Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

Pewker miałem dokładnie taki sam problem. Po wygraniu pojedynku pojawiał mi się komunikat. Próbowałem różnych rzeczy aż w końcu nacisnąłem opcję Ignoruj. Gra była zminimalizowana ale dało się do niej wrócić. Ten komunikat pojawiał mi się również jak dochodziłem do schodów do zamku w Faring, ale też go ignorowałem i grało się dalej :)

Zadania nie warto zostawiać bo za każdego pokonanego przeciwnika jest +3 do reputacji u Orków. Dzięki temu udało mi się wejść do wewnętrznego zamku i pogadać z Kanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
cześć mam problem z save'em (nie było mnie 3 dni w domu a siostra zrobiła formata zgrywając tylko swoje pliki) mógłby mi ktoś przesłać save'a (po wyzwoleniu cape dun ) mó e-mail : master-11@o2.pl

Po wyzwoleniu Cape Dun? Ta godzina, góra półtora gry Cię zbawi? Toż to sam początek przygody. Rozumiem, gdybyś miał save'a np. po dotarciu do Faring albo gdzieś w Nordmarze, ale to? Nie chcę być opryskliwy, ale te kilka chwil to chyba nic wielkiego, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyzwoleniu Cape Dun? Ta godzina, góra półtora gry Cię zbawi? Toż to sam początek przygody. Rozumiem, gdybyś miał save'a np. po dotarciu do Faring albo gdzieś w Nordmarze, ale to? Nie chcę być opryskliwy, ale te kilka chwil to chyba nic wielkiego, prawda?

Taaaaaa ale juz byłem w nordmarze, pokonałem te 3 głupie trolle przy pomocy łuku co zajeło z jakies dobre 2 godziny, byłem najlepszy na tej arenie na pustyni i znalazłem wierze xardasa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa ale juz byłem w nordmarze, pokonałem te 3 głupie trolle przy pomocy łuku co zajeło z jakies dobre 2 godziny, byłem najlepszy na tej arenie na pustyni i znalazłem wierze xardasa

No to w takim razie gratuluję. Heh, nieźle, żeby ominąć Cape Dun i zajść tak daleko. No cóż, w końcu Gothic to otwarta gra. A co do tych trolli - lepszym sposobem jest odciąganie po kolei każdego, podbieganie pod niego, tak żeby nie mógł się zamachnąć i naparzanie z miecza. O wiele mniej czasu się traci. Mam pytanie - po czyjej jesteś stronie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trollami można jeszcze lepiej i szybciej ;) . Odciągamy pojedyńczo do siedzącego Mitcha , tak żeby troll go zaatakował , całkiem możliwe , że jeszcze jakiś ork przybiegnie , a my spokojnie wyciągamy łuk/kusze i po niedługim czasie troll leży martwy , a Mitch zawsze to jakoś przetrzyma . A ja wciąż nie mogę się zdecydowac na styl walki . Robiłem sporo zadań po całym świecie gry i mam około 170 punktów do wydania , poziom około 27 , skille bojowe : lepsza walka mieczem i walka dwiema broniami :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od razu postawiłem na walkę dwoma mieczami. W końcu styl walki jednym mieczem, czy toporem, tudzież kuszą, mamy w prawie każdej takiej grze, a walkę dwoma mieczami tylko w kilku. Ich plusem jest szybkość i zasięg (przydaje się w Varancie, gdzie zombiak na zombiaku). Dodatkowo warto uzbierać kasy na jakiś dobry łuk. Ja z czarów w całej grze korzystałem dwa razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale te dwie bronie są wykorzystywane w zasadzie tylko do ataku specjalnego , a ten jest zbyt wolny , żeby mógł byc uzyteczny poza walkami z przeciwnikiem używającym dwuręcznej broni... A i jeszcze ciężko nauczyc sie mistrzostwa . Dlatego właśnie nie mogę się zdecydowac :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie gratuluję. Heh, nieźle, żeby ominąć Cape Dun i zajść tak daleko. No cóż, w końcu Gothic to otwarta gra. A co do tych trolli - lepszym sposobem jest odciąganie po kolei każdego, podbieganie pod niego, tak żeby nie mógł się zamachnąć i naparzanie z miecza. O wiele mniej czasu się traci. Mam pytanie - po czyjej jesteś stronie?

Oczywiscie ludzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ludzi

Hmm... i w ogóle nie byłeś w Cape Dun i nie wyzwoliłeś tego miasta spod buta orków? Toć tam było ogrom expa jak na początek gry + ognisty puchar, jeden z dwunastu potrzebnych aby w ogóle grę ukończyć. A byłeś może w obozie buntowników w Reddock czy poszedłeś prosto do Montery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan serii,ujmą na mym honorze jest,iż nie posiadam jeszcze Gothica 3.Pragnę nadrobić zaległości i nabyć G3,ale moje pytanie brzmi : czy gra z najnowszymi patchami jest bardziej zoptymalizowana i pozbawiona najbardziej denerwujących bugów niż to miało miejsce w listopadzie 2006 ? Innymi słowy : jest to teraz inna gra? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan serii,ujmą na mym honorze jest,iż nie posiadam jeszcze Gothica 3.Pragnę nadrobić zaległości i nabyć G3,ale moje pytanie brzmi : czy gra z najnowszymi patchami jest bardziej zoptymalizowana i pozbawiona najbardziej denerwujących bugów niż to miało miejsce w listopadzie 2006 ? Innymi słowy : jest to teraz inna gra? :rolleyes:

