Skocz do zawartości

Płyta główna i procesor do 100zł


Gofer

Polecane posty

Hej, bąble!

Tak pomyślałem, że skoro udaje mi się zarobić parę groszy w wakacje, to może zamiast wpłacać to na fundusz ochrony Wombatów, kupiłbym płytę główną i procesor?

Pentium 4 to szrot, nawet z HT. Do stówki dałoby radę kupić jakiegoś dułalkora na sensownej płycie, pozwalającej na OC. Myślę, że będziemy szukać czegoś opartego na 775, bo mam już w miarę fajne chłodzenie pod tą podstawkę.

O resztę sprzętu się nie martwcie, jest 3GB ramu DDR2, GF7950, 500GB dysku i zasilacz, który podoła zadaniu.

To jak, towarzysze, pomożecie?

PS - jeśli ktoś ma sprzęt, który chciałby mi opchnąć, to jestem otwarty na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, pentium 4 jest niezły... o ile nie grasz i wykorzystujesz go w ubuntu ;)

Jednak proponowałbym coś od AMD. Bo ram będziesz mógł jeszcze wykorzystać, a do tego będziesz miał przyszłościową płytę główną.

Ale mógłbyś trochę odłożyć dla wombatów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to ma być ostatni zakup dla mojego srebrzyka, potem zamykam obudowę, zakładam plomby klubu przyjaciela wombata i więcej w ten sprzęt kasy nie pompuję. A w takiej sytuacji przesiadka na AMD związana będzie z niższą wydajnością (albo będę musiał kupić słabszy sprzęt i cooler, albo używać słabszego box'a), bo Intel Kore wyżej się podkręci... Pytam, bo dawno już nie śledzę rynku, tak nowości jak używek i wolę się upewnić, niż wywalić stówkę (może więcej, jak będzie warto) w błoto.

A P4 jest tragiczny, choć pozwolił mi przejść Wieśka (ale ostatnie etapy cięły niemiłosiernie). Myślę, że znajdzie on swoją przyszłość w jakimś domowym serwerze plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wykręcił się do 3,3 czy 3,4, ale później się wysypał i każde ustawienia zegara, które nie były domyślnymi, kończyły się restartem i ustawianiem pierwotnych wartości w BIOSie... Czyli krótko - grałem bez OC.

Kiepsko, do 100zł MOŻE się uda kupić E2160... Liczyłem na coś więcej ;<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba będzie podnieść budżet... Ech... Idę do pracy... Albo jęczeć kolegom z klubu przyjaciół Wombatów o zaległe składki. Koszulki wzięli, a pieniędzy ni widu ni słychu >.<

Strasznie dużo sobie zaczęli ludzie krzyczeć za te procesory. Po 70zł za najsłabsze PDC to chyba ponury żart... Trzeba będzie się bawić w aukcje.

@Wilku - DDR odpada, kupilem rok temu zestaw dwójek i nie chcę się z nimi rozstawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...