Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vallout13

"Kobierzec" Clive Barker

Polecane posty

352x500.jpg

Autor - Clive Barker

Wydawca - Mag

Ilość stron - 727

Tłumaczenie - Urszula Zielińska, Elżbieta Wilczyńska

Cena - ok 30zł

Chciałbym przedstawić Wam bardzo interesującą pozycję z gatunku horroru. "Kobierzec" jest mrocznym horrorem z licznymi elementami fantastyki. Książka opowiada losy pary młodych Brytyjczyków, którzy przypadkiem odkryli dywan, w którym zamknięty jest świat marzeń. Jednocześnie pojawiają się siły chcące unicestwić "utkany świat". Bohaterowie przy pomocy wyrzutków świata zaklętego starają się uchronić dywan przed złymi siłami. Wkrótce dowiadują się, że los znanego im świata jest ściśle związany z losem mieszkańców kobierca.

Książka zgrabnie łączy elementy fantasy z typową konwencją horroru dając czytelnikowi powieść baśniową. Zaznaczyć należy, że zawarte są w niej liczne sceny drastyczne z wyjątkowo dokładnymi szczegółami poszczególnych obrażeń i ciosów. Ponadto w książce pojawiają się momenty, po których człowiek ma zamiar zwrócić ówcześnie zjedzony posiłek.

Dzieło Clive Barker'a niestety momentami dłuży się. Kilkukrotnie byłem zmuszony do ponownego czytania wcześniej przeczytanego tekstu, ponieważ zwyczajnie straciłem orientacje.

Nie wiem czy wynikało to z mojego zmęczenia czy ze słabszych momentów książki - dowiem się za jakiś czas, gdy ponownie sięgnę po "Kobierzec".

Pomijając typową angielską flegmę, należy zwrócić uwagę na ogólne przesłanie "Kobierca". Książka zmusza do zastanowienia się nad losem naszego świata i nad ewentualnymi następstwami naszego zaniedbania.

Podsumowując, polecam tę książkę każdemu dorosłemu fanowi horrorów oraz fantastyki. laugh.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...