Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Wiele razy razem ze znajomym udawało nam się zabić Roshana na 1 lvl. Najczęściej to ursa + wisp, ważne by wybrać tether i fury swipes, bo inaczej klops. No i trzeba zaopatrzyć się w kilka healing salve i uważać na rune-watcherów. Ważne też by to właśnie ursa wykonał ostatni cios na roshanie, wtedy dostanie więcej złota.

Warto też zapamiętać dokładny czas zabicia Roshana i po 10 minutach powtórzyć akcję, już samym ursą. Każda minuta życia Roshana oznacza stratę ogólnej efektywności ursy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursa na pierwszym poziomie to cheese ; )

Wystarczy ursa + jakiś tank, najprościej z Lone Druidem albo Nature's Prophetem.

Ursa + Lone Druid -> Ursa potrzebuje Stout Shield, Salve i TP (i wyskilować Fury Swipes). Najlepiej kupić też Smoke of Deceit, żeby szybciej tam dobiec. Potem już tylko misiek zaczyna tankować, Ursa nabija początkowe stacki Fury Swipes, potem warto na moment przerzucić agro na Ursę i użyć Salve na miśku, potem na odwrót i jeżeli wszystko poszło idealnie, Ursa będzie musiał wytankować tylko ostatnie 2-3 ciosy Rosha.

Roshan we dwóch to 392/400 do 4 poziomu i masa kasy ; )

Jeżeli chodzi o Ursę + Nature's Propheta - NP przyzywa Treanty w bazie i razem z Ursą idą do Rosh Pitu. Kiedy pierwsze dwa Treanty umierają, NP przyzywa kolejne dwa z drzew nad wejściem. Jak nadal za mało, tankuje samym sobą.

Ale nie róbcie tego, haha. To jest cheese jakich mało ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roshana na 1 lvl można zabić we dwóch zanim pierwsze narodzone creepy dotrą do twojego towera tier 1, idąc we trzech można go ubić zanim się narodzą pierwsze creepy. Żeby było bezpieczniej to warduje się okolice jaskini Roshana, można też iść na smoke'u żeby szybciej i na niewidce tam dotrzeć, bądź też smoke + wardy. Na pubach, szczególnie na tych niższych poziomach, wielu ludzi z drużyny przeciwnej nie warduje Roshana.

Zabicie Roshana na takim etapie się opłaca, bo trwa od jednej do półtorej minuty, każdy z graczy dostaje 200 golda, ci co zabili sporo expa a jeden z nich Aegisa. Jak cała akcja się uda, mogą iść na najbliższy lane i pokusić się o killa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dostaniemy dużego patcha o nazwie "First Blood". Co w nim znajdziemy?

1) Możliwość organizowania LANów

2) Captain's Draft

3) Bardziej przejrzysty plecak (filtrowanie itemów)

4) Parę przedmiotów z Portala - announcera, skina i wardy!

5) Tradycyjnie nowe skrzynki rozdawane od jakiegoś czasu otrzymają swoją zawartość

6) Od patcha jakość itemów, które dropną graczowi po zakończeniu gry będzie zależna od jego levelu. Aktualny tier przedmiotów będzie można zobaczyć w profilu.

Po więcej informacji odsyłam do changeloga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Techies jako tako oficjalnie nie było jeszcze mowy. Commander jest zapowiadany i obiecywany już od kilku miesięcy. "Będzie przed TI3", "będzie zaraz po TI3", "już, zaraz będzie". I ja nie było tak nie ma, zamiast tego Valve pompuje coraz to wymyślniejsze cosmetic items. Nawet już ich nie wymyśla, przegląda Workshop i wrzuca co ciekawsze. Nie o taką Dotę walczyliśmy :D

A brak Techies akurat mnie cieszy, mniej stresu przy grze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moja przygoda z DotA zakończyła się krótko przed przybyciem Commandera to po przejrzeniu jego skilli, wygląda, że na pubach, gdzie trafi się chociaż jeden squishy hero bez farmy (CM?) to będzie dla niego chodzącym +18 dmg. Duży potencjał do carry'owania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudge: Meat Hook now pulls the target to the initial hook position regardless of where Pudge is

NaVi disband, nie ma fountain hooków :<.

