Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawcv

Star Wars: Legacy (Dark Horse Book)

Polecane posty

Star Wars:Legacy(Dziedzictwo)


Akcja komiksu rozgrywa się w uniwersum Star Wars 125 lat po Powrocie Jedi. Przedstawiona w niej historia opowiada głównie o losach głównego bohatera, spadkobiercy dziedzictwa Skywalkerów, Cade'a. Pragnący zapomnieć o przeszłości i swoim pochodzeniu, Cade wplątuje się w konflikt między odrodzonym zakonem Sithów stworzonym przez nowego Lorda Sithów, Dartha Krayta, a resztkami Jedi. W miarę jak akcja idzie bardziej w przód poznajemy coraz to nowych graczy pragnących skorzystać jak najwięcej na toczącej się wojnie. W serii przedstawiono nie tylko losy głównego bohatera, ale także mniejsze wątki(każdy bohater ma swoje 5 minut), inne strony konfliktu(nie ma teraz tylko jasnej i ciemnej strony mocy). Jakość komiksu jest bardzo dobra, jednak rysunki są robione przez kilku ludzi co czasem przeszkadza. Polecam nie tylko wszystkim fanom Star Wars(spotykamy w komiksie niektórych bohaterów filmu), ale też innym. Krótko mówiąc kontynuacja sagi, w odświeżonym stylu.

Scenariusz:John Ostrander
Wydawca:Dark Horse Book(w Polsce Egmont)
Cena:39,00 zł za tom

P.S.Cena może trochę odstraszać, ale według mnie seria warta swej ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa seria, bardzo fajny główny bohater. Na początku byłem trochę zdezorientowany, bo miałem dosyć długi urlop od Gwiezdnych Wojen

(Yuuzhan Vongi? Imperialni Jedi? ocb?)

i trochę wątków było dla mnie co najmniej dziwnych. Ale fabuła jest ciekawa, główni bohaterowie nie są świetliście, do porzygu dobrzy (to chyba ogólna tendencja dzisiejszej literatury; tak, jak kiedyś bohaterowie Tolkiena nawet szlachetnie załatwiali potrzeby fizjologiczne, tak teraz każdy ma za sobą jakąś mniej lub bardziej mroczną przeszłość) i to mi się podoba.

Choć cena trochę odstrasza (szczególnie rodziców: COOO? 4 dychy za historyjkę dla dzieci?! Córko/synu, chyba za długo przebywałeś na Słońcu!) to warto. Polecam! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan przeczytałem całą serię z obowiązku co nie zmienia faktu, że jest całkiem niezła. Jednak przesunięcie akcji tyle lat do przodu w stosunku do serii książkowych [bo to one przede wszystkim kontynuują historię filmowych bohaterów] trochę jednak umniejszyło znaczenie najnowszych serii a szczególnie "the Legacy of the Jedi" gdzie Zakon Jedi toczy zażartą walkę z Sithami (i nie tylko ...) a my czytelnicy już wiemy, że wysiłek idzie na marne bo za niecałe 100 lat "źli" zdziesiątkują użytkowników jasnej strony mocy. Ale taka historia walki dobra ze złem w tej galaktyce ciągle zatacza koło więc można to przeboleć.

Rozczarowuje jednak epilog w postaci mini-serii pt. "War" który powstał przede wszystkim po to by ekspresowo pozamykać wszystkie watki z "Dziedzictwa" - teraz przydałaby się nowela opisująca ciąg dalszy tych co przeżyli szybki final bo i jest co drążyć - niejeden zły uszedł z pogromu - moi faworyci uchronili się od śmierci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...