Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawwwidPL

Zakładanie konta i logowanie

Polecane posty

Tworze strone swojego klanu na pl.manifo.com; zrobiłem już kilka rzeczy ale niewiem jak dodać skrypt zakładania konta i logowania i jak je połączyć.

Proszę podajcie mi skrypty do skopiowania i powiedzcie jak je wkleić, czy cos mam do nich dopisać i czy trzeba je ze soba jakoś połączyć(jeśli trzeba to napiszcie jak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiem że trzeba najpierw szukać w googlach, ale wpisywalem weszlem na pięć pierwszych stron ale mi nie działały te skrypty to się poddałem.

Dziwne wkleiłem ten skrypt z tej strony ale nie działa wchodzę na stronę i tam jest pusto nie ma nawet pola na wpisywanie loginu i hasła :/

http://forum.php.pl/index.php?showtopic=66860&hl=

Stąd go skopiowałem

Proszę pomóżcie bo nie umiem robić tych skryptów sam, ja się na tym nie znam a chcę tylko stworzyć stronę klanu.

Przeczytałem że trzeba te dane gdzieś przechować, czy potrzebny jest do tego lub wógole do wklejenia tego skryptu jakiś program?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To milo, ze "weszles".

Widze, ze o programowanie wiesz niewiele, wiec proces rejestracji i logowanie wyglada tak (w lekkim uproszeczeniu):

Rejestracja:

-Uzytkownik podaje wymagane pola (login, email, haslo). Sa one zapisywane do bazy danych (np. mySQL). Przynajmniej haslo jest hashowane.

Logowanie:

-Uzytkowanik podaje login i haslo. Haslo jest hashowane tym samym algorytmem, co przy rejestracji. Hash haslo i login sa porownywane z tymi w bazie. Jesli sa poprawne, to otwierana jest sesja i vio'la - uzytkownik jest zalogowany.

Oczywiscie trzeba pamietac o zabezpieczeniu pol logowania i rejestracji przed atakami typ mySQL injection, xss blablabla.

A nie wiem, czy zauwazyles, ale w linku ktory podales kazdy user dostaje wlasny plik. nawt jest podana sciezka, gdzie sa zapisywane te pliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...