Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Byłem na 1350, pograłem kilka meczów z ruskimi (ach te solo q) i jestem na 1110. To znaczy, że jestem dobry czy słaby w takim razie?

Zakładając, że per lost tracisz 12-13 elo, to nie było tego kilka, a kilkanaście. Nawet prosta matematyka niektórym unika.

Kolejny OP odkąd pamiętasz? Co z tym światem, skleroza dopada już w tak młodym wieku. Buuuu Ministerstwo Zdrowia, buuuu rząd! j/k, whatever.

~~~~~~~~~~

I hm. Zgodzę się z Tobą Regis i nie zgodzę (mimo, że pół-serio podniosłeś tą kwestię)

Zgodzę, bo w granicach 1000-1450 może się trafić praktycznie każdy, zwłaszcza jeżeli dobrze wyskoczy w trakcie pierwszych 10 gier.

Ale nie powie mi nikt, że ktoś kto nie ogarnia gry będzie miał 1700/1800+. Nope, nie ma mowy. I nie można mówić, że "bo ten i tamten miał farta, dlatego ma takie wysokie elo". Też nie. bigfatjiji w poprzednim sezonie gdy grał dużo, to miał bodaj z 5 kont, w tym ze 3 w top 10/20 US, pozostałe w 50. Niby też miał farta? 5 razy?

Jasne, nie wszystko da się wygrać, w końcu dostaje się losowe drużyny. Ale skoro jakoś ci "słaaaabi" gracze dostali się na ten poziom i grają z wami, to może problem leży jednak gdzieś indziej.

Ps. ale to zawsze dobra wymówka, gdy się spadnie na 1100~, by twierdzić, że elo się nie liczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

14.11.2011

Meta rozmowy okiem Kasahara na poziomie 1500-1650 ELO

(Czyli takim, na którym zaczynają się dobre gry i gdzie aspiruje bądź tam się znajduje większość graczy nie będących zawodowcami

Posiadam dwa konta, jedno z 1480 ELO obecnie i drugie z nieco wyższym, bo 1618, więc gracze z w/w przedziału mnie otaczają)

Picki

Zbliża się nerf Sion. Nie będzie on duży jednak według własne doświadczenia obniży on nieco szaloną farmę. Zabranie 0,1 Ratio z bańki będzie oznaczało, że w większości przypadków gdy sprzątaliśmy falę z "W" tym razem będziemy musieli dobić je ręcznie. Sion według prognoz utrzyma się w tierze 1 solo Q. Jednak sam efekt psychologiczny nerfa będzie powodował mnie banów/first picków.

Wśród nukerów warto bacznie zwrócić uwagę na Gragasa i Kennena. Z przeciągu kilku miesięcy wielu nukerów dostało mniejsze lub większe nerfu, gdy oni pozostali nietknięci. Ich zaletą jest dobra mobilność (co jest ogromną zaletą na solo Q) i brak znaczącego spadku siły w late, co cechuje wielu nukerów. Początkowo uznawany za słabego Xerath dołącza również do elity casterów solo Q.

Wśród carry każdy zaobserwował chwilowy wysyp Ezreal należy jednak pamiętać, że to najgorszy late game carry, co nie zmienia faktu jego dominacji early i mid game. Cichym królem Solo Q wydaje się być niedoceniany Urgot. Przy właściwym prowadzeniu fenomenalny pick. W przyszłym patchu niespodzianką może okazać się Tristana i Miss Fortune. Jeśli pierwsza z nich dostanie przeliczniki AD zamiast AP a druga będzie zadawała psychical dmg z ulti może dość do niezłego przemeblowania wśród topic picków carry. Caitlyn/Graves/Vayne/Kog mogą zacząć być widoczne w co drugiej grze zamiast w każdej ;).

Wśród bruiserów/junglerów po cichy na tron wchodzi niedoceniany i wręcz flamiony w przy pickowaniu Skarner kilka serii bufów sprawiły, że może nieźle się wyfarmić dzięki swojemu sustain na linii. A, że nasz skorpion nieźle snowballuje to okazuje się bestią w mid i late game. Drugą gwiazdą okazuje się Olaf, mogący kontrować każdego early bruisera z malee range, warto się niemu przygladać. Oprócz Skarner nie widać wielkich przewrotów w tym rodzaju picków, no może Galio, jednak jeśli jest zapowiadany nerf flasha to może być cienko z tym panem.

Wśród supportów Soraka zdaje się odchodzić na dalszy plan. Agresywny bot lane z Alistarem/Taricem/Soną jest nieoceniony na Solo Q.

Lista i opis są moim SUBIEKTYWNYM zdaniem, możesz się z tym nie zgadzać, ale proszę nie obrażaj mnie. Peace

Obecny Solo Q tier list dla 1400-1650 ELO.

Tier 1: Akali, Alistar, Caitlyn, Cassiopeia, Fiddlesticks, Gangplank, Gragas, Graves, Irelia, Karthus, Kassadin, Kennen, Kog'Maw, Lee Sin, Morgana, Nocturne, Olaf, Sion, Sona, Taric, Udyr, Vayne, Xerath

Tier 2: Amumu, Annie, Brand, Cho'Gath, Ezreal, Galio, Garen, Janna, Malzahar, Nasus, Orianna, Renekton, Rumble, Singed, Skarner, Talon, Tristana, Urgot, Warwick, Wukong, Yorick, Zilean

Pogrubiłem postacie wyróżniające się.

Jeśli nie znajdujesz w tych Tierach jakieś postaci, to oznacza, że moim skromnym zdaniem nie nadaje się ona do gry Solo Q na omawianym przeze mnie poziomie. Nie oznacza to, że postać jest słaba, jest ona grywalna, jednak prawdopodobnie jest gorsza na obecną chwilę od wyżej wymienionych lub jej znaczenie wzrasta dopiero na premade games.

Lista i to co napisałem to moje SUBIEKTYWNE zdanie, możesz się z nią nie zgadzać, ale proszę nie obrażaj mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, pomijając już wszelakie szczegóły, to pragnę tylko wspomnieć na temat Kennena - we wrześniu jakoś dostał buffy do przeliczników (0.75 na spamowalnym poke z niskim cooldown? nice), więc jego pozycja jako silnego AP jest zasłużona. I nawet jeżeli w late będziemy czasem bez energii, to jednak daleko temu do wygłodzenia energetycznego poziomu Shena.