Zdecydowanie tak, chociaż jak możesz tutaj przeczytać w dziale Gry paru błędów się nie ustrzeżono i bugi ponoć ( bo ja na patchu 1.6 już żadnych nie miałem) jeszcze są, ale w tak skąpej ilości, że gra jest warta grzechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, chociaż jak możesz tutaj przeczytać w dziale Gry paru błędów się nie ustrzeżono i bugi ponoć ( bo ja na patchu 1.6 już żadnych nie miałem) jeszcze są, ale w tak skąpej ilości, że gra jest warta grzechu.

Dobrze wiedzieć,ale co z optymalizacją ? Czy gra "sprawuje się" zauważalnie lepiej niż w dniu premiery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za zadania w Geldern i mam 74 % reputacji tam (jak ja tego nie lubię :P) . I nie wykonałem jeszcze zadania ze znalezieniem artefaktów z ruin na północy . Tyle że zwiedziłem w zasadzie cały teren na północ od miasta , do Silden , wzgórza wszystkie(chyba) też i nic . Wie ktoś gdzie owe ruiny się znajdują ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadanie nazywa się 'Przynieś Nemrokowi artefakt z ruin na północy' i mnie pamięć nie zawodzi to powinno to być jedno z tych miejsc. Ja trafiłem tam przypadkiem.

Za wykonanie questa dostaniesz 2000PD i +6 reputacji w Geldern.

post-45800-1211655786_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć,ale co z optymalizacją ? Czy gra "sprawuje się" zauważalnie lepiej niż w dniu premiery?

Zdecydowanie zauważysz różnicę. Będzie się przyjemnie grało, a na patchu 1.6 (najnowszy) będziesz mógł grać bez płytki. A gra "sprawuje się" zdecydowanie lepiej, zapewniam. Jeszcze nie idealnie, ale na pewno lepiej.

PS. Ja kupiłem grę niemal w dniu premiery i nie miałem problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainstalować także Community Patch v1.5 stworzony przez fanów, zatwierdzony przez producentów gry, który poprawia ponad 180 rzeczy w grze. Ten patch wyszedł po oficjalnym patchu 1.6, zmienia takie rzeczy jak np. obrazki przy wczytywaniu, tekstury teleportów w inwentarzu czy uaktywnia "Ulepszenie pancerza". Jest to umiejętność podwojenia statystyk w szatach dla magów, wcześniej można było się jej nauczyć, jednak nie powielała wartości bonusowych szat (bug). Patch poprawia właśnie te i wiele innych rzeczy/bugów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za zadania w Geldern i mam 74 % reputacji tam (jak ja tego nie lubię :P) . I nie wykonałem jeszcze zadania ze znalezieniem artefaktów z ruin na północy . Tyle że zwiedziłem w zasadzie cały teren na północ od miasta , do Silden , wzgórza wszystkie(chyba) też i nic . Wie ktoś gdzie owe ruiny się znajdują ?

ten artefakt jes baardzo daleko na polnoc...dalej niz kopalnia wilkow, musisz znalezc rozwidlenie rzeki obok silden i tam szukac, sa tam 3 cieniostwory;p

dawno przeszedlem ta gre juz;p

PS.moja koncowka byla taka, wybralem innosa, zabilem zubena,xardasa i rhobara;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiadomo gdzie jest ktoś, coś, gdzie się czego można nauczyć, kto daje jakie questy itd. to polecam ściągnięcie Gothic Interactive map. Jest to program w polskiej wersji językowej zawierający interaktywne mapy Myrtany, Nordmaru i Varantu. Poza tym program jest wyposażony w interaktywne księgi z zaklęciami i skillami, przez co można zobaczyć co ile kosztuje, u kogo i gdzie można się tego nauczyć. Są w nim też także wszystkie kody do tej gry. W linku na mapce jest zaznaczone czerwonym kółkiem z strzałką położenie artefaktu, trzeba wejść tam na tą górę i w ruinach jest ten artefakt.

LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabijanie orków poza miastami (farmy , świątynie itp.) wpływa na na reputacje u nich . Tzn. czy jeśli powybijam tych orków , to czy po kilku takich akcjach orkowie zaczną mnie atakowac , tak jak to jest z miastami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabijanie orków poza miastami (farmy , świątynie itp.) wpływa na na reputacje u nich . Tzn. czy jeśli powybijam tych orków , to czy po kilku takich akcjach orkowie zaczną mnie atakowac , tak jak to jest z miastami ?

Orkowie raczej reagują tylko na zabijanie tych z nich, którzy albo mają własne imiona, albo są w pobliżu takich jednostek. Pozostałych możesz chyba zabijać do woli. Inaczej w Nordmarze byś nie wyżył :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nordmarze to wiem ;) . Chodzi mi o to czy wybicie orków np. przy świątyni w okolicach Trelis , albo na farmie będzie w oczach orków takie samo znaczenie jak wyzwolenie miasta . A i jeszcze pytanie : Czy da się jakoś nauczyc czaru Bańka Czasu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...