnica w światłach...Ehh... :). Nie jest źle.

Jak komuś chodziła jedynka na wysokich detalach,to dwójka powinna chodzić tak samo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie brak Visty uciągnąłbym pewnie extreme, pozostaje się zadowolić maxem pod XP i płynniejszą animacją. ;) W sumie nie będę za bardzo nad brakiem paru efektów rozpaczał, tym bardziej, że z tego, co widziałem na screenach porównawczych, volumetric lighting mamy już pod dx9.0c, a to jeden z efektów którym twórcy się najbardziej chwalili, i na mnie osobiście, wywołał największe wrażenie. Z drugiej strony różnice pomiędzy dx9.0c a dx10 zwykle wychodzą podczas gry, a na screenach są niezauważalne, ale... czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. ;)

Co do przesuniętej daty premiery... Niby wszystko ok, nie było aż takiej dużej obsuwy, szkoda tylko, że dowiaduje się z neewsa na gry-online, a nie z gram.pl. Tam najpierw data premiery tajemniczo znikła, niedawno natomiast pojawiła się informacja - "planowana wysyłka - 5 września". Szkoda, że nie powiadomiono osób, które złożyły pre-order o opóźnionej premierze. No nic, mam tylko nadzieję, że moja kolekcjonerka faktycznie przyjdzie dzień wcześniej. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzę na stalkera,to sobie myślę:

Po co mi te wszystkie bajery,skoro grę kupuję dla klimatu?

W sumie Stalker imo nie ma najpiękniejszej grafiki ,a jakieś super fludery nie są w stanie tego zmienić.

Pozatym nie zdziwiłbym się,gdyby "w praniu" wymagania okazały by się jeszcze niższe.

Gdy kupowałem pierwszego Stalkera,to miałem 512mb. Koledzy odradzali,ja kupiłem. Dało radę grać na niskich. ^^.

Co do premiery. Na nie wiem czy facet robił sobie jaja,czy też mówił poważnie,ale jeszcze we wtorek były plany na 29 sierpnia,ale ostatecznie zmieniono na 5 września. Nie wie skąd te opóźnienie,ale 5 września już będzie wystawiona gra...

Hmm...dziwna polityka dystrybutora...produkt jest w magazynach,ale zamiast być sprzedawanym,lepi się w brudzie magazynu.

Cóż, ważne,by była EK dla Nicusia ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety plotka się potwierdziła.

Dziś byłem w Empiku,wchodzę na stoisko z grami...i nie ma

Jaka znowu plotka? Przecież już jakiś czas temu pojawiła się oficjalna informacja o przesunięciu premiery CSa/CN...
brak mi visty...Ehh...co za niewykorzystany potencjał mojej 8600 gt
Nie to żebym coś mówił, ale zabiłbyś tą kartę, a i tak byś nowego Stal na full nie zobaczył ;)
Czy ja wiem, czy ta grafika lepsza niż w crysisie. To jest co innego. Stalker gra światłami i pogodą, jak dla mnie to idealnie pasuje do stylu gry więc jest ok.
Przede wszystkim, te gry prezentują całkowicie inny styl graficzny, więc IMO ciężko je porównywać- tu wiele zależy od osobistych preferencji.
Co do przesuniętej daty premiery... Niby wszystko ok, nie było aż takiej dużej obsuwy, szkoda tylko, że dowiaduje się z neewsa na gry-online, a nie z gram.pl
Pojechałeś po całości. Przecież na gram.pl była oficjalna informacja CDP o przesunięciu premiery, trzeba tylko uważnie czytać. Z drugiej strony, możesz zawsze tupnąć nóżką, nikt rozpaczał nie będzie.
Hmm...dziwna polityka dystrybutora...produkt jest w magazynach,ale zamiast być sprzedawanym,lepi się w brudzie magazynu.
Oj Nicek, Nicek. To Ty myślałeś, że gry dochodzą do wszystkich sklepów dzień przed premierą lub w dniu premiery? Daj spokój. A czy gra jest już na magazynach, to szczerze powiedziawszy wątpię. Powiedział Ci tak facet w EMPiKu?

