Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzesiek1306

Rozwiązany: Mass Effect z CDA - błąd podczas 1. filmu z Shepardem

Polecane posty

Witam

Mam następujący problem z grą Mass Effect z najnowszego numeru CD-Action:

Otwieram grę (Launcher, jak i gra, ładuje się wolno, ale ładuje), wybieram nową grę, tworzę postać, czekam na załadowanie gry i podczas pierwszego filmu gra się zacina, a komputer (np. Caps Lock z klawiatury) reaguje po długim czasie (ale nie ma mowy o zamknięciu czy zminimalizowaniu gry). Gra zacina się w momencie, gdy kamera "najeżdża" na Sheparda, a wypowiadane są słowa "Shepard to najlepszy..." - na wyrazie "najlepszy" się zacina, a lektor powtarza ten wyraz w nieskończoność.

Dodam, że po pierwszym zainstalowaniu gry doszedłem mniej więcej do śmierci jednego z kompanów (po walce na Eden Prime), wyłączyłem komputer, a po tym save'y już się nie ładowały (gra się zacinała się na dobre). Wtedy przeinstalowałem grę na nowo (usunąłem save), ale gra działa tylko do momentu opisanego powyżej.

Za pierwszym razem (gdy gra działała) ustawienia grafiki były na poziomie wysokim (tekstury wysokie, reszta max.) i do momentu walki działało płynnie.

Obecnie (z problemem) gra zacina się na każdych ustawieniach graficznych (nieważne, czy wysokie, czy niskie, efekt ten sam).

Specyfikacja komputera:

Windows XP SP3

AMD Athlon 3200+ 2,19GHz (podkręcony do 3,19; na niepodkręconym też nie działa)

RAM - 1,5GB

Ati Radeon X1650 512 MB

DirectX 9.0c

W innych grach nie ma żadnego problemu, wszystko pięknie działa bez żadnych błędów.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kiedyś ci się zacięła i wyszedłeś przy użyciu ctr-alt-del to mogłeś uszkodzić jakiś plik gry. Proponuję zainstalować jeszcze raz, sprawdzić sterowniki do karty graficznej, ewentualnie zamiast klasycznej instalacji przekopiować na swój komputer wszystkie pliki związane z Mass Effectem i odpalić instalację z własnej maszynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji gry na końcu nie wystąpił problem z Microsoft C++... (było okienko, chciał otwierać i w końcu otworzył [poprzednimi razy wyskakiwały mu błędy]).

Grę udało się zainstalować bez problemów.

Wszystko już działa nawet na pełnej wersji PL.

Przed uruchomieniem otworzyłem program DXDIAG (start-uruchom) i w zakładce dźwięk zmniejszyłem przyspieszenie sprzętowe do minimum (może dzięki temu działa).

Użytkownikom Szw3d0 oraz Sebi1295 dziękuję za pomoc.

Temat do zamknięcia (problem rozwiązany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...