Soraka zaś była sporo sensowniejsza kiedy panowała double AP meta - Starcall -> AP faceroll.

Xerath zaś był tak odebrany, bo a) nie dawało się qwer -> kill; b) mechanika W sprawiała, że nowi gracze po prostu się nim zabijali (wybierali złe miejsce, zapominali wyłączyć w chwili zagrożenia); sam zaś oferuje zasięg normalnie porównywalny/większy niż większość magów, zaś boostem... Uhuhu. Do tego 62% m pen + 3.1 ratio i tu już polecam sobie samemu odwalić matematykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordRegis - dałem ci przykład, czemu elo nie mówi nic o graczu. Ostatnio trafił mi się team, który miał 1500-1400 elo, zanim zaczynał trafiać na takich graczy jak ja. I spadli do 1100. To w końcu są kiepscy czy dobrzy?

Elfhelm - ostatnio wychodzą same OP champy. W sumie odkąd gram tylko takie wychodziły. Więc twój "genialny" żart (pozdrawiam tych, których rozbawił...) jest... idiotyczny w tym miejscu.

Kasahara - A czym takim wg. ciebie wyróżnia się Alistar? Dla mnie nic szczególnego, wręcz poniżej przeciętnej. Już Galio lepiej supportuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasahara - A czym takim wg. ciebie wyróżnia się Alistar? Dla mnie nic szczególnego, wręcz poniżej przeciętnej. Już Galio lepiej supportuje.

Tia, support z Aliego żaden. Co z tego że ma AoE heala(Który potrafi przeszkodzić wrogowi w last hicie) skoro Galio ma AoE Taunta!!!!. Nie mówiąc o tym żałosnym AoE podbiciu, przecież Galio ma taunta(I to AoE)!!!!Ten odrzut też juzles bo Galio może tauntowac AoE!!.

Dobra teraz na poważnie, jak można uważac Galio za lepszego supporta od Alistara ? Ali ma wszystko: Mase CC, heal i ulti pomagające przeżyć bez budowania survi. Nie zrozumcie mnie źle, Galio złą postacią nie jest ale dla mnie bardziej pasuje na solo top/mid. TAK WIEM ŻE TO TWOJE ZDANIE ale uważam że moje jest lepsze ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się setki razy lepiej supportowało Galio niż Alistarem, którym nic nie mogłem ugrać. Bo inteligentny przeciwnik od tak podrzucić i podbić pod turreta się nie da. Chyba, że grasz z botami, wtedy GG.

A twoje zdanie wcale nie jest lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo inteligentny przeciwnik od tak podrzucić i podbić pod turreta się nie da.

Bo inteligentny Alistar użyje flasha, jeśli będzie chciał to zrobić? Nie ma co dyskutować o wyższości Galio nad Alistarem w roli supporta, bo Galio po prostu supportem nie jest. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Galio z itemami gp10 wleciał w pięciu oponentów z ulti. Mimo blokowania 50% damage, to istne samobójstwo ^^

Co do dyskusji o solo q mecie, to przewiduje, że niedługo FOTM będą Olaf i Wukong ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kehen-No tak faktycznie wychodzą same OP champy. Np. Skarner, Yorick, Nc, Lee Sin, Leona, Wukong... a nie, czekaj w dniu premiery wszyscy byli na słabszej stronie bycia zbalansowanym i musieli dostac po kilka buffow... A co do Alistar v Galio.. polecam obejrzeć mecze shuseia z DC kiedy grał Alistarem ;P IMO Galio jest w roli supporta dużo gorszy od Alistara. I żebyś się nie zdziwił jak zaraz zostaniesz zbombardowany przez Elfhelma brutalna matematyka.

Sorry za brak niektórych ogonkow ale pisze iPhonem i jestem zdany na autokorekte (???)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AD carry zawsze wolał Galio niż Alistara. I rzadko kiedy widzę ogarniętego Alistara - a Galio, jak już jest, to na pewno ogarnięty.

Lee, Leona, Wukong - jeśli oni nie są Op to my chyba w dwie różne gry gramy.

Kolega wyżej wie. Ale większość osób na które trafiam już nie. I teraz nasuwa się wybór - brać Alistara, który będzie useless czy Galio, który zawsze się przyda? Dla mnie sprawa oczywista.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wychodzą same OP champy.

So... Riven/Skarner/Wukong/Leona/pierwszy Yorick byli taaacy OP? Shyvana jakoś też nie jest first banem. Talon po obniżeniu samych regeneracji o drobną ilość i wzroście kosztów na jednym spellu nagle też przestał być "OP". Ciekawe.

Pomijając już kwestię Aliego, bo ta została wyraźnie już opisana, to chętnie nawiążę do:

Co do dyskusji o solo q mecie, to przewiduje, że niedługo FOTM będą Olaf i Wukong

Bo o ile ten pierwszy zyskał dość ciekawą zmianę w ulti (łamanie CC jest jednak dość solidną mechaniką na postaci z late rzędu siły Tryndamere), o tyle Wukong dostał co... Zasadniczo ze 20-30 dmg do Q jak dobrze pójdzie i właściwie nieistotny bonus na E. I bardziej zastanawia mnie jak go potraktują, O ILE to zrobią.

Bo a) nie ma sustainu, bo utrudnia mu życie na solo top jeśli nie zabiera sporych zapasów hp potów i b) jedyna jego forma CC jest na 120/105/90s cooldownie.

Jeżeli już coś będą chcieli zmienić, to raczej koszta many: harass w early za spore dmg w postaci E+Q to 85, 90 many. Problem podobny z tym, który był u Talona - zbyt spamowalne.

