Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michalk001

Karta dźwiękowa

Polecane posty

Tak ze cztery lata temu ta karta kosztowała 3x tyle (jeśli dobrze pamiętam). Z tego co slyszalem, do tanich głośników nie ma co brać drogiej karty... a obecnie za nowe konstrukcje zapłacisz ok. 300 zł - pewnie lepszy byłby w tej cenie Xonar D1 albo DX, nowsza konstrukcja, no i dwuletnia gwarancja :P Ale może niech wypowiedzą się specjaliści jeszcze, bo ja tylko powtarzam co mi powiedziano :P

BTW, ja niedawno zamówiłem Xonara DG - jak go potestuje to dam znać co o nim sądze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś dalej zainteresowany mogę Ci sprzedać "SB Audigy2 ZS (z pozłacanymi końcówkami) " za 130zł z przesyłką

identyczna jak tutaj: http://allegro.pl/sb-audigy2-zs-gold-rewel...1785077847.html tylko u mnie taniej.

~99.7% pozytywnych komentarzy na allegro (okolo 160 ich jest z tego co pamiętam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kumpla i powiedział, że jak kupował kartę to dał 1000 zł i chce mi to sprzedać w wersji box z wszystkimi dodatkami (panel itp. bez płyty ze sterownikami). Głośniki do w zależności od sytuacji:

- Głośniki z wieży philips c399

- Zestaw samsung SMS-5100

Również chce do kart a raczej przedniego panelu podłączyć gitarę elektryczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, to dużo się nie mylilem co do jej pierwotnej ceny. ;) Poszperaj trochę w sieci, może są jakieś recenzje tej karty, opisujące jej możliwości. Gitarę lepiej podłączać bezpośrednio do karty muzycznej. Gwarantuje to, że nie będzie żadnych strat w jakości dźwięku. W paru podobnych do twojego tematach proponowano użycie porządnego przedłużacza mini-jack.

BTW - miałem już okazję przetestować Xonara DG - nawet moje stareńkie (ok. 17 lat) głośniki od wieży Grundig skorzystały z przejścia z integry na Xonara. Grają żywiej, w dźwięku jest słyszalnych więcej szczegółów itp... chociaż oczywiście wieku nie oszukasz, wciąż czuć że to antyki :P Jutro przybędą do mnie nowe głośniki (Microlab FC530 - wreszcie udało mi się je dorwać!) i liczę na to że będzie jeszcze lepiej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte porównują do Xonara D2. Teraz siedzę na SB LIVE! 5.1 ale as tylko nieoficjalne sterowniki pod W7 i nie najlepiej działają.

Przedłużacz do gitary mam, ale nie wygląda to najlepiej jak tak leży na obudowie i kolor za bardzo nie pasuje(fiolet).

A czy do Xonara DG można dokupić panel przedni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Xonar D2 z pewnością jest lepszy od Xonara DG, który jest modelem budżetowym. I tak, do Xonara DG można podłączyć panel przedni - obsługuje standardy HD Audio i AC'97. Ja przedni panel audio mam w obudowie, chyba tylko w starszych budach go nie ma, i działa bez problemu, chociaż musiałbym mieć lepsze słuchawki, żeby zauważyć czy mój panel przedni obniża jakość dźwięku - w obu wypadkach i tak grają nieco lepiej niż na integrze (aż by się chciało zainwestować w jakieś Sennheinery, ale to dopiero jak te mi się wysłużą) :P Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić front panel montowany w zatoce 5.25 lub 3.5 cala. Przestrzegam tylko przed tymi najtańszymi modelami, kiedyś taki kupiłem (miał też wejscie e-SATA, USB i czytnik kart) i w ogóle nie chciał działać. Pewnie miałem pecha, ale widać było po nim że jest traficznie wykonany pod względem jakości... 2 dychy na cele charytatywne... ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...