Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

vimes walki dwoma broniami można nauczyć się już w Ben Erai. Wprawdzie na poziomie podstawowym ale jednak. Jak tylko zdobyłem 150 pkt siły i łowiectwa to przeszedłem przez wodę i poszedłem do tego miasta.

kettle18 oswabadzanie miast doprowadzi to tego, że nie wpuszczą Cię do Ishtar. Żeby tam wejść trzeba mieć 75% szacunku u Asasynów. Nie będziesz mógł ukończyć gry drogą Beliara. I jak będziesz chciał zabić Zubena to będziesz musiał się przedzierać przez całe miasto.

A ja mam jeszcze pytanie. Otóż w zdolnościach bojowych bohatera obok Regeneracji jest znak zapytania. Może mi ktoś powiedzieć co on oznacza? Odblokował się on komuś? I jeśli tak to co to za umiejętność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam zadanie zdobycia klucza od Gonzalesa, ale mam tylko 70% reputacji w Mora Sul. Pozwoliłem Yusuffowi uciec i nie dostałem za to punktów, ale wciąż mam zadanie na prezenty dla Gonzalesa. Dałem mu wszystko poza mieczem Księżycowe Ostrze, który dostał Ismael. Odebrałem Ismaelowi miecz, ale gdy gadam z Nasibem nie ma opcji podarku dla Gonzalesa. Co mam zrobić? Poprzedni save nie wchodzi w grę, bo jest sprzed wyzwolenia Bragi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kettle18 zadania dodające punkty reputacji w Mora Sul to:

1. Kaffu chce odzyskać złoto --> Reputacja +5

2. Kobieta dla Gonzalesa --> +10

3. Miecz dla Gonzalesa --> +10

4. Walki na arenie --> w sumie +30

5. Strażnicy Kaffu --> +15

6. Za Yussufa byś miał +5

Piszesz także, że oswabadzasz Varrant. Więc co za problem zabić Gonzalesa i zabrać mu klucz? Pierwszy raz jak grałem to dostałem się do niego a on i tak nie chciał mi sprzedać klucza. Więc ukatrupiłem dziada i wziąłem klucz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem z głowy. Dzięki Dodoni, wystarczyło tam po prostu wparować i go zabić. Szkoda tylko, że nie mogę posiąść mistrzowskiej zdolności walki dwiema broniami naraz. To było możliwe tylko w Ishtar, które obecnie leży w kałuży krwi. Nie mylę się, prawda? Czy jest może inny sposób na to, aby posiąść tę umiejętność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cheating, bro!

Czyli nie ma :D Nigdy w życiu (!!!) nie użyłem ani jednego "czita", nawet dla zabawy ;) Słyszałem jednak, że jest jakiś miecz, który daje właścicielowi tę umiejętność. Czy to prawda, czy ściema jak Ard'aenye w Wiedźminie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu ja :D

Jest miecz który daje umiejętność walki dwoma broniami na poziomie mistrzowskim. Nazywa się to... Miecz Mistrzowski (niezwykle oryginalnie prawda? ;) ). 'Przepis' na niego kupiłem od Enzo, kowala z Ben Sali. Do wykucia go potrzeba dwóch Katan i jednej sztabki magicznej rudy.

Ja czasem używam kodów, ale tylko do zabawy. Jeśli mam zamiar ich użyć to wcześniej zapisuję grę i czituję. Potem nie robię save'a i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu ja :D

Jest miecz który daje umiejętność walki dwoma broniami na poziomie mistrzowskim. Nazywa się to... Miecz Mistrzowski (niezwykle oryginalnie prawda? ;) ). 'Przepis' na niego kupiłem od Enzo, kowala z Ben Sali. Do wykucia go potrzeba dwóch Katan i jednej sztabki magicznej rudy.

No to ładnie. Żeby zdobyć ten miecz musiałbym się nieźle postarać. Jedynym wyjściem byłoby nauczenie się nekromancji, ożywienie Enzo oraz użycie czaru amnezji, żeby zapomniał, że kilka godzin wcześniej rozpłatałem mu klatę półtorakiem ;) No trudno, obejdzie się, jakoś dam radę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Żeby zdobyć ten miecz musiałbym się nieźle postarać. Jedynym wyjściem byłoby nauczenie się nekromancji, ożywienie Enzo oraz użycie czaru amnezji, żeby zapomniał, że kilka godzin wcześniej rozpłatałem mu klatę półtorakiem ;) No trudno, obejdzie się, jakoś dam radę :D