~~~~~

Wstrzymać prasy, Leona OP, nowy nagłówek do magazynu "Elo Hell - Zrzućmy winę na kogoś innego".

Fajnie od razu zakładać nierówny poziom umiejętności graczy, bo to tak pomaga przy opisywaniu zalet i wad postaci.

Trolle jak to trolle - zaczynam ignorować Kehena, bo chyba faktycznie gramy w co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alistar usless... Kolejny UdyrBezSmite? Ja bym raczej był przekonany, że to Galio jest useless... Pewnie kolega uważa, że postać 0-6-40 jest bezużyteczna ;] Wybacz, ale grając Alistarem odpowiednio go robiąc (najpierw daję 5 poziom w heal'a) Na prawdę można dużo zdziałać... No, ale cóż jeżeli AoE heal za 100 hp jest bezużyteczny (co 12 s, a że przeciwnicy pchają i carry z linii last hit ma dobry to i co 3-4 ;p) no to soooooory...

Teraz tak: Kolega pisze, że postacie wychodzą OD RAZU OP, jednak taki Lee, Wukong, Leona OD RAZU WYSZLI UP (tłumaczę tak, bo widać trzeba wytłumaczyć łopatologicznie ;]).

Aha Jeżeli support Galio> support Alistar to my chyba w 2 inne gry gramy ;]

Co do listy Elementza to czemu udyr to tier4? To bardzo dobra postać i mnie dziwi takie coś, dlatego średnio się interesuje tą listą ;p

@Kasahara

Respekt, że Ci się chciało tyle pisać ;) Można wiedzieć czym te postaci pogrubione się wyróżniają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że przerwę ten radosny trolling i zadam pytanie o kupno champa (wiem, że kochacie takie pytania)

Znów mam duzo IP, i znów chce sobie kogoś fajnego zakupić.

