Skocz do zawartości

Gothic 3 pytania o reputację


nyac55

Polecane posty

Witam. Jak w temacie mam pytanie związane z grą Gothic ,a mianowicie jeżeli pomagam rebeliantom i rośnie mi reputacja to czy jeżeli pomogę orkom np. wydając hareka (czy jakoś tak) w 1 z questów to szanse na zdobycie maksymalnej liczby punktów u rebeliantów spadną (1.wydaje mi się ,że jest tu procentowo ,czy to prawda?) czy np. można mieć 100% respektu u orków i tak samo 100% u rebeliantów?

Czy powyższa opcja jest wykluczona? Jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, reputacja jest przedstawiona procentowo zarówno dla miast, tak jak dla poszczególnych stron. Niestety, w grze nie można zdobyć po 100% reputacji po przeciwnych stronach barykady (np. Orkowie - Buntownicy). Jednak żeby dostać się do ważniejszych miejsc lub zdobyć najlepsze pancerze wystarczy mieć 75% reputacji, co jednak nadal nie jest możliwe do osiągnięcia u wszystkich stronnictw.

PS. Wydając Hereka, z tego co pamiętam, to wzrośnie Ci reputacja u Asasynów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frakcje u których można zdobywać reputacje to:

  • Nordmarczycy
  • Buntownicy
  • Orkowie
  • Asasyni
  • Gońcy Leśni

u których najbardziej warto zdobywać reputację

Wszytko zależny od tego, po której stronie konfliktu się opowiesz. Jeśli będziesz z Buntownikami to punktujesz u Buntowników i Gońców Leśnych, orkowie - Orkowie i Asasyni. Nordmarczycy to specyficzna frakcja, u której możesz punktować niezależnie od wybranej ścieżki. A wybierając drogę Adanosa nie ma znaczenia, po której stronie się opowiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie strony masz podane w dzienniku i u każdej można zdobywać reputację.

Nie ma lepszych i gorszych stron, wszystko zależy od decyzji gracza, ale lepiej się trzymać jednej konkretnej niż wszystkich po trochę. Od siebie dodam tylko, że lepiej poczekać z odbijaniem miast aż do końca gry, bo w nich możemy zdobyć dużo doświadczenia wykonując zadania. To samo z zabijaniem kogoś - najpierw sprawdź czy nie można wykonać dla tej osoby jakichś zadań.

Takimi uniwersalnym stronnictwem jest Nordmar, gdyż ich zadania nie są przeciwne dla innych frakcji. Niezależnie od tego po czyjej stronie się opowiemy dla Nordmaru i tak możemy wykonywać questy. A orkowie w Nordmarze zawsze są wrodzy.

EDIT:Kolega wyżej zapomniał jeszcze o Koczownikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli pomagam buntownikom i dostałem quest od orków to lepiej go nie wykonywać i nie rozmawiać z orkami ,ażeby nie uaktywnił się owy quest? A co jeżeli się uaktywni i go nie wykonamy?

Ostatnie pytanie jeźeli pomagamy buntownikom i wykonamy kilka questów dla orków to czy u buntowników nadal możemy mieć 100% czy ta wartość spada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę być po stronie buntowników ,ale załączył mi się quest w którym dla jakiegoś orka który ma magazyn dostarczyć 3 skrzynie jakiegoś towary to raz ,z tym questem łączy się także 2 ,że jakiś złodziej oferuje rozwój umiejętności za wykradnięcie z magazynu tego samego orka 3 kielichów czy pucharów. Powinienem brać te questy ,gdyż zależy mi na pomocy buntownikom ,czy te questy dodają reputację po stronie orków???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok robimy przytrzymując prawy przycisk myszy (tak jak namierza się przeciwnika), wtedy zamiast pż ciosy będą nam zabierały wytrzymałość, aż do jej wyczerpania. Tarczą łatwiej robić blok, ponadto ciosy zabierają mniej wytrzymałości.

Z tego co wiem, to w Gothicu nie ma takiego czegoś jak uniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nam daje Alternatywna S.I. - jest to opcja dodatkowa w menu wyboru trudności ,czy chodzi tu o inteligencję przeciwnika ,że np. orkowie w grupie podczas walki będą atakować jednocześnie czy co?

Czy da się na ekranie umieścić mini mapkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy otrzymujemy rangi typu mag ,wydaje mi się ,że nie?

Czy w grze są tylko 3 posągi: Innosa, Adanosa i Beliara?

Czy jeżeli na początku nie podbijemy jakiegoś miasta(tylko na końcu gry)będziemy otrzymywać w późniejszym czasie jakieś questy ,czy nie. Wyżej ktoś pisał ,że najlepiej miasta podbijać na końcu gry(o co mu chodziło)?

W 1 queście potrzebuję wilczych skór (gdzie mogę je znaleźć) ,gdyż wybiłem wilki w okolicy ardei?

Czy potwory po jakimś czasie się odradzają to znaczy pojawiają co jakiś czas jeżeli je wcześniej wybijemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do tego co napisał Nairdak - nie tylko przy posągach można podnosić życie lub mane, u magów wody również (nie wiem tylko, czy u wszystkich. Skleroza :P). I żadnych rang nie otrzymujemy. Jesteśmy wolnym strzelcem. A alternatywna SI daje Ci też rozwój podobny jak w Gothic 2:NK, czyli za niektóre rzeczy musisz "zapłacić" 15 pkt nauki. Poza tym, jest dołączona instrukcja co do tego dodatku, po angielsku ale wystarczy odpalić słownik dla niektórych słówek i już bedziesz całkowicie wiedzial od czego jest alternatywna SI :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie otrzymujemy rang.

2. W grze jest wiele posągów (chramów) Innosa i Beliara, za to Adanosa nie ma.

3. Z podbijaniem miast chodzi o to, że po podbiciu kilku miast (np. orkowych) reszta stanie się wroga. Po drugie nie zawsze można od razu wykonać wszystkie questy w danym mieście, a najważniejszym surowcem w Gothicu jest DOŚWIADCZENIE.

4. Wilcze skóry są porozrzucane po całym Cape Dun, trzeba tylko poszukać.

5. Nie ma respawnu (odradzania się) potworów.

Alternatywna SI nie zmienia kosztu umiejętności itp. Od tego jest Alternatywny Balans, który znajduje się w głównym menu (a SI w menu poziomów trudności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w monterze jest tam kilka questów ,które podnoszą reputację u assasynów. Jeżeli będę miał reputację u assasynów 100% to czy mogę mieć także 100% u rebeliantów ,gdyż zależy mi być mieć 100% u rebeliantów ,a jeśli przyjmę zadanie to co mam zrobić ,żeby wyjść z tego najlepiej ,wykonywać questa czy nie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania u Buntowników i Asasynów można spokojnie "łączyć", bo tylko w kilku przypadkach są one przeciwstawne. Szczególnie w Varancie (pustynia) można zdobyć bardzo dużo reputacji u Asasynów i koliduje ona jedynie z Koczownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...