Skocz do zawartości

Gothic 3 pytania o reputację


nyac55

Polecane posty

Kamiennych tablic da się dużo znaleźć w Varrancie, szczególnie w ruinach. Co do ksiąg, nie przypominam sobie żeby ich było dużo w grze, a jak już jakieś są to raczej da się z nich nauczyć właśnie takich rzeczy jak wyrabianie ostrych strzał. Księgi, z których mógłbyś się nauczyć np. mistrzowskiej walki dwoma mieczami lub zdolności Paladyn na pewno nie istnieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

[ciach]

Możliwe. Osobiście nie kojarzę żebym znalazł w ogóle jakąś książkę, z której da się nauczyć umiejętności no ale mogłem coś przegapić.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

EDIT: No mój błąd, sorry. Ale to przecież było takie króciutkie zdanie a nie jakiś duży post :wink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta księga to nie była instrukcja ,dodawała ona umiejętność wyrobu ostrych strzał ,miała zielony kolor i zakupiłem ją od myśliwego ,u którego wykonujemy quest z zabiciem srebrnych wilków (Zapoluj na srebrne wilki z Bramem) ,ten myśliwy nazywa się Bram i ma swój domek na odludzi niedaleko silden.

1.Teraz idę na pustynię Varant ,jakie grupy mogę tam spotkać???

2.Czy jeżeli będę miał reputację u koczowników większą niż 25% to ile będę mógł mieć maksymalnie dla rebeliantów?

3.Czy jeżeli będę miał reputację u assasynów większą niż 25% to ile będę mógł mieć maksymalnie dla rebeliantów?

4.Reputacja w nordmarze nie wpływa na reputację u innych grup ,tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Asasynów, koczowników i "wrogich koczowników" (coś jak bandyci w Myrtanie).

2,3 Reputacja u koczowników nie wpływa na tą u buntowników (obydwa stronnictwa to te "dobre", koczownicy to odpowiednicy rebeliantów z Myrtany). Co do Asasynów - w samym Varancie nie ma misji kolidujących z buntownikami.

Poza questem "zabij Rhobara".

4.Nie wpływa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odnośnie assasynów mogę mieć 100% reputacji i u rebeliantów też tyle samo ,czy jest tu tak jak w przypadku orkowie-rebelianci ,że wzrost reputacji u 1 z grup uniemożliwia uzyskanie maksymalnego poziomu reputacji u 2 ,tak?

W Geldern mam questy ,w których chodzi o zabicie 2 druidów dla orków. Czy da się zrobić tak ,żeby nie zabijać tych 2 druidów na korzyść dla rebeliantów ,a nie dla orków? Mogę nawet zabić 1 orka zleceniodawcę tego questu ,ale wtedy wszyscy mnie gonią ,może pomoże tu zaklęcie amnezji ,ale nie wiem zbytnio jak go używać ,a w tym wypadku goni mnie cała wioska. 2 quest zleca sam wódz ,który chce bym mu dostarczył kamień druidzki cieniostwora ,ale po wykonaniu tego questu rośnie reputacja u orków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu wyżej, rebelianci mają gdzieś druidów. Możesz ich zabić, ale najpierw wykonaj zadania dla tych druidów. Jeśli nie chcesz wykonywać tych questów, to po prostu ze zignoruj. To, że masz je w dzienniku nic nie znaczy.

Musisz mieć 75% reputacji u Asasynów, by dostać się do Ishtar. Niestety wiąże się to z zabijaniem koczowników, więc musisz wybrać między Asasynami i Koczownikami. Oczywiście zanim opowiesz się po czyjejś stronie, to najpierw wykonaj wszystkie możliwe zadania dla obydwu stron (czyli nikogo, póki co, nie zabijaj).

Osobiście polecam Asasynów.

Można spokojnie wykonywać zadania zarówno dla Asasynów jak i Buntowników z tym, że Asasyni to "ci źli", ale z NICZYM się to nie wiąże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie problemów. Questy dla Asasynów skupiają się raczej na walce z Koczownikami i Magami Wody, natomiast questy dla Buntowników polegają raczej na walce przeciw Orkom. Co prawda Asasyni się raczej z Buntownikami nie lubią, bo w końcu jedni wyznają Beliara a drudzy Innosa, ale jak już mówiłem z reputacją 50% dla Asasynów i 100% dla Buntowników (w sumie to 98%, bo tyle da się mieć maksymalnie dla Buntowników) nie powinno być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego co napisałeś "Questy dla Asasynów skupiają się raczej na walce z Koczownikami i Magami Wody, natomiast questy dla Buntowników polegają raczej na walce przeciw Orkom".

