Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Tak został widocznie Gothic zrobiony, że nawet na mocnych kompach się wiesza :/

Ktoś może mi podać skład komputera na którym pójdzie ta gra na max bez zwiechy większej? Bo chce sobie nowy komp kupić...

Wiesz, zależy, ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na nowy komputer. Core 2 Duo E4400 2GHz, 2GB ram Kingston, GF Gigabyte 8800 GTS - posiadam taki sprzęt, no i Gothic 3 śmiga mi na maksymalnych detalach, umilając mi czas spędzony przy grze. Na takim sprzęcie będziesz mógł spokojnie pograć w tę dobrą produkcję, jaką jest Gothic 3. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aham... to teraz mi powiedz ile ten Twój by kosztował, bo ja na cenach się nie znam, a na razie pytam o ceny zestawów (aby wiedzieć ile zbierać ... ).

Taki wydatek nieco uszczupli Twój portfel- porządny zestaw wynosić może około 2500 złotych. Nie orientuję się teraz w cenach, ale pod koniec tamtych wakacji za taką konfigurację dałem 3200zł. Przez ten czas sprzęt staniał, także tutaj zadziwiająco wysokiej ceny nie przewiduję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz... miałem nadzieję na coś w granicach 2 tys. zł no ale za przyjemność trzeba płacić ;) jak widać.

PS. A macie do zaoferowania jakiś dobry sklep (może być internetowy) z dobrymi cenami i dobrą obsługą? Mieszkam w Łodzi jeśli to coś by zmieniało :)

PS2.

(mam nadzieje ze mozna linki dawac XD)

@MEF!

Taką kartę masz?

1. http://naszacena.pl/product.php?productid=221098

2. http://www.pc-media.pl/go/_info/?id=21115&...16fea97420cd885

Przepraszam, że tak marudzę, ale możesz mi powiedzieć jaka płyta główna do takiej mocnej karty? Czy może masz jednak jakiś serwis który mi doradzi? (sry za OT)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak...

Niedawno(jakies 1,5 miesiaca temu) kupilem nowego kompa (Core2Duo E6550, 2GB 800mhz i 8800GT) oczywiscie skladanego zeby nie przejmowac sie gwarancja jakby co. Wydalem na to jakies 2,1k zł. Na tym konfigu G3 smiga jak marzenie. Czasem tylko doczytuje ale mysle ze to wina gry. Polecam wg mnie najlepszy sklep(a dokladniej aukcje) www.allegro.pl Ostatnimi czasy w ogole nie trzeba wydawac mase kasy zeby pograc w dobre produkcje. Wydasz na kompa 2k zł i masz spokoj dluzszy czas.

Pozdrawiam

Roxerood

PS: wiem, ze to nie o G3, ale koles widze ze ma problem to pomoglem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem co Navaras. Błąd Gothic.exe i wywala na pulpit. Dodam że mam patcha 1.6 i ten problem zaczął mi sie robić po jakimś tygodniu grania.

Mój konfig:

Płyta główna: ASUS P5K-C

Karta graficzna: Palit Geforce 8600 GT 256MB (stery 169.21 z dołączonej płyty)

RAM: Geil 2 GB 800Mhz

Procek: Pentium Dual Core E2140 1.6Ghz @2.0Ghz

Z góry dzięki za odpowiedź.

Martinx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prezent Alego"---- Musisz go niestety ukraść. Kufer podpisany jako "kufer Alego" znajdziesz na piętrze, w gospodzie.

"Wóda dla Mojoka"--- Musisz porozmawiać z myśliwym, który mieszka w chacie niedaleko miejsca, gdzie walczyłeś z Trollami. On zajmuje sie pędzeniem "Nordmarskiej Starki". Bedziesz potrzebował butelek, sporej ilości alkojagód i jeszcze jakiegoś składnika, ale nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... Wczoraj zacząłem grać, pokonałam orków w tej pierwszej wiosce buntowników. Teraz mam porozmawiać z Diego. Problem w tym, że przed rozmową zająłem się plądrowaniem chat. A, że trochę czasu mi to zajęło, i była już noc, przespałem się do poranka. W międzyczasie Diego gdzieś sobie poszedł, i nie mogę go znaleść. Domyślam się, że bez tego nie ruszę głównego questa gry...

Czy to jakiś błąd, i Diego po prostu "zniknął", czy też gdzieś się przede mną sprytnie ukrywa? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... Wczoraj zacząłem grać, pokonałam orków w tej pierwszej wiosce buntowników. Teraz mam porozmawiać z Diego. Problem w tym, że przed rozmową zająłem się plądrowaniem chat. A, że trochę czasu mi to zajęło, i była już noc, przespałem się do poranka. W międzyczasie Diego gdzieś sobie poszedł, i nie mogę go znaleść. Domyślam się, że bez tego nie ruszę głównego questa gry...

Czy to jakiś błąd, i Diego po prostu "zniknął", czy też gdzieś się przede mną sprytnie ukrywa? ;]

Hmmm... Diego powinien być przy wyjściu z Ardei razem z pozostałymi kompanami. Obszedłeś całą wioskę?

PS. Rozmawiałeś już z Hamlarem, przywódcą wioski??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zdobywania artefaktu z Nordmaru i odwiedziłem grobowiec jednego z wielkich wojowników . Ale coś mi Kerth bręczał o kamieniach przodków ( bodajże ) które mam pozbierać z każdego grobowca . Jak one wyglądają i gdzie mniej więcej są ? W ogóle muszę to robić ? Co one mi dadzą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zdobywania artefaktu z Nordmaru i odwiedziłem grobowiec jednego z wielkich wojowników . Ale coś mi Kerth bręczał o kamieniach przodków ( bodajże ) które mam pozbierać z każdego grobowca . Jak one wyglądają i gdzie mniej więcej są ? W ogóle muszę to robić ? Co one mi dadzą ?

No to kamień przodków wygląda identycznie jak ten który ukradł Ali. Jasny, no jakby to wytłumaczyć. Wygląda jak zwykły kamień. Nie powiem Ci gdzie i kto ma te kamienie, bo dokładnie nie pamiętam lecz wiem, że dwóch szamanów, którzy są w pobliżu grobowców ma kamienie. Jeden ma cieniostwór w pobliżu któregoś grobowca, jeden ma właśnie Ali. A ostatniego to nie pamiętam, ale chyba sam Akasha...hmm.

Aha, by zaliczyc to zadanie nie musisz tylko zebrać samych kamieni, lecz włożyć je do piedestałów w każdym z grobowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Diego powinien być przy wyjściu z Ardei razem z pozostałymi kompanami. Obszedłeś całą wioskę?

PS. Rozmawiałeś już z Hamlarem, przywódcą wioski??

Obszedlem całą wioskę, z Hamlarem rozmawiałem. A Diego, jak i pozostałych wcięło. Znalazłem tylko Lestera w chacie na plaży blisko wioski...

Dobra, to tylko 2- 3 godzinki gry. Zacznę jeszcze raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszedlem całą wioskę, z Hamlarem rozmawiałem. A Diego, jak i pozostałych wcięło. Znalazłem tylko Lestera w chacie na plaży blisko wioski...

Dobra, to tylko 2- 3 godzinki gry. Zacznę jeszcze raz...

Jeżeli gadałeś z Lesterem to powinien Cię teraz zaprowadzić do obozu buntowników w Reddock.

EDIT: Vasco chyba masz rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej:

Po rozmowie z Lesterem wracasz do Diego, ten z kolei wysyła Cię to starszego wioski (Hamlara), który wysyła Cie po pomoc do siedziby buntowników, zaznaczając przy tym, że Gorn powinien znać jej lokalizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 niestety jest strasznie awaryjny i takie rzeczy się niestety zdarzają. Najlepiej pobrać najnowszego patcha. Pamiętam jak kiedyś zniknął mi amulet do głównego questa i musiałem użyć kodów. Grę ukończyłem na wszystkie sposoby i chyba spróbuję jeszcze raz :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Diego "zaginął w akcji" już na samym początku... ale w moim przypadku nie zaważyło to w ogóle na fabule. Spotkałam go później w Bradze, w Varancie i wszystko było w porządku. Nawet na polowanie ze mną poszedł :P No ale fakt, to było moje ryzyko, bo a nóż by tam nie dotarł i co wtedy? :P

A co do tych kamieni przodków, to z tego co pamiętam, za każdym razem gdy jakiś z nich będziesz odkładał na piedestał dostaniesz doświadczenie, +dodatkowe punkty do siły, myślistwa czy tam czegoś innego, w zależności od tego, kim był dany wojownik, w którego grobowcu jesteś. A gdy już wszystkie z nich (kamienie) umieścisz w tych grobowcach i zapewnisz wieczny spokój ich właścicielom to musisz się zwrócić do przywódcy klanu ognia, który w nagrodę zaproponuje Ci do wyboru bodajże złoto albo przedmiot. Nie pamiętam dokładnie ale chyba to był miecz nordmarski, czy jakiś taki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nagrodę, że zrobiłem quest z kamieniami dostałem następny - Oswobodź Nordmar. Mam latać po całej krainie i tłuc każdy patrol Orków jaki napotkam.

A jeśli chodzi o problemy to:

1. Ostatnio dni w grze zaczęły baaardzo szybko uciekać. Z dnia 33 nagle zrobił mi się 200. albo i dalej. Dopiero wyłączenie jednego rdzenia dało efekt. A ponoć Gothic wspiera dwurdzeniowce.

2. Może mi ktoś na jakiejś mapce zaznaczyć gdzie jest Yespas. Chodzi o zadanie Polowanie na nagrody w Ben Erai. Nie mogę gościa nigdzie znaleźć.

3. I trzeci najbardziej wkurzający problem. Jakiś czas temu podczas zapisywania gry wyskoczył mi komunikat, że mam za mało pamięci wirtualnej. Podniosłem tę wartość i miałem kilka dni spokoju. Ale znów mi się zaczęło to pojawiać. Najgorsze jest to, że gra niby się wtedy zapisuje ale nie da się później wgrać tego save'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodoni- mi wyskakiwał taki błąd kiedy grałem w Gothica III jak miałem 512 MB RAM, kiedy dokupiłem sobie 2 GB taki błąd już nie wyskakiwał. Nie wiem czy to to.

Skończyłem niedawno grę (zacząłem grać sporo dopiero po upgradzie kompa) i wzruszyłem się końcówką. :P Nawet fajnie zrobiona. :P Niestety coś mnie tknęło i wielu qeustów nawet nie ukończyłem, więc pewnie niedługo zaborę się za przechodzenie drugi raz. :P A to drugą część posta dodałem, bo nie zaważyłem, że to dział Pomocna dłoń. :P:D Sorry, teraz już ogarniam ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ostatnio dni w grze zaczęły baaardzo szybko uciekać. Z dnia 33 nagle zrobił mi się 200. albo i dalej. Dopiero wyłączenie jednego rdzenia dało efekt. A ponoć Gothic wspiera dwurdzeniowce.

2. Może mi ktoś na jakiejś mapce zaznaczyć gdzie jest Yespas. Chodzi o zadanie Polowanie na nagrody w Ben Erai. Nie mogę gościa nigdzie znaleźć.

1. Też tak miałem, ale przeczytałem plik Readme i tam było napisane by zainstalować jakieś stery z płyty z grą. z tego co wiem ten błąd pojawia się na prockach AMD. Mieć 365 dni ledwo po wejściu do Ardei - bezcenne :P

2. Polecam ściągnąć G3 Interactive Map. Zaznaczone są tam WSZYSTKIE postacie jakkolwiek związane z questami. Do tego skrzynie (polecam, ja zebrałem wszystkie i wrogów kosiłem Gniewem Innosa i Demonicznym łukiem ;) ), niektóre z większych potworów (trolle, cieniostwory itp.), zioła o właściwościach stałych, kapliczki, ogniste puchary i wiele innych :rolleyes: . Program niestety po angielsku (przynajmniej u mnie), ale spolszcza się go tak łatwo, że wersja PL może już jest ;) . Do ściągnięcia np. stąd http://www.aeonsx.de/extern/forum/aho/g3imap.rar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...