Mam: karthus, ryze,lee sin, twisted fate,kayle,tristana,alistar,trynd,ashe.

Zastanawiam się nad Xin Zhao, brandem, GP, jestem otwarty na wasze propozycje, co mozecie mi polecić ?

A co do alistar vs galio:

Alistar to świetny supporter, heal + cc + cc, podczas gdy galio z supportu ma tylko tarczke i speed-up... on chyba jest raczej tankiem niż supportem (ale co ja wiem, jestem noobem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Galio po ostatnich buffach nie jest useless. Na solo topie daje radę

2. Alistar jest 21590821905218715920751 razy lepszym pickiem niż Galio jako support. Ogarnięty Alistar na bocie (z zażenowaniem stwierdzam że go nie ogarnia) to prawdziwe piekło.

Co do ostatnich picków OP to pamiętam Talona. Śmieszne koszty many, cd na ulti i niesamowicie wysoka renegeracja. Jednak nadal daje wiele satysfakcji. Gravesa osobiście uważałem za przegiętego, ale po prostu nauczyłem się go kontrować :).

Co do listy Elementza to czemu udyr to tier4? To bardzo dobra postać i mnie dziwi takie coś, dlatego średnio się interesuje tą listą ;p

Lista elementza to tylko drobna pomoc. Gdyby była tworzona przez kilku czołowych graczy, to wtedy byłaby bardziej interesująca.

Ja znajduje się w piekle (elo około 1360, najwyższe 1402), ale takich herezji i farmazonów jak niektórzy nie wypisuję :).

Pózdrówiónkó z Tótr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny plan - ktoś ma inne zdanie? U kogoś sprawdza się inna taktyka? Zmieszać go z błotem! Bana mu!

(Przynajmniej taki poziom przedstawia Elfhelm i czeczen150)

To, że nie gram jak wy, nie oznacza, że jestem gorszy. Chyba, że nie umiecie tego pojąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hakken to ja Ci poradzę tak od noob'a dla noob'a ;p

Masz dylemat między 3 bardzo dobrymi postaciami ;) (przynajmniej po mojemu):

Xin- Mi się nim najlepiej gra jak go zrobię pół offtank, pół assasin i efekt bardzo fajny ;)

GP- hm... bardzo lubię połączenie atmoga+TF... trochę tankowo, ale efekt ciekawy :D

Brand- ach... pamiętam pięknego double kill'a jak miałem 100 hp :D. Goniła mnie MF i Vayne, dałem ulti i dostałem 2 kille po czym uciekłem xD Wesoło było, ale to był czysty fart , bo się krzaczki zaczęły, inaczej ja bym padł ;)

Taka moja mała prośba. Jakich dżunglerów radzicie posiadać i opanować? Udyr i Nocturne wystarczą czy jeszcze kogoś do nich wziąć?

Kolego z góry. Sam zacząłeś dyskusję typu 'chyba gramy w inną grę'. więc csiii ;)

Poza tym z Twoich postów zrozumiałem, że piszesz ogólnie, więc lepiej byłoby napisać "nie ogarniam Alistara, więc lepiej mi się gra Galio" ot tyle ;) Bycie noob'em nie boli ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wukong, Lee jeśli oni nie są Op to my chyba w dwie różne gry gramy

No niestety gramy w inne gry. Lee to turniejowy ban jak i ban od rozsądnego ELO.

Wukong z pewnością po ostatnich buffach jest solidnym pickiem, może nie najlepszym ale bardzo dobrym.

Talon przestał być "OP". Ciekawe

Prawdziwe, zwiększenie kosztów many sprawia, że lane phase jest gorsze co jest głównym czynnikiem na solo Q. Talon boli podniesienie Tych kosztów, już nie może tak spamować skillami/dominować przeciwnika w early jak to robił wcześniej. Jak nie zdominuje/pushnie linii nie ma okazji na gankowanie, a wtedy jego potencjał spada.

Można wiedzieć czym te postaci pogrubione się wyróżniają?

Akali - najbardziej snowballowy AP carry. A o snowball łatwo, ogromny range dasha sprawia, że kille wpadają jeden za drugim. Przy nieorganizowanej rozgrywce nawet o poziomie +1500 ELO, czasem zdarzy się nie posiadanie w mid game oracla u przeciwników (bo supporci na tym poziomie słabo graja, padają, a 4 oraclów nie kupią, bo nie będą mieli na wardy.

