Skocz do zawartości

Overlord i problem ze sterowaniem gamepadem


Polecane posty

No cóż, znów mam zgryz z Overlordem :). Tym razem z gamepadem. Od początku używałem Logitech Chillstream (takiego) i nie było z nim żadnych problemów, pomijając funkcję podpiętą pod lewego triggera (Target Lock, działała dziwnie, gdyż dość często powodowała zablokowanie celu w zupełnie dziwaczy sposób, nie pozwalając np. przywołać takich minionów, jakie chcę, ale zrzucałem to na karb niedopracowanego sterowania w grze, na które swoją drogą autor recenzji w CDA "trochę" narzekał). Trochę dziwiło mnie, dlaczego w kuźni mogę ulepszyć tylko pancerz, ale sądziłem, że inne opcje odblokuję w miarę rozwoju gry. Coś mnie tknęło, gdy zobaczyłem, że po wywołaniu menu (podczas gry) po wybraniu Options od razu otwierają mi się opcje dźwięku :huh: (jakbym dwa razy szybko wcisnął A), więc podpiąłem swojego GP-3020 (co za szczęście, że się go nie pozbyłem), skonfigurowałem i niespodzianka, problem z Target Lock zniknął, w kuźni wszystko działa, menu też działa poprawnie. Tylko z kolei ten GP-3020 ma żałosną precyzję analogów, która sama w sobie nie jest specjalnym problemem (na Chillstreamie i tak gałki wychylałem maksymalnie), ale powoduje, że Overlord porusza się tak, jakbym sterował nim za pomocą D-Pada - w