Co do meduzy - sądzę, że europa niezbyt przejmie się tym, że została wprowadzona - mało która drużyna może sobie pozwolić na to, by carry aż tak długo farmił, nie pomagając przy tym w walkach itp. Dodatkowo aktaulnie bardzo popularne są postacizadające obrażenia magiczne, a nie fizyczne, przez co ulti meduzy słabo komponuje się z większością kompozycji (chociaż oczywiście da się pod nią zrobić draft, np.: na midzie dragon knight albo templar assasin, sololane lone druid, furion albo bounty hunter).

Duży potencjał do carry'owania.

Potancjał carrowanie owszem, ale zarówno drużyny swojej jak i przeciwnej. Nie muszę go wprowadzać żebym wiedział, że nie raz trafi mi się w drużynie dżentelmen, który odpala ulti we wrogiego carrego po czym umiera dając mu darmowe obrażenia ;).

O Techies jako tako oficjalnie nie było jeszcze mowy.

Jest na blogu cyborgmatta: http://www.cyborgmatt.com/dota-2-unreleased-heroes-status/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techies-srechies... Sądzicie, że dzięki niemu będziecie pub stomperami? Na chwile obecną w większości gier gracze kupują detekcje (dlatego właśnie broodmother ma taki niski winrate) i on staje się mało użyteczny. Nie Waszego entuzjazmu. Goblinami fajnie się gra, ale tylko na boty smile_prosty.gif

Legion Commander nie jest łatwym carry i nie jest też tak potężny jak by się wydawało na pierwszy rzut oka. Ma słabą zręczność i przeciętny pancerz na starcie, co sprawia, że jest strasznie zależny od itemów. Poza tym zrobili z niego kobietę, a w W3 był strasznie klimatyczny :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Legion Commandera w postaci kobiety... w jedynce był on facetem z wąsami, prawda? :P

(nie wiem, bo nie grałem w DotA)

No cóż, jak dla mnie fajnie, że będzie kobieta w sile, bo to był jedyny atrybut, w którym byli sami faceci, ale... gdzie baba jakimś dowódcą legionów! :D

Chociaż tak się zastanawiam, który z reszty STR byłby lepszy w postaci kobiety i jakoś nie mogę sobie wyobrazić Huskarki, Clockwerczyny czy innej Sand Queen. Także fajnie, że tak Volvo zrobiło, bo do postaci kobiecej chyba ten Legion Commander jednak najbardziej pasuje, jeśli mówić o wyglądzie po "transformacji". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nairdak

To gdzie ty grasz, że większość kupuje dusty? Ja do tej pory spotykałem tylko paru na tyle ogarniętych ludzi, którzy gdy walczą przeciwko BH, Rikiemu, Weaverowi czy Lancerowi to kupują dusty, przechodzące w szybkie gemy. Ludzie wciąż nie wiedzą po co istnieją takie itemy i dochodzimy do kuriozium, gdy prosząc team o kupienie paru dustów lub gema by zatrzymać wyfarmionych PL i Weavera zostajesz wyśmiany (true story).

Co do Techiesa - typowo dla funu na pubstompach. Suicide i miny potrafią sprowadzić farmerów do parteru, podczas gdy twoi carry spokojnie gromadzą golda. No i ciągle zostaje ulti do wygrywania TFów przed TFami :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Po prostu nie jestem na 'niskim priorytecie'. Poza tym może jestem wyżej w rankingu czy cuś. Swoje już nasupportowałem w karierze.

Jak gram to na samego Nyxa ludzie kupują kilkanaście sentry na mecz.