A i tak tego Miecza Mistrzowskiego nie wykonasz bez kodów, bo nie ma dwóch katan. Tak po prostu ich nie ma, jest tylko jedna. Więc jeśli Ci się chce (mi się chciało :P) to szukaj skrzyń, w którejśtam z kolei znajdziesz miecz mistrzowski :D

Btw. Najlepiej skrzyń szukać z wydrukowaną mapką na której są zaznaczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierając skrzynię można znaleźć Katanę. I to dość szybko bo jest w skrzyni numer 14 (z 48) Skrzynia jest na drodze z Myrtany do Varrantu. Drugą Katanę można wziąć z Nordmaru. Znalazłem ją w skrzyni Pedara lub Ingvara. Miecz Mistrzowski jest dopiero w 36 (na południowy - zachód od Ishtar). Osobiście nie bawiłem się w otwieranie skrzyń. Pierwszy raz jak grałem, nie wiedziałem, że taka kolejność ma znaczenie. Przy drugiem podejściu zapomniałem o tym. A poza tym własnoręcznie wykuty i zaostrzony Połtorak mi wystarczał. 110 obrażeń w obu rękach i przeciwnicy nie mieli szans. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tym, którzy dążą do znalezienia katany czy wyżej wymienionego Miecza Mistrzowskiego, ponieważ w całej grze można sobie kupić/wyrobić odpowiedniki może trochę gorsze, ale zupełnie wystarczajace do ciachania przeciwników (np. póltoraręczny miecz z naostrzeniem i błogosławieniem). Ja, powiem szczerze, nie bawiłem się w otwieranie skrzyń, ba!, na początku zupełnie nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak numerowane skrzynie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tym, którzy dążą do znalezienia katany czy wyżej wymienionego Miecza Mistrzowskiego, ponieważ w całej grze można sobie kupić/wyrobić odpowiedniki może trochę gorsze, ale zupełnie wystarczajace do ciachania przeciwników

Dokładnie , mi na samym początku gry wystarczyło zwyczajne Ogniste Ostrze które nabyłem za jedyne 1000 SZ w Reddock a 100 PKT zadawanych obrażeń robiło swoje . Potem wzbogacając się o umiejętność walki dwoma ostrzami u niejakiego Daro ( bodaj z Lago jest albo Ben Sali ) wzbogaciłem się również o zwykłe i proste Szerokie ostrze ( albo miecz , nie pamiętam ) i to mi wystarczyło w zupełności do końca gry . Jednak jeśli wy chcecie się bawić w szukanie jakiegoś śmiesznego mieczyka lub odpicowywanie ich to droga wolna oczywiście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , mi na samym początku gry wystarczyło zwyczajne Ogniste Ostrze które nabyłem za jedyne 1000 SZ w Reddock a 100 PKT zadawanych obrażeń robiło swoje . Potem wzbogacając się o umiejętność walki dwoma ostrzami u niejakiego Daro ( bodaj z Lago jest albo Ben Sali ) wzbogaciłem się również o zwykłe i proste Szerokie ostrze ( albo miecz , nie pamiętam ) i to mi wystarczyło w zupełności do końca gry . Jednak jeśli wy chcecie się bawić w szukanie jakiegoś śmiesznego mieczyka lub odpicowywanie ich to droga wolna oczywiście ;)

You've got to pimp my swooord xD A umiejętność walki dwoma mieczami można było nabyć już w obozie Assaru, jeżeli podążyło się drogą od Bragi na zachód, więc nie trzeba się było zapuszczać aż tak daleko w te cholerną pustynię. Co prawda do Assaru nie prowadziała taka znowu łatwa droga, bo jego jaskinię otaczały te cholerne muchy + natrafiłem na wędrującą grupę rabusiów + do kompletu doszły pełzacze ;) ale jakoś dało się tam dotrzeć. A jeżeli chodzi o samą walkę dwoma mieczami, to szczerze powiedziawszy w świątyniach zdecydowanie bardziej użyteczna była tarcza, bo bez niej wyglądało się jak jeżozwierz, zanim przebrnęło się przez te hordy umarlaków. Dokładnie to samo, jeżeli chodzi o tarcze, działo się w grobowcach pradawnych wojowników Nordmaru. Jeżeli wchodziło się bez tarczy to najczęściej wybiegało się ze strzałą w udzie. (a to wyglądało dosyć głupio ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc grę po raz drugi jak najszybciej zdobyłem po 150 pkt siły i łowiectwa i przeszedłem przez wodę do Ben Erai. Zdecydowanie bardziej wolę walczyć na dwa miecze niż bronić się tarczą. Świątynie i grobowce załatwiałem metodą na hurra. Wpadałem do środka i ciąłem gdzie popadło. Jakoś zawsze się udawało :D Ciężko było jedynie w świątyni Al Shedim, gdzie na dole było dwóch magów - ożywieńców. Załatwiłem ich łukiem.

