Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Oh, czyli jestem chyba jedyną osobą, której takie drapieżne człapanie się podoba. Oh well. Grając z dziewczyną przynajmniej mogę dobrać mojego Dragon Slayera Jarva tematycznie :P

@Swain - najcięższy? Kwestia utrafienia W. Jak nie trafisz, to czekasz na cooldown - wtedy pakujesz E+Q i ewentualnie podejdziesz, by kruki z ulti posmagały przeciwnika.

Oh, wait, racja, po nerfach do lifesteala z ulti może faktycznie jest trudniejszy do grania, bo po prostu słabszy - sama filozofia jednak pozostaje taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem trochę Swainem i IMO nadal jest niezły. No dobra przed tymi "mega" nerfami nim nie grałem za bardzo, ale teraz jest na prawdę przyjemny. Tak jak wspomniał Elfhelm kwestia trafienia z W, jeśli się uda to pakujesz full combo, które co chwila smera jeszcze przeciwnika kruczkami z R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nazwałbym to nerfem, Shaco ostatnio jest bardzo denerwującym przeciwnikiem, od kiedy poprawili masę bugów. Problem z tą postacią jest taki, że albo potrafisz nim grać i niszczysz przeciwnika, albo jesteś totalnym lamerem, który jedynie feeduje. Ja często mam to drugie, muszę się rozejrzeć za jakimś bardziej odpowiadającym mi buildem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie nerf Shaco? Czy dalej jest postacią wartą kupienia za 3150?

Grałem z nim wczoraj na jednym lane Nidalee. Roznosiliśmy przeciwników, że aż miło - a ja nie jestem super-pr0. Po prostu trochę "tłiknęli" mu skille, ale jeżeli ktoś umie nim grać, to dalej będzie irytował i doprowadzał przeciwników do białej gorączki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laress - bez zmian praktycznie - nadal jest równie sytuacyjnie silny. Inną kwestią jest to, że jego W teraz w sposób oczywisty pokazuje, że ktoś użył klona, mimo wszystkich tych zmian - użycie klona detargetuje nas, zamiast przekierowywać atak automatycznie na niego przeciwnik się po prostu zatrzyma.

A Shaco, heh... Patch Preview: "Hay guys, we will buff shaco"; Patch notes: *nerfy shaco*. Yeah. I obniżenie dmg+ratiosów jest nerfem Fel, bez względu na to jak chcesz to nazywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAwww, dopiero co odkryłem, że Kassadin jest w rotacji, to już mi go zmienili ;/ No nic, tylko teraz nie wiem, czy go kupić, czy zbierać dalej, aż na Lisice. Zwłaszcza, że nie wiadomo kiedy wyjdzie. No ale pogram sobie znerfionym Vladem i zobacze, czy rzeczywiście jest taki UP. No i oczywiście wypróbuje Graves'a :) Chociaż znowu mamy w rotacjii singeda i sone... Ale to i tak nic, w porównaniu do Urgota i Mordy. Są teraz w co drugiej rotacji(Morde jest w co drugiej rotacjii od kilku miesięcy =,=").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra Shywaną i 13/8. Osobiście uwielbiam tą postać za chyba wszystko. Jako postać ludzka, jako smok, to jej człapanie, przemiana z przelotem, Q z podwójnym on hit effect ( jetem fanem wszelakich Madredów, Wits endów itp ^^ ), brak many czyli spam skillami oraz super buff do MS. Wszystko czego dusza zapragnie, ale niestety obawiam się, że dostanie lekkiego nerfa w następnym patchu, a szkoda. Tak czy siak to na razie jeden z lepszych zakupów ( poza Talonem nie wiem czy jest postać która z ostatnio wydanych tak by mi się podobała). A wy co sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zdecydowałem się na Riven. Shy kusiła, ale poczekam aż "boom" a nią minie, czy Riot cos będzie nerfić/buffować, wtedy zakupię.

A co do wspomnianej Riven - dla mnie rewelacja. Buduję ją na offtanka, gram na topie lub w jungli i wszędzie spisuje się świetnie. Wiem, że nie jest to "turniejowy" pick, ale dlatego tez ją lubię - bo nie ma jej w każdej grze, a przy tym wciąż jest silna. Mój build to latarnia+merce (ostatni mecz to buty na cdr, bo przeciwny team niemal nie miał cc)+brutalizer+warmog+atma. Itemy dość tanie, szybko można uzbierać, ale i tak przed ich złożeniem, jak i po gra się wspaniale. Gdy gra jest dłuższa, to jest kilka możliwości: więcej survi (Omen, FoN), więcej DMG (dokonczyć Youmuu i za latarnie dać bloodthristera) oraz mix, czyli np. Hexdrinker.