Tak w ogóle to napalam się na CSa a jeszcze Cień leży nieukończony. Coś ostatnio nie chce mi się grać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę boję sie o Clear Sky. Gra ma opierać się na wojnach między frakcjami i cały teren ma być podzielony między nie, co może poważnie nadszarpnąć klimat podstawki. Jak dla mnie, Stalker był trochę jak GTA - misje się wykonywało się z radością, ale też niemało frajdy dawało samo łażenie po mapie (zwłaszcza w nocy podczas burzy), ale jeśli w dodatku będzie wiecej walki, to nie wiem, czy to dalej będzie możliwe. Niby twórcy w trailerach starają się pokazać, że klimat ma się dobrze, ale nie wiadomo, jak to będzie się sprawdzało w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vain->

Wydaje mi sie,ze gry sa w sklepiej na pare dni przed premiera...(ile nie wiem,trza sie Arniego spytac)

Przyjmijmy,ze to tydzien wyprzedenia...Teraz gra bedzie sie kurzyc jeszcze dodatkowy tydzien. ^^.

(A tak naprawde,to jestem wkurzony,bo nie znam wymagan do Hell's highway'a i zachowuje sie jak baba podczas miesiaczki...o wszystko sie czepiam :P ).

Nie ukonczyles Cienia ? U...zaluj,zaluj czlowieku... :P.

Minister-> Cóż,sama gra opierala sie o walke...(Chyba nikt mi nie powie,ze ukonczyl stalkera bez wystrzalu). Jesli nie ludzie,to zwierzeta...

A ze bedzie wiecej walki to chyba dobrze...O ile nie bedzie przegiecia z poziomem trudnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gry są parę dni przed premierą w sklepach, ponieważ dostarczenie ich do wszystkich sklepów w jeden dzień byłoby raczej dość kłopotliwe logistycznie. Ale z tego co się orientuję sklepy dostają je ok. 2 dni przed premierą (tak Saturn i MM dostały Wiedźmina).

Co do wymagań BiA minimalne wyglądają następująco: proc 2,4; 1 GB pamięci; 256 vRAMu. Dane z recki w Clicku!.

Jeśli chodzi o moje postępu w cieniu, to póki co pograłem może 5h. Ale kiedyś w końcu go ukończę ;) chyba... w każdym razie teraz wybitnie nie chce mi się w nic grać. Jak znam życie we wrześniu się to zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań BiA minimalne wyglądają następująco: proc 2,4; 1 GB pamięci; 256 vRAMu. Dane z recki w Clicku!.

Jeśli chodzi o moje postępu w cieniu, to póki co pograłem może 5h. Ale kiedyś w końcu go ukończę ;) chyba... w każdym razie teraz wybitnie nie chce mi się w nic grać. Jak znam życie we wrześniu się to zmieni.

Mam tego Clicka...(specjalnie dla tej recki go kupiłem!! :) ).

I nie wiem jak wygląda sprawa z tymi wymaganiami.

Oni podają (w tym wypadku 2.4 ghz) jako procesor hmm...jakby to powiedzieć ogólnie...czy też 2,4 to Częstotliwość taktowania procesora.

Pytam się,bo gdy instalowałem Call of Juarez,to w gazetce pisało,że wymaga procka 2,2 ghz. Ja mam athlona 3,7giga,ale dałem "sprawdź czy ruszy" i wyskoczyło mi,że nie (bo mam taktowanie 2190megaherców).

A wracając do S.T.A.L.K.E.R.A...dostał w cda znak jakości,to chyba dobrze :).

A co do Ciebie Vaini...Cóż, sądzę,że lepiej znać fabułę stalkera pierwszego,gdyż może się okazać,że w CS będzie powiązana fabuła z Cieniem...

Zresztą nie będę cię namawiał. Jak przejdziesz Czyste niebo i będziesz czuł niedosyt,to daję swoje wszystkie Call of duty,że zainstalujesz podstawkę ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z tymi wymaganiami dokładnie, po prostu przepisałem to co Click! podał w tabelce. Ale może w CDA będzie Konfigurator Live i on Ci pomoże?

Co do Twoich Call of Duty to już podawać Ci mój (a)dres? ;>

Ja najpierw ukończę podstawkę i dopiero zainstaluję CSa. Ale chcę sobie zamówić teraz na dniach, by skorzystać z promocji -10 dla posiadaczy podstawki. Właśnie, jest ona jeszcze aktualna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś po całości. Przecież na gram.pl była oficjalna informacja CDP o przesunięciu premiery, trzeba tylko uważnie czytać. Z drugiej strony, możesz zawsze tupnąć nóżką, nikt rozpaczał nie będzie.