Jak pisał wcześniej Nairdak nie można mieć reputacji u orków np.75% i tyle samo dla buntowników - z czego to wynika ,bo z tego co piszesz zrozumiałem ,że zabicie jakichś osób powoduje to ,że wcześniej możemy nie wykonać questów u osoby ,która zabijamy. Czy po prostu osiągnięcie takich reputacji jest niemożliwe w związku z zasadami gry "po prostu tak jest" czy np. niektóre questy polegają na zabiciu jakichś osób i przez to nie mamy możliwości wypełnienia niektórych questów ,jeżeli nie wypełniliśmy ich wcześniej przed zabiciem tej osoby lub czy przez to ,iż np. zabicie powoduje atak ze strony popleczników tej osoby jak tylko zbliżymy się do wioski ,w której zabiliśmy jakąś osobę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć 75% reputacji dla Orków i tyle samo dla Buntowników, ponieważ Buntownicy i Orkowie prowadzą ze sobą wojnę. I tak dla przykładu w Reddock dostajesz od Buntowników questa żeby wyzwolić Cape Dun a w Cape Dun dostajesz od Orków questa żeby zniszczyć Reddock. No więc musisz wybrać komu pomóc. I za wyzwolenie Cape Dun dostaniesz tam z 10% do reputacji u Buntowników, natomiast za zniszczenie Reddock dostaniesz z 10% reputacji u Orków. A nie sądzę, żeby dobrym pomysłem było najpierw wyzwolić Cape Dun, a później zniszczyć Reddock, tym bardziej, że jeżeli zrobisz jednego z tych questów to drugi chyba się anuluje. Tak samo ma się sprawa z Koczownikami i Asasynami, od Asasynów będziesz dostawał questy żeby zabijać przywódców koczowników (w Mora Sul możesz nawet wziąć questa, który polega na zabiciu wszystkich Magów Wody), natomiast Koczownicy będą chcieli żebyś im pomógł wyzwolić pustynię od niewolnictwa czyli od władzy Asasynów.

Na dwa fronty jeszcze nikt nie wygrał :wink:.

Oczywiście są też questy, za które dostaje się reputację u poszczególnych frakcji bez wchodzenia w konflikt z inną, ale nie ma ich za dużo a i tak najwięcej reputacji dostaje się właśnie za wyniszczanie innych frakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to ,że po wyzwoleniu 3 miast dla buntowników orkowie zaczynają być wrodzy i po zbliżeniu do nich atakują?

Co zrobić jak się dużo kradło wychodzi się z budynku ,strażnik nas zaczepia ,ale wymówki używamy już 2 raz i nie skutkuje ,a jeżeli pokonamy strażnika rzuci się na nas całe miasto ,czy pomoże tu czar amnezji i jak on działa ,bo jeżeli tak to musimy je rzucić na wszystkich w tym mieście?

Mam 1 questa ,w którym muszę okraść zamek. W jaki sposób powinienem to zrobić ,żeby nikt nie zauważył? Czy może powinienem poczekać do wyzwolenia miasta i wtedy go okradnę ,gdyż quest dostaję od złodziej z pobliskiej farmy?

______________________________

Jestem w queście "Dostarcz drzewo z obozu do Givessa do młyna" w silden udało mi się znaleźć 9 sztuk drewna z 10 ,niestety 10 leży obok domu inoga ,jest tam osełka i pień drzewa (jest to naprzeciwko domu kucharza) niestety mam problem z podniesieniem drewna ,gdyż nie wyświetla się żaden napis drewno i zachowuje się jak kamień tzn. nie można tego podnieść ,co począć? Czy to jakiś błąd w grze? Idntyczne drewno znajduje się w obozie buntowników niedaleko silden i tak też nie da się tego podnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to ,że po wyzwoleniu 3 miast dla buntowników orkowie zaczynają być wrodzy i po zbliżeniu do nich atakują?

Tak, to prawda. Lepiej zostaw wyzwalanie na później.

Co zrobić jak się dużo kradło wychodzi się z budynku ,strażnik nas zaczepia ,ale wymówki używamy już 2 raz i nie skutkuje

Najlepiej po prostu za dużo nie kraść :tongue:. Nie sądzę, żeby tu pomogło zaklęcie amnezji.

