Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ziombo

Mass Effect - problem z instalacja

Polecane posty

witam,

Otóż zakupiłem ostatni numer CD-A i zajarany tym, że w końcu siedząc u babuni pogram w coś sensowego, postanowiłem zainstalować Mass Effect tak szybko jak tylko się da. Uruchomiłem instalacje, wybrałem język angielski + napisy i po upływie kilku chwil cieszyłem się grą. Jednak po chwili doszedłem do wniosku, że wolałbym mieć polski dubbing, tak jakoś mnie naszło, więc po chwilowym namyśle co by tu zrobić, usunąłem grę by zainstalować ją ponownie. Instalacja ruszyła, a ja siedząc na kanapie czekałem na informacje by włożyć do napędu dysk 2. Tak się niestety nie stało, gdyż moim oczom ukazała się wiadomość o (teraz z pamięci, gdyż akurat zapomniałem jak dokładnie on brzmiał) "Błąd z wypakowaniem danych" czy coś w tym stylu. "Dobrze, spróbuję raz jeszcze", pomyślałem lekko zirytowany, by po chwili ujrzeć ten sam komunikat. Postanowiłem więc spróbować zainstalować grę tak jak poprzednio, tj. w języku angielskim z polskimi napisami, lecz to także nie wyszło. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż chciałbym zagrać w Mass Effect, a błąd występujący podczas instalacji mi to uniemożliwia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj grę z komputera :) Powinno zadziałać ( chodzi tutaj żeby skopiować z płyty na dysk i stamtąd zainstalować ) pomaga. Dodatkowo odinstaluj Demona lub jeśli masz Alkohol 120% mogą one przeszkadzać choć nie powinny skoro instalowałeś wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podepnę się pod temat, ponieważ mam prawie identyczny problem. Miałem grę zainstalowaną, niestety w międzyczasie padł mi system i musiałem wszystko postawić na nowo, teraz nie jestem w stanie zainstalować ME ponownie - po wpisaniu seriala i podaniu ścieżki instalator najpierw wywalał błąd danych, jak opisano wcześniej, po czym kończył instalację. Teraz, po reboocie i sprawdzeniu na innym komputerze (na którym gra bez problemów chciała się zainstalować), uruchamiam instalator, wpisuję serial, klikam dalej.... i licho wiedzieć czemu, instalator się automatycznie zamyka, informując mnie, że instalacja została anulowana o_O' Uważnie klikałem, aby uniknąć dwukliku, próbowałem zatwierdzać tylko Enterem, dokładnie sprawdziłem, że nic nie przyciska mi żadnego z klawiszy na klawiaturze - mimo to, i dobrych kilku prób, instalator nadal odmawia współpracy... ktoś ma jakieś pomysły/sugestie...? Z góry dzięki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest nienaruszona, nie ma najmniejszej rysy. Zrobienie obrazu także nie pomaga, bo wyrzuca mi identyczny błąd. Zresztą, jak napisałem wcześniej, na innym komputerze chce instalować się bez oporów, tylko do mojego ma jakieś obiekcje..

____________

EDIT:

Znalazłem takie rozwiązanie w sieci, jestem w trakcie sprawdzania go, jeśli pomoże to potwierdzę, może przyda się też innym..

1) access to the contents of the data directory (either off CD, download, temp files, etc)

2) WinRar or 7zip or any tool that can extract .rar files.

Steps:

1) Create a folder on your system somewhere. Default for the installer is "C:\Program Files\Mass Effect\" or a games folder.

2) Open each .rar file in the utility chosen (WinRar for e.g.)

3) Extract each .rar file into this folder. If you are using an English build, you won't need to extract any .rar file that has a different language code (_es, _fr, _de, _it, etc)

4) After extracting all files, your folder should look like this:

...\Mass Effect\Binaries\

...\Mass Effect\BioGame\

...\Mass Effect\data\

...\Mass Effect\docs\

...\Mass Effect\Engine\

...\Mass Effect\MassEffectLauncher.exe

5) Run the MassEffectLauncher.exe and quit immediately.

6) Run the "Mass Effect _code.exe" from the data folder. Enter your CD Key, click next, it will exit out.

7) Run the Launcher again, hit "Config". under the "Repair" tab, you can re-create your shortcuts if running XP. If running Vista, I'm sorry, you can't add the game to the Game Explorer in these instructions.

9) Quit back to the launcher.

10) Play! (everything should work nicely now)

EDIT2: Cóż, dla mnie ta metoda jednak nie działa =/ Pryz uruchomieniu programu konfiguracyjnego wywala się błąd "dany program przestała działać blabla, nastąpi jego zamknięcie blabla.."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...