Nie ma sprawy, tupnąłem, faktycznie, nikt nie rozpaczał. :P Najwyraźniej musiałem przeoczyć, bywa.

Znak jakości w cda wróży ocenę w okolicach 9, na dychę raczej niema co liczyć, przecie to żadna rewolucja/rewelacja. Przekonamy się już we wtorek.

Fabuła CS na pewno jest powiązana z SoC, wszak to prequel, ma przedstawiać wcześniejsze wyrażenia.

Z tego co wiem w fabule CS często przewija się Strielok, który to przecież jest naszym alter ego w SoC.

Btw, podobno w CS ma być tryb multi, ciekawe czy dodano go ot tak, żeby tylko był i dostaniemy wyłącznie podstawowe DM, TDM i CTF, czy też twórcy zaskoczą nas czymś interesującym i multiplay w CS nie skończy się na jednym uruchomieniu z ciekawości. W końcu na podstawie wojny frakcji i walki o terytoria w singlu można by stworzyć całkiem ciekawy tryb multi, połączony z możliwością rozwoju postaci za pomocą artefaktów, ulepszania broni etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czerwonym Lesie (w zasadzie to sluszna uwaga, ze Rudym) troche takich spalonych promieniowaniem kikutow jeszcze zostalo.

Natomiast co do samej gry (wlasnie dzis daostalem paczke z gram.pl) to napierwsze wrazenie gra jest niemal identyczna - lepsze sa tylko cienie i swiatlo. Ale wiecej bede mogl powiedziec jak chwilke pogram :)

EDIT:

Pogralem chwilke - gra jest b. podobna do SoC. Poziom trudnosci chyba jeszcze wyzszy (przynajmniej na poczatku, kiedy biega z pistolecikiem), cale szczescie skrocili czas ladowania weic nie trzeba dlugo czekac jak nas zabija. Klimat sie utrzymal wiec gra sie przyjemnie :) Niezle jest zrobiona wojna frakcji - caly czas cos sie dzieje. Ponadto nasi sojusznicy calkiem niezle radza sobie sami - nie jest tak jak w wielu innych grach, ze jak nas gdzies nie ma to na pewno nasi przegraja.

Rozczarowuje natomiast grafika, bo gra nie wyglada porazajaco (tylko troche lepiej niz SoC) a jak puscilem renderowanie Dx10 (C2Q 6600, 4GB RAM, x2900XT) to mialem z 15 FPS (1-5 jak pojawialo sie kilku wrogow), w dodatku jedyna zauwazalna roznica byly efekty swiatel, ktore w dodatku wygaldaly na bardzo sztuczne i mocno niedopracowane. Na Dx9 wyglada niewiele gorzej, a da sie grac o wiele przyjemniej.

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się uważać za szczęściarza (przynajmniej według mnie) bo ja dostałem paczke dzisiaj i mimo, że gra powinna śmigać (GeForce 8800 Gt, 1 gb RAMu, Athlon 4600 ) to na KAŻDEJ konfiguracji gra tnie się niemiłosiernie. Sam już nie wiem co zrobić bo próbowałem już duuużo rzeczy. Łącznie z reinstalacją Directa. Aktualnie przymierzam się do formatu. Mam 32 bitową Vistę ale nie powinna sprawiać problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się uważać za szczęściarza (przynajmniej według mnie) bo ja dostałem paczke dzisiaj i mimo, że gra powinna śmigać (GeForce 8800 Gt, 1 gb RAMu, Athlon 4600 ) to na KAŻDEJ konfiguracji gra tnie się niemiłosiernie. Sam już nie wiem co zrobić bo próbowałem już duuużo rzeczy. Łącznie z reinstalacją Directa. Aktualnie przymierzam się do formatu. Mam 32 bitową Vistę ale nie powinna sprawiać problemów.

Skąd wiesz,że na KAŻDEJ??Hę?

Masz 1 giga ramu,a to na Czyste niebo jest stanowczo za mało...

Zresztą ty masz Vistę...