Alistar - bardzo dobry babysitter. Dzięki ulti może wspomagać naszego bruisera. Posiada najlepszą inicjację z supportów, co jest jego główną siłą na solo Q.

Gangplank - Trudny co skontowania w early, zawsze dobije sobie tego last hita z parleya. Jego główną siła na solo Q jest darmowe cleanse oraz globalne ulti mogące pomagać w lane phase, a w późniejszej fazie inicjować teamfighy.

Graves - Posiada dasha jako carry co jest ważne na solo Q. Silne early game sprawia, że z offensywny supportem może nabić kilka killi na bot lane.

Lee Sin - Sustain na solo lane. Może counterjunglować. Posiada ogromną mobilność. Niezłe CC jak na bruisera i może contrować częsty for pick - Akali.

Sion - Buty 5 i 3x Doran Ring i mamy epickie ganki sprawiające, że zdobędziemy wygraną przed 20 min. Łatwa farma, kontrują go na midzie tylko postacie magic DPS (np. Ryze, Cassiopeia) i Morgana.

Taric - Za +Armor aurę. Z Agnisem/Aurą/Ulti dajemy ogromnego kopa teamowi, no i stun to sun.

Udyr - Jak Skarner - dobry snowballing, jesli złapiesz kilka killi stajesz się nieśmiertelny i często nawet kitujące/pokujące championy przeciwników mogą temu nie zaradzić.

Vayne - Najbardziej snowballujący AD carry, skuteczny przeciwko stackującym hp (a, że moda na bruiserów to nadaje się idealnie) wysoka mobilność. Jej wadę niestety jest chyba najsłabsze z carry early game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara sorry pomyliły mi się nicki, chciałem napisać do Kehen'a. Ciebie akurat podziwiam za te długaśne i do tego mądre posty. A po co ten trolling? Bo mnie dobija argument "a ja gram tak jak mi się podoba i wam nic do tego", zaraz po tym kiedy szanowny pan Kehen kłócił się z nami, że Galio jest lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu wytłumacz mu łopatologicznie, dlaczego nie ma racji. Wtedy może coś do niego dojdzie.

Trolując możesz sprawić, że przyjdzie tu jakiś 1-10 lv gracz i uwierzy w to co piszesz i nie daj boże zacznie tak grać. A forum jest chyba od pomagania a nie wprowadzania w błąd.

Galio jest spoko, ale na Solo top a nie jako support.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listy Elementza to czemu udyr to tier4? To bardzo dobra postać i mnie dziwi takie coś, dlatego średnio się interesuje tą listą ;p

Ja wiem, że angielski to trudny język, ale jeśli coś znajduje się w kategorii Tier 2 dla draftu/3 dla solo, to łatwo to jednak poznać :P

Genialny plan - ktoś ma inne zdanie?

Już miałem tą rozmowę dzisiaj w innym miejscu - to, że ktoś ma inne zdanie, nie oznacza, że jest dobre. Z jakiegoś powodu nie zlecamy nazistom zajmować się mniejszościami, nawet jeśli naziści mają tu "dobrze" uformowane opinie.

A teraz tak myślałem co mogliby zrobić z Sionem bez nerfienia ratiosów, bo jego ganki są takie mocne z jednego powodu, który Kasahara wspomniał - buty 5 lvl. Gdyby pasyw nie aktywował się tak długo, jak tarcza jest up, to to wtedy nie byłoby to aż tak brutalne. Dalej mógłby wyprowadzać zaskakujący stun, ale nie mielibyśmy do czynienia z całym burstem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ czeczen

Dzieki za opis, GP sie bardzo zabawnie gra jak robi sie go pod crity (wiem wiem, noobskie, trolowanie etc) ale dmg na 3/4 hp z Q jest zabawne :P

Taka moja mała prośba. Jakich dżunglerów radzicie posiadać i opanować? Udyr i Nocturne wystarczą czy jeszcze kogoś do nich wziąć?

Z junglerów to z tego co wiem b. dobrzy są ammu, lee sin (mam to wiem, świetny jungler i ganker).

To jeszcze może jeszcze poprosze o porównanie Xin'a z jakąś postacią wmiare podobną - w sensie czy to jest bardziej assasyn, offtank czy co (support ofc :P) I jak wypada w porównaniu do innych postaci jego typu (tak jak np. można porównać carrych typu cait do koga, czy alistara do galio :D)

Jeszcze takie pytanie odnosnie lee - robie go jako offtanka, wszyscy pro mówią, że to offtank, w poradnikach jest, że to offtank. A wiecie, jakby się sprawdzał z iteamami pod DPS (BT,IE, PT etc.) ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...