A na pełzacze najlepszy jest Nimrod. 110 obrażeń, headshot i nawet pełzacz piaskowy pada po jednej strzale. B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja miałem straszne kłopoty z tymi świątyniami: przed wejściem spotkałem 1 maga, ale znalazłem na niego fajny sposób ^_^ . Zablokował się na kamieniu i tak sobie stał, a ja do niego ze strzał :) . Gorzej było w świątyni z 2 magami: straszne ciemności, masa umarlaków, no, ale jakoś stamtąd wyszedłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać ID Nordmarskiej Starki? najlepiej od razu przepisu na nią. :) skopałem sprawę w jednym mieście i nie wziąłem przepisu (tylko kupiłem gotowy produkt) a teraz nie mogę jej znaleźć, podczas gdy jest mi ona potrzebna do zdobycia umiejętności kucia broni z czystej rudy :P help :P

Możecie mi też powiedzieć gdzie taką Starkę zdobyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać ID Nordmarskiej Starki? najlepiej od razu przepisu na nią. :) skopałem sprawę w jednym mieście i nie wziąłem przepisu (tylko kupiłem gotowy produkt) a teraz nie mogę jej znaleźć, podczas gdy jest mi ona potrzebna do zdobycia umiejętności kucia broni z czystej rudy :P help :P

Możecie mi też powiedzieć gdzie taką Starkę zdobyć :)

Pędzi ją jakiś koleś w lesie przed Trelis. Kiedy przechodzisz przez most skręcasz nie do miasta w lewo a w prawo do lasu. Koleś ma chatkę za trzema trollami

Pędzi ją jakiś koleś w lesie przed Trelis. Kiedy przechodzisz przez most skręcasz nie do miasta w lewo a w prawo do lasu. Koleś ma chatkę za trzema trollami

Sorki to nie Trelis a Faring. A koleś nazywa się Tipller.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzi ją jakiś koleś w lesie przed Trelis. Kiedy przechodzisz przez most skręcasz nie do miasta w lewo a w prawo do lasu. Koleś ma chatkę za trzema trollami

Sorki to nie Trelis a Faring. A koleś nazywa się Tipller.

właśnie u niego skopałem sprawę... Teraz nie ma już nic, ani przepisu ani samej wódy... ale to już nie ważne bo znalazłem numer i wpisałem czita...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej mam pytanie. W nordmarze jest taki ziomek co mówi że jak wypije tulenowy bulgot to coś tam mnie nauczy chyba.

Ale jak pije "jabola" to bezi pada na ziemie i nie moge zaliczyć questa. Podpowie ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wypicie tunelowego Bulgotu dostaje się 2000PD, +3 do reputacji w Klanie Młota i +3 w Nordmarze. A Ugolf niczego ciekawego nie uczy. Jedynie jak stać się Zabójcą Orków, ale tego może nauczyć Hogar z Klanu Wilka. Wystarczy wygrać z nim pojedynek, a Ugolf chciał 50 bryłek rudy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wypicie tunelowego Bulgotu dostaje się 2000PD, +3 do reputacji w Klanie Młota i +3 w Nordmarze. A Ugolf niczego ciekawego nie uczy. Jedynie jak stać się Zabójcą Orków, ale tego może nauczyć Hogar z Klanu Wilka. Wystarczy wygrać z nim pojedynek, a Ugolf chciał 50 bryłek rudy.

Co nie zmienia faktu że te 50 bryłek można mu potem zwyczajnie zabrać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram już dosyc długo i pierwszy raz natrafiłem na poważniejszy problem . Mianowicie gdy walczę na arenie w Faring (tej drugiej arenie , w zamku) to po pokonaniu drugiego przeciwnika gra się wiesza i muszę powitac pulpit . Miał ktoś już taki problem ? Jest jakieś rozwiązanie , czy będę musiał po prostu zignorowac to zadanie (a szkoda by było) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...