Z innej mańki...Jutro wybieram się po EK,więc będę miał dodatkowy plecak :P

Chociaż jeszcze przez te parenaście godzin zastanowie się nad wyłożeniem tych dodatkowych 80-90 dych na EK...

Bo za to mógłbym mieć jeszcze np. Hell's highwaya...Cóż,zobacze w sklepie...na razie jestem zaprogramowany na:

Biorę na EK,ale jeszcze się zobaczy w sklepie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po otwarciu mojej EK stalkera:

-Koszulka i torba/medkit są jakości co najmniej przyzwoitej powiedziałbym nawet, że naprawdę dobrej. Poza tym projekt koszulki osobiście bardzo mi się podoba - ze znakiem radioaktywności na klacie, logo gry na rękawie i napisie "wyprodukowano w czarnobylu" (oczywiście cyrilicą) na plecach.

-Zapalniczka. Palacz ze mnie żaden, porządnej, benzynowej Zippo nigdy w rękach nie miałem, ciężko mi się więc do czegoś odnieść, nie wydaje się jednak by miała się rozpaść w najbliższym czasie, tym bardziej, że producent udziela 2-letniej gwarancji na swój produkt. Sam projekt - imo świetny. Pomalowana na czarno, z "wydrapanym" logiem gry, odsłaniającym goły metal, zgadując po kolorze ? miedź.

-Naszywka. Tutaj już trochę gorzej, mogłaby być odrobinę większa. Kolory, szczególnie brązowe tło, są imo zbyt jasne, ale to już w sumie czepianie się na siłę, bo swoje miejsce już znalazła.

-Artbook, instrukcja, mapa - wydrukowane na porządnym papierze kredowym. Mapa dość mała, do powieszenia na ścianę raczej się nie nadaje. Naklejki? Są, wyglądają na prawdę nieźle, ale co ja z tym zrobię?

Szczerze mówiąc - moja pierwsza EK ever, do tej pory zawsze poskąpiłem dodatkowej kasy, ale tej wysupłanej na Stalkera CS w żadnym wypadku nie żałuję.

Co do samej gry.

Od razu dostajemy po twarzy tym samym, świetnym, znanym z poprzedniej części klimatem. W oczy rzuca się też poprawiona grafika, głównie na prawdę świetne tekstury i volumetric lights (uwielbiam ten efekt, szczególnie, że nie jest tak sztuczny i 'natarczywie' intensywny - by nikt go nie przeoczył - jak na trailerach), dostępne nawet pod dx9, w którym to grę odpalam, z powodu braku Visty.

Ogólne wrażenia są bardzo pozytywne, głównie ze względu na zachowanie tego samego, wspaniałego klimatu, spotęgowanego nawet przez atramentowo ciemne noce. Przemierzanie mrocznych bagien, z niczym poza nikłym światełkiem latarki za przewodnika dostarcza na prawdę niezapomnianych wrażeń. W pierwszych minutach rozgrywki można czuć się nieco przytłoczonym, bo pierwsze zadania rzuca nas od razu w sam środek walki. Dosłownie, co chwilę dostajemy wiadomość o kolejnym punkcie, do którego to powinniśmy się udać i bronić. Na szczęście szybko uświadamiamy sobie, że nasi sprzymierzeńcy całkiem nieźle sobie bez nas radzą i, tak na prawdę, potrzebni jesteśmy tylko podczas szturmów na większe obozy przeciwnika. Jak z resztą wspomniał już FireStorm^. Niektórzy narzekają na niewielką ilość zmian na terenach znanych z pierwszej części. Mi osobiście wcale to nie zawadza, pierwsza wizyta w Kordonie i spotkanie z Sidorowiczem przyniosły ze sobą masę wspomnień z Cienia Czarnobyla. Doszło mimo wszystko parę 'naprędce' skleconych obozowisk dających schronienie stalkerom na czas nocy, widać jednak, że to zmiany czysto kosmetyczne. Można się tego czepiać, tylko, po co? Jeśli już potrzebujemy jakiegoś 'logicznego' wyjaśnienia - akcję dwóch części dzieli tylko rok, ile przez ten czas może się zmienić?

Całego modyfikowania broni i pancerzy nie miałem jeszcze okazji, w pełni, zakosztować. Nie pozwalają mi na to ani fundusze, ani posiadane plany modyfikacji, ale po tym, co zobaczyłem można sądzić, że możliwości są na prawdę duże.