Wiem, że jest też "szkoła" budowania Riven na asasynkę, ale to nie dla mnie. Ja tam lubię wpaść w wir walki i rzucić się na carry, nawet gdy mnie okłada kilku wrogów. Poza tym, nie ma tak dobrego gap closera jak Nocturne czy Akali, a i na escape mechanism nie można liczyć do końca.

Fajny miałem ostatni mecz, mimo że po kilkumiesięcznej przerwie, biłem na topie Talona jak chciałem. Zrobiłem na nim 5/0, potem kilka ganków i ich surrender w 24 minucie. Fajna ostatnia akcja, gdzie goniłem Ryza, lał mnie Vlad z Olafem. Dopadłem cel, potem Vlada, a przed Olafem zdążyłem uciec :)

Yeah, kolejny offtank do kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordRegis

Jak chcesz w pełni wykorzystać potencjał bojowy Riven to musisz budować ją na asasyna. Ja nią idę na top i buduję ją w TEN sposób. Kiedyś grałem nią jako offtank i jednak znacznie lepiej gra mi się asasynem, gdzie carry przeciwnika pada na 1 moje kombo. Bym zapomniał! Nocturne ma gap closera? Pierwsze słyszę... Jak już coś to Riven ma świetny gap closer, a nawet 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - ulti? ;) Długi cooldown, ale niejako się liczy. Plus, jeżeli trafisz przeciwnika z Q, to przy tym samym poziomie butów bez problemu dogonisz swojego oponenta.

A gap closery Riven... Jeden ma 325/350~ range (lol), zaś spam Q jest wolniejszy, niż bieganie z butami lvl 2 na większości postaci (słowa samego designera Riven, Xypherousa).

Ew. przypuszczam można z tego korzystać w ten sposób, ale tylko używając Q dwa razy - trzecie użycie zbytnio spowalnia chase/ucieczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech - zaraz tylko jak wróciłem do domu to odpaliłem LoL'a, spaczował się i jazda:

1) Pierwsza graporażka : nie dość, że nasz Graves lubował się w inicjacji swoim E :wallbash: to na dodatek nasza Shyvana, jako jungler spisywała się "wyśmienicie" ogólnie latała ze statami 0/7/2, pomimo takich stat nie dawała ani red buffa nikomu ( choćby naszemu Graves'owi, albo mi ( miałem staty 5/1/2 Wukongiem a padłem tylko dlatego, że akurat mi się trafiło 2 razy DC ;/ [ a był komunikat o możliwych problemach :angry: ]) ani nawet blue buffa naszej supportującej Morganie " You are support, you don't need blue!" No normalnie załamka... I brało to te buffy i padało... Oczywiście na topie miałem przeciwko też Shyvanę...

2) Druga gra - jakieś zadośćuczynienie: wygrana GŁADKA i of course 2 Smoczyce, bo jak by inaczej... No ale najlepsza była ta przeciwna: kopałem ją i Graves'a na bocie, z pomocą naszej szmoczycy aż miło, aż w pewnym momencie gość się ośmieszył pisząc, że nowa czempionka to s#!t, ponieważ nie zna żadnego jej skili...

Moja opinia na temat Shyvany jest jedna- będą nerfy...

@Elfhelm

Nom, ja akurat tego "problemu" z Przynętą nie widziałem, ale skoro to prawda, to w sumie sytuacja jest żenująca....

A co do Shaco : aktywację boxów zmniejszyli, a zasięg zwiększyli - czyli strefa w jakiej się znajdziemy po ich aktywacji będzie większa, czyli teoretycznie zadadzą nam więcej strzałów... No i coś tam poprawiali z Q i klonem... Więc ja akurat traktuję to jako buff...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

Ja do gap closerów zaliczam skille, które można użyć w miarę często, a nie w odstępie ~60 sekund :trollface: . Q Riven ma 350 range? To ładnie. Na papierze wszystko ładnie wygląda, ale w grze to trochę lepiej działa. Jak będę kiedyś grał Riven to załączę LoLReplay i nagram mecz to zobaczysz jak wygląda w praktyce to 350 range :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczaj sobie co chcesz - ulti nocturne'a przybliża Cię do przeciwnika? Yep; ergo = gap closer.

E Riven ma 325/350 range. Jej Q koło 250/260. Korzystanie z google nie jest takie trudne.

@UP - to prawdopodobnie skin morde.

3x@UP - zwiększyli zasięg, z którego można castować boxy, nie zasięg samych boxów. Fix Q jest buffem jeśli grasz AD Shaco, fix klona jest buffem, jeśli nie masz red buffa/innych rzeczy aplikujących slow. Boxy są znerfione overall zwłaszcza dla AP Shaco - zmniejszony range aktywacji pozwoli, by wpadł z jeden strzał więcej - dmg jednak został zmniejszony, więc o ile efekt ten mógł być bardziej odczuwalny - nie będzie.