Mam 1 questa ,w którym muszę okraść zamek. W jaki sposób powinienem to zrobić ,żeby nikt nie zauważył? Czy może powinienem poczekać do wyzwolenia miasta i wtedy go okradnę ,gdyż quest dostaję od złodziej z pobliskiej farmy?

Najlepiej było by to chyba zrobić w nocy. Zresztą wystarczy, że podejdziesz zaraz pod drzwi, nikt nie powinien zwrócić na to uwagi, wtedy włączasz skradanie i grabisz wszystko co jest w środku.

Z tym drzewem to raczej nie błąd, niektórych "paczek" z drzewem nie da się podnieś. Poszukaj innych, są na pewno, bo da się ich znaleźć więcej niż 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zdobyć drewno.

Mam pytanie czy jeżeli chcę mieć reputacje u buntowników 75% to mogę mieć u orków przykładowo 40% i jak to jest ,że niektóre questy są ważniejsze od innych w relacjach buntownicy-orkowie ,pytam ,iż mam questa u orków ,który daje mi 5000 doświadczenia. Jest to quest od wodza orków z dostarczeniem dla assasynów 50 000 złota. Dlatego pytam czy po wykonaniu tego questu wciąż będę mógł mieć 75% reputacji u rebeliantów???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jeżeli chcę mieć reputacje u buntowników 75% ,a u orków mam przykładowo 40% to jest możliwe ,że u buntowników będę miał właśnie 75% czy nie?

_______________________

A teraz odnośnie tej księgi ,która dawała nową umiejętność wykonywania ostrych strzał. Zauważyłem ,iż przedmioty ,które możemy kupić generowane są losowo np. u rybaka temmy'ego z silden dało się np. zakupić tablicę dającą +5 prastarej magii ,zauważyłem to ,iż ją kupiłem ,a później przegrałem bez wcześniejszego zapisu gry ,a gdy później do niego podszedłem miał inne przedmioty niż wcześniej ,więc wczytałem wcześniejszy zapis jeszcze przed rozmową z nim i poszedłem porozmawiać (przedmioty po każdym wczytaniu przed rozmową z nim się zmieniały ,aż w końcu znów trafiłem na tablicę i znów mogłem grać dalej).

_______________________

Mam teraz questa na pustyni by razem z tufailem zaatakować koczowników ,więc chcę spytać czy wysoka reputacja u koczowników ogranicza uzyskanie wysokiej reputacji u assasynów. Pytam z tego powodu ,iż potrzebuję wysokiej reputacji u assasynów 75% ,aby dostać się do wodza w isztar. Więc pomyślałem ,że mogę wykonać zadania dla koczowników ,a dopiero później zaatakować ich z tufailem. Czy jest to możliwe???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jeżeli chcę mieć reputacje u buntowników 75% ,a u orków mam przykładowo 40% to jest możliwe ,że u buntowników będę miał właśnie 75% czy nie?

Ciężkie to pytanie trochę, ale myślę, że jest to możliwe. Ale jak już pisałem kiedyś nie ma sensu robić questów, które polegają na wyniszczaniu przeciwnej frakcji. Jeżeli pomagasz Bunotwnikom to możesz spokojnie robić questy dla Orków o ile nie polegają one na szkodzeniu Buntownikom.

Mam teraz questa na pustyni by razem z tufailem zaatakować koczowników ,więc chcę spytać czy wysoka reputacja u koczowników ogranicza uzyskanie wysokiej reputacji u assasynów.

Ten quest polega akurat na zabiciu tych "złych" Koczowników. W Varrancie oprócz zwykłych Koczowników są też tacy "zbuntowani" Koczownicy, którzy są po prostu pustynnymi odpowiednikami zwykłych bandytów. Więc tego questa możesz przejść śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam questa z magiem wody riordianem ,a mianowicie mam go doprowadzić do obozu koczowników ,z kolei inny quest od assasynów polega na wybiciu tych koczowników ,czy da się to jakoś pogodzić?

Mogę najpierw iść do tych koczowników powykonywać dla nich questy i zdobyć doświadczenia ,a później ich zabić i na końcu zaprowadzić tam riordiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to zaprowadź tam Riordiana, chociaż o ile dobrze pamiętam to on ciebie tam zaprowadzi. Później możesz powykonywać questy dla tych Koczowników, a później dać że jesteś już gotowy do ataku na Bragę, Koczownicy podejdą zaraz pod mury osady i tam na ciebie zaczekają, nie będziesz musiał ganiać i szukać ich po jaskiniach.

A tak w ogóle to czemu chcesz pomagać niedobrym Asasynom? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...