Najlepsza zmiana w stosunku do pierwszej części - ograniczenie liczby artefaktów i znaczne utrudnienie ich zdobywania. W jedynce artefakty walały się po drogach i rowach jak stare gazety i puste puszki po piwie, z czasem nikt ich nawet nie podnosił, bo były zwykłymi śmieciami, które nadawały się tylko na sprzedaż. Co ciekawsze kąski można było znaleźć tylko w skrytkach. Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej, tak, jak tego osobiście oczekiwałem. Artefakty są rzadkością, ich zdobycie wiąże się z dużym niebezpieczeństwem - musimy pakować się w bardzo silne promieniowanie, często też w pola najeżone anomaliami. Świetny element Clear Sky, dodatkowo potęgujący przyjemność płynącą z eksploracji zony.

Na koniec łyżka dziegciu ? gra jest dość niestabilna, podczas kilku godzin (ciężko powiedzieć ilu dokładnie, na zegarek nie patrzyłem, strzelałbym w 2-3) gry, program wysypał się do windy dwa razy. Nic tylko czekać na pierwsze patche.

EDIT:

@ Nicek

Przez "na każdej konfiguracji" kolega Krojsta miał za pewne na myśli "na każdych ustawieniach grafiki/detali w grze". Choć, że 1gb i to jeszcze pod Vistą, to dla Clear Sky nie za wiele muszę się w 100% zgodzić.

Edytowano przez j.TheGrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gra jest mega-niestabilna w niektorych miejscach. Raz wszedlem w miejsce z ktorego sie nie dalo sie wyjsc bo co 5 sekund byl CE :/ Musialem korzystac z wczesniejszego save'a. Czasami wywala sie do windy przy quick-save - dobrze, chociaz ze poprzedni QS pozostaje nienaruszony. Jest tez duzo bugow w rodzaju zmieniajacej sie po loadzie pogody, ale niestety zdarzaja sie tez gameplayowe - typu nie atkualizujacy sie cel misji :angry: SoC zawiesil mi sie moze raz czy dwa podczas calej gry, takze duzy minus dla CS.

2. Grafike jednak poprawili, chociaz nie cala. GLownie swiatlo jest lepsze, co widac zwlaszcza w ... nocy. Teraz noc jest czarna jak smola i mozna sie porobic ze strachu jak znienacka zaatakuje mutant. W dzien glownie rzucacj sie w oczy "god rays". Postacie sa tez jakby troche lepiej animowane. :rolleyes:

3. Gra jest jeszcze trudniejsza niz SoC! Glownie dlatego, ze przeciwnicy rzucaja granatami (czasami jest to prawdziwy deszcz granatow) oraz wystepuja w duzych ilosciach. Ponadto znacznie zmniejszono celnosc broni - bez ironsighta naprawde trudno kogos trafic. Ponadto celnosc przy strafeowaniu tak sapada, ze w praktyce trzeba strzelac tylko z pozycji stojacej. Warto tez dodac, ze w CS "wszystkiego" jest wiecej - np. mutanci potrafia atakowac stadami po 10-15 i wtedy lepiej wiac a nie probowac zgrywac bohatera. Za to prawie w kazdej wiekszej walce pomagaja nam sojusznicy - czasami tak skutecznie, ze w zasadzie mozna tylko patrzec.

4. Jest mniej anomalii, za to sa bardziej zabojcze. Np., w SoC jezeli wdepnelo sie w wir tracilo sie troche zdrowia ale dawalo sie wyrwac, w CS sie ginie. W dodatku detektor jest duzo gorszy i trzeba glownie wizualnie wykrywac anomalie (co jest trudne zwlascza w nocy).

5. Jest mnostwooo misji pobocznych :) W zasadzie non stop cos mozemy robic.

6. Ulepszanie broni jest bardzo fajne (i wreszcie jest na co kase wydawac). Da sie tez naprawiac pancerze (i bronie), wiec nie trzeba jak w SoC nosic ze soba zapasowego. Za to wydaje mi sie, ze pancerze jeszcze szybciej sie niszcza niz w SoC.