Owszem czasem się zdarza, że wszyscy mają detekcję gdzieś, ale nie częściej niż carry-dazzle na midzie (błeee...) i support gyro.

btw. Najlepszy counter na irytującego natures propheta z shadow blade aka lothar edge, to bara z dustem (starzy górale powiadają, że także Tp scroll, ale kto by tam marnował na niego kasę tongue_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

A propos to może mi ktoś wyjaśnić jak gra ustala ten priorytet? Cały czas jestem na niskim, czyli 'normalnym', a wydaje mi się, że z każdym meczem (a mam ich na koncie już całkiem sporo, ostatnio para naliczyła mi ponad 360 godzin grania) gram coraz lepiej. Nie wspomnę o tym, że mam ograną już w zasadzie zdecydowaną większość postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie, jak działa matchmaking... Wiemy tylko, że jest to ELO w oparciu o *jakieś* przesłanki (pewnie zwyczajny, im więcej wygrywasz przeciwko przeciwnikom z wyższym ELO, tym lepiej).

Polecam stronkę http://pubstats.me/ (uch, wygląda na to, że nie przyjmują do statystyk nowych graczy...)

Generalnie pomaga robienie q z ludźmi z very high - masz gwarantowaną grę w high lub very high (i dopiero wtedy widzisz tę przepaść w umiejętnościach ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Command points nie mają nic do rzeczy bo mało kto je po meczu przyznaje, a po drugie sam widziałem ostatnio jednego gracza, który w każdej z 4 kategorii (życzliwość, nauczanie itp.) miał ich grubo ponad 100 a wszystkie mecze miał na normalu, a inny gracz, który ich miał około 20 miał mecze w high i very high. Opuszczenie gry sprowadza cię do piekła jakim jest low prio, który jest normal bracketem ale takim, gdzie za byle co możesz dostać reporta i zostać tam dłużej. Bardziej bym obstawiał, że bracket jest ustalany na podstawie Win Ratio, GPM, XPM i jeszcze wielu innych czynników. Carry z średnim GPM poniżej 400 lub poniżej 4 lh/min nie da rady na wyższych bracketach itp. . Obecnie są 3 brackety: normal, high , very high a liczba graczy w tych bracketach procentowo prezentuje się następująco: normal 80 % wszystich graczy, high 16,5 %, very high 3,5 %. Zatem zastanawiając się dlaczego nie jest się w high bracet należy wpierw się zastanowić czy jest się w gronie tych 16,5 % graczy DOTA2, bo jak widać bracket normal jest największy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu gram w DOTE ze znajomym i tak sobie testujemy ostatnio różne postacie, w poszukiwaniu herosów, którzy dobrze spisują się w duecie. Do tej pory jesteśmy zadowoleni z połączenia Lifestealer + Spirit Breaker oraz Lion + Ursa. Pierwszy duet spisuje się bardzo dobrze po 6 poziomie, gdy obie postacie mają już ulti - Life wchodzi w Spirita, ten wbiega we wrogów, Stealer wyskakuje i jest rzeźnia ;)

Duet Lion + Ursa z kolei nieźle wypada na linii, gdzie Lion ze swoimi stunami doskonale współpracuje z Ursą, zadającą sporo obrażeń ogłoszonemu przeciwnikowi.

Macie jakieś sugestie na inne tego typu połączenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poniedziałkowego patcha wciąż aktualne jest combo Pudge + Wisp/Chen, czyli imba hooki pod twoją fontannę. :trollface:

Do tego można dorzucić Naix + Puck/dowolna postać z invi, czyli "wychodzimy znikąd i robimy wipe", Dark Seer + Magnus/Kunkka/Jakiro/każdy kto ma jakieś AoE CC i Ursa + Troll Warlord (ult Trolla i Ursa nagle staje się nadzwyczaj szybki jak na swoje wymiary).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian sprawdź:

- Nyx + Lifestealer, ls wchodzi w nyxa, ten się robi niewidzialny z ulti, idą na ganka, nyx będac niewidomy wali kryta, ls robi resztę

- Venomancer + Viper czyli poison lane - bardzo upierdliwy duet , ciężko się ruszyć na takim lane

- Io + Chaos Knight - najpopularniejsza para na duo mid

- Axe + Silcener , axe rzuca battle hunger, a silener last word i curse of the silent

- Facelless Void + Lich - void rzuca chornosferę najlepiej na dwóch góra trzech przeciwników, a Lich wali ulti, ponadto Lich nieźle kontroluje creep wave dzięki sacrifice i chroni voida ice armorem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...