Wczoraj widziałem też fajny 'trik' Shyvany na Dominionie vs jitb Shaco - wpadła na boxy Shaco, fear, ale zamiast uciekać podeszła, Q i zabiła wszystkie 5-6 na hita. Co jest? Sprawdzam jej ekwipunek - Tiamat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem, ze was zameczam no ale przynajmniej się nie nudzicie ;) No to co Elfhelm(ewentualnie reszta) sadzi o Kassadinie? I dlaczego w większości poradników na solomid.net, najpierw dobijamy do 2 poziomu "Q"(z całkowitym pominięciem "W") a następnie rushujemy "E"? Przecież cały czas spamujemy za pomocą "Q", a "E" służy nam tylko do dopełnienie comba(mozna używać go co6 spell rzucony w naszej okolicy, jeśli dobrze rozumiem), ew. do bicia minionow, ew. do wczesnych(czyli w Mid, nie Late)TFow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam chyba odpowiedź na to pytanie.

Bo:

A) harass

B) farma+teamfight

A) Q ma nam na samym początku służyć do harassu i ewentualnego przerywania channeli przeciwnika.

B) E kassadina ma stały koszt many, niemal/taki sam dmg na kolejnych/ostatnim ranku, takie samo AP ratio, ma AoE, niższy cooldown (a w teamfightcie mamy 6 castów dookoła w mniej, niż upływ cd na zaklęciu) i mocarny slow z całkiem dobrym zasięgiem.

A sam Kassadin jest nice, ale... Nie nakarmisz się/farmisz - GG, jesteś useless dla drużyny ze względu na niskie sumaryczne przeliczniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartes - moim zdaniem Riven jest fighterką, a nie asasynką. Nawet Xina można w ten sposób budować, gap closer ma lepszy od niej, ale każdy wie, że Xin full DPS padnie szybciej niż zabije. Póki tak mocne jest połączenie Warmoga z Atmą, to ja to kupuję. Ponoć mają to nerfić, wtedy będę myśleć nad nowym ekwipunkiem.

Mała prośba: jako, że nie grałem nigdy w Dominion (zrobiłem przerwie sobie w lipcu), jakie nowe itemki polecacie dla postaci AD? Chodzi mi oczywiście o te, które są dostępne tylko na tej mapie. Chciałem sobie nieco poszaleć tam, jednak tempo z tego co wiem jest na tyle duże, że nie miałbym czasu czytać tego wszystkiego w grze i analizować, co najlepiej wybrac. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych itemów dla offtanków mogę polecić głównie Entropy - masa dmg, trochę hp i scary active. Także The Lightbringer może się przydać, jeśli w przeciwnej drużynie będzie Shaco/Akali/stealthy wszelakiej maści.

A Atmog na Riven nigdy nie będzie złym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dawno Riven nie grałem, ale buildu podanego przez Ciebie, barT3S, bałbym się używać. Po prostu jak dla mnie zarówno gap closer Riven jak i jej możliwości przeżycia w środku walki są średnie. To nie Talon, który wbija na E, odpala skille i tyle go widzieli, bo zwykle combo kończy się z ulti. Może to moje uprzedzenia, ale gra na totalnego squisha kimś, kto nie ma nieśmiertelności czy możliwości szybkiego opuszczenia walki trochę mija się z celem. Wbijasz w środek przeciwnika i co dalej? Pierwszy lepszy caster w stylu Morgany zakończy radosną potańcówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

Twoją teorię dot. nowego skina dla Morde muszę zburzyć przy pomocy jego morgenszterna. HotShotGG ma raczej wszystkich hero dostępnych w grze, a tam pisze, że skin wymaga champa.

Wbijajcie na stream Guardsman Boba, polaczek z nim w teamie gra i ładnie flame'uje.

@Nowy Champ

Niby spoko, ale mam wobec niej takie wewnętrzne "fuj", Bóg raczy wiedzieć czym spowodowane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo 1:1 AD tarczy Riven jest po prostu squishy i nawet aoe stun (o średnim zasięgu) tego nie zmieni. Zwłaszcza, że wywalenie całego comba nie jest instant, także tym bardziej należy zadbać o bezpieczeństwo i higienę pracy. A build z solomid daje nam, przynajmniej z liczb, dość delikatnego fightera.

@UP - nie szkodzi; jeśli sam hero/skin nie jest dodany, to raczej nie będzie dostępny anyway. A ten art plącze się już po necie od dłuższego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...