7. Sa nowe bronie, oplaca sie tez nosci ze soba kilka roznych. Np. ja zawsze mam karabin (na ludzi), shotgun (na atakujace w zwarciu mutanty) i pistolet (jedyna bron ktora mozna nosic gdy uzywa sie detektora anomalii).

8. W pudelku z gra dostajemy fajne nalepki :) Duzo lepsze niz ta z SoC.

9. Klimat wymiata jak w SoC :)

Tyle pokrotce - za wiele nie gralem.

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do osób, którym już dane było w nową odsłonę Stalkera zagrać: słyszałem że podobno posiada ona do wyboru dwie wersje językowe : pierwsza z rosyjską ścieżką dźwiękową, z polskim lektorem i napisami, natomiast druga to polskie napisy, ale angielskie udźwiękowienie. A więc - czy jest to prawdziwa informacja?

Ja na swoje radioaktywne pudełko poczekam jeszcze do wtorku ponieważ zamówiłem je wraz z grą "Mercenaries 2", którego premiera obsunęła się właśnie na 9 września...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, dostępne są takie dwie opcje instalacji. Podobno jednak angielskie udźwiękowienie jest strasznie słabe, więc jeśli komuś lektor z pierwszej części za bardzo nie przeszkadzał, polecałbym właśnie takie rozwiązanie. Szkoda, że nie pomyślano nad opcją oryginalne udźwiękowienie, polskie napisy, mogłoby to wypaść bardzo ciekawie.

EDIT:

@ poniżej

Z tego, co zdążyłem się zorientować w grze nie ma licencji na autentyczne nazwy broni. Poczciwa Beretta to 'Martha', Colt 45 ochrzczony został 'Kora', Ak 47 to AKm 74

Edytowano przez j.TheGrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oryginalnych nazw bez modow - np. MP-5 to Viper 5, M16 to TSR-costam itp.

Inna sprawa, ze jakos specjalnie to nie przeszkadza, a wiekszosc nazw jest podobna do oryginalow.

Ak 47 to AKm 74

To co jest w stalkerze, to akurat AK-74, a nie AK-47, wiec tworcy tylko "m" dodali :)

EDIT:

Jest juz pierwszy patche z wersji 1.5.01 (retail) do 1.5.03 :lol:

Sciagam, bo u mnie na wysypisku jest crash co 3 minuty i grac sie nie da.

EDIT2:

Wersja "miedzynarodowa" patcha nie dziala z polska wersja gry... Oczywiscie CD-P nie przygotowal Polskiej wersji latki. RZal.pl

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polską wersję patcha musimy niestety trochę poczekać. CDP podał, że jest ona "na ukończeniu", początkowo się ucieszyłem. Po chwili jednak mina mocno mi zrzedła, bo okazało się, że dla CDP "na ukończeniu" oznacza, że patch ukaże się... w przyszłym tygodniu. Najśmieszniejsze, że dziś, lub jutro ma wyjść nowy international patch, aktualizujący Clear Sky do buildu 1.5.04, a my, najprawdopodobniej, na początku przyszłego tygodnia dostaniemy update do 1.5.03, na kolejny przyjdzie poczekać kilka dni ekstra. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że wersja 1.5.03 jest już na tyle stabilna, by nie wysypywać się bez ostrzeżenia do windy. Lista zmian Tutaj

EDIT:

@ poniżej

Teraz mnie zabiłeś... Chyba pomęczę się już do końca bez żadnych patchy, za to przy drugim podejściu pogram sobie, miejmy nadzieję, już w pełni komfortowo. Aż szkoda progresu, który zrobiłem...

Co do wypuszczania słabej stabilnie wersji. Chodzi po ludziach opinia, że obecnie twórcy traktują to jako swoiste zabezpieczenie antypirackie, vide chociażby Assassin's Creed, którego spiracona przed premierą wersja, była nie grywalna z powodu częstych crashy.

Edytowano przez j.TheGrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac, ze zarowno pacz 1.5.03 jak i 1.5.04 powoduje, ze wczesniejsze savey staja sie niegrwyalne. Takze u mnie STALKER na jakies 2-3 tygodnie wedruje na polke. Naprawde nie rozumiem, dlaczego nie mozna zaczekac jeszcze tydzien czy dwa zamiast wypuszczac gre w wersji wczesnej bety...

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...