Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rac00n

Konsole w Kanadzie, a polskie telewizory

Polecane posty

Witajcie! Jestem tu nowy i to mój pierwszy post. :) Ale do rzeczy...

Przebywam obecnie w Kanadzie. Byłem dzisiaj na targu na którym można było kupić stare konsole oraz gry i akcesoria. (Dreamcast, N 64, SNES oraz NES.) Te konsole są tak stare, że stanowią łakomy i rzadki kąsek dla kolekcjonerów. W Polsce takich rzeczy dostać nie można. Postanowiłem zakupić NESA i przywieść go do Polski. (nasz kraj ta maszynka ominęła, za to przyszła do nas chińska podróbka zwana Pegazusem). Koledzy będą mi zazdrościć takiej konsoli, a kosztuje stosunkowo niewiele. :) Jest jednak pewien problem, a mianowicie telewizory, które w amerykach działają w systemie NTSC, a u nas w PAL. Mój telewizor jednak działa w obu trybach. Jednym przyciskiem na pilocie można przełączać pomiędzy PAL'em, SECAM'em, a NTSC'em. Problem w tym, że na NTSC mam zniekształcone kolory któych jest mniej, albo nawet mam czarno-biały obraz. Podejrzewam jednak że wynika to z tego, iż w Polsce i Europie programy nadawane są w systemie PAL i stąd takie zniekształcenia, natomiast w konsoli tego nie będzie. Mam rację?

Tu pojawia się pytanie: Czy konsola z Kanady zadziałą na moim telewizorze? Czy w ogóle opłaca mi się ją kupować? Czy w Polsce (albo chociaż w Europie) w ogóle istnieją takie miejsca gdzie można kupić te stare oryginalne konsole i to legalnie? Którą konsolę mam wybrać? Dreamcasta, N64, SNES'a, czy NES'a? A może jeszcze coś innego?

Z góy dziękuję i pozdrawiam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola powinna działać, współczesne telewizory nie mają oznaczeń regionalnych, więc teoretycznie wszystko powinno działać. Natomiast nie musisz wieść konsoli przez pół świata, na allegro spokojnie możesz wyrwać NESa n niskie cenie, nie jest to nic nadzwyczajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie lubie allegro i go nie uznaje. Czy w Polsce są normalne sklepy w których można to kupić?

Ten telewizor nie jest "współczesny". Jest prawie tak stary jak ja. :) Ma spokojnie z 20 lat lub coś koło tego... albo i więcej, o ile się nie mylę... ^^

PS.:

teoretycznie wszystko powinno działać.

No właśnie, teoretycznie. :/ A wiadomo, jak teoria ma się do praktyki...

Natomiast nie musisz wieść konsoli przez pół świata

Wiem o tym, ale chce to zrobić. :) Moi koledzy będą mi zazdrościć, gdy im powiem że specjalnie dla tej konsoli przeleciałem pół świata i wiozłem ją aż przez ocean. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...