Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Athard

Battlefield Bad Company 2 - słaba płynność

Polecane posty

Po zainstalowaniu i spatchowaniu Bfa naszła mnie ochota na multiplayer... I tu tkwi problem ładowanie mapy trwa wieczność a do tego z niewiadomych przyczyn gra mi z 30-35 fpsów spada do 1-3 a ping wzrasta do 800 (z ok. 100) Nie wiem kompletnie co sie dzieje, zapewne byłby to problem mojego komputera, który z resztą nie jest najszybszy (chociaż spełnia minimalne wymagania sprzętowe wg System Requirements Lab) gdyby nie fakt, że po wyjściu z gry, kiedy łapią mnie ściny i lagi nawet Menu Główne tak muli (Po najechaniu myszka animacja rozsuwania sie okienek trwa kilkanaście sekund, klikanie podobnie) Czasami te ściny znikają po pewnym czasie, lecz zazwyczaj nie. Najczęście jspotyka mnie to na starcie gry, zauważyłem też, że na mapach śnieżnych gra jeszcze bardziej spowalnia (mniejwięcej to spaceru... ameby?) Wszystkie sterowniki posiadam, w tle gra tylko steam, antywirus oraz ATI Catalyst Control Center (po wyłączeniu gdy nadciągają ściny nie pomaga to ani trochę)

Mój laptop :

Procesor AMD Athalion x2

3gb Ramu

Karta Graficzna ATI Radeon HD 3470

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj w opcjach wyłączyć wszystkie zbędne opcje graficzne,ja tak mialem na laptopie kiedyś grałem w MW2, lagi były losowo tak jak u ciebie,a się okazało,że wszystko odrazu na wyokich ustawieniach było ustawione jak zainstalowałem,obniżyłem i się dało grać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja ta zwiększyła ilość fpsów. ale nieznacznie, gdyż wcześniej troche pozaniżałem, na Catalyst Control Center tez ustwilem opcje

"wysoka wydajność", jednak nadal losowo gra spowalnia (I do tego nadal tak mocno, że nie da się grać), zaponiałem dodać, że dzieje mi się też tak na single, więc to nie jest powód "wielkiej jadki" (zdażyły mi się zmuły także na pustej mapie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do karty graficznej najnowsze, wszystkie zamulacze łącza OFF.

To tak na początek.

Czy grając w inne gry przez multi tez miałes coś takiego ?

Jaki net (rodzaj, [gniazdko telefoniczne, kablówka, światłowód, lokalny dostawca itp.] od biedy prędkość) ?

Poproszę wyniki stąd:

http://speedtest.net/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, wyłączenie zamulaczy nie pomaga

Korzystam z modemu, moja prędkość

1457077503.png

Pisałem, że zdarzały mi się już ścięcia na single bez powodu

Nie zdarzały się te problemy w innych graz z multi (Call of Duty Modern Warfare 2 itp) oraz w innych grach z wyższymi wymaganiami sprzętowymi (Warhammer 40k : Space Marine, Deus Ex : Human Revolution)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem netu to nie powinien być.

Spróbowałbym zainstalować BFa na jakąś krótką lokalizację i najlepiej bez polskich znaków (kiedyś gra w ogóle nie chciała mi odpalić sejwów bo miałem w nazwie konta użytkownika polskie znaki X-X).

Detale na minimum (KOMPLETNE minimum) i czy jest jakiś efekt tego działania.

SRL już mnie parę razy oszukało na starym kompie (jednak w drugą stronę czyli na moją korzyść) więc jako ostateczny argument pójdzie/nie pójdzie nie brałbym tego na poważnie.

Co do tych ścin w singlu tu na pewno winowajca jest komp (za słaby ? [jedyne rozwiązanie jest oczywiste], zamulony ? [defragmentacja dysku], zawirusowany ? [tak wiem, że masz antyvira, ale jakiś gruntowny skan nie zaszkodzi]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja Bfa jest domyślna, czyli Program Files/Eloctronic Arts/Battlefield Bad Company 2

Dysk niedawno wyczyszczony, wirusow, robakow i innego swinstwa 0, wyglada na to, że jednak jest to wina kompa... co do SRL, to masz racje, czesto oszukuje. Zmiana opcji zmienia tylko liczbe FPSow ale nie eliminuje ścin.

Zauważyłem też, że po pewnym czasie owe ściny zanikają, jednak nie wiem czy później wracają, gdyż oprócz zamlenia dostaje mega pinga i automatycznego kicka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zainstalowac sterowniki gdy lapek jest kaputt :) Aktualizacje byly najnowsze. Co do procka to mozliwe, kiedy serwisant oddal wszesniej kompa cos bylo z procesorem, moze tego nie naprawil lecz jakos zamaskowal. Poczekam i zobacze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest i tak za słaby w gry nie gra się na laptopie tylko na komputerze

Taaak? No nie, przy twoim spostrzeżeniu odkrycie ameryki to pikuś. A jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie może mieć komputera stacjonarnego? Poza tym, Co to ma do tematu? Z wymagań wynika, ze gra na low powinna chodzić w miare grywalnie, więc pomyślałem, że to jakaś anomalia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...