Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

avocado20

Multiplatformowa strona

Polecane posty

Witam. Projektuję stronę, którą chciałbym przeznaczyć dla różnych urządzeń: PC, telefonów komórkowych, może też dla telewizorów.

Nie wiem jednak jak zaimplementować polecenie, żeby moja strona automatycznie wykrywała w jakim urządzeniu jest otwierana. Oczywiście opracowałem odpowiednie style dla PC i dla telefonu komórkowego.

Czy polecenie :

<link rel="stylesheet" href="style1.css" type="text/css" media="handheld" />

...rozwiąże ten problem, czy muszę wpisać alternate stylesheet, czy może zastosować jakiś specjalny skrypt?

i jeszcze jedno: czy dla wszystkich telefonów wystarczy jeden styl, czy muszę implementować oddzielne dla różnych rozdzielczości?

Zależy mi, by strona działa zarówno na smartfonach HTC, jak i na starych Nokiach z obsługą tylko GPRS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie osobnego arkusza css dla komórek jest rozwiązanie i to z punktu widzenia dewelopera najprostszym, ale już nie koniecznie najefektywniejszym. Ogólnie, żeby uzyskać najlepszy efekt wypadałoby napisać serwis dla komórek osobno. Temat nie jest kosmicznie skomplikowany jesli dałeś sobie radę ze zwykłą stroną, ale na siłach opisywać g, to się nie czuję.

Zajrzyj sobie tutaj, jest tam idea w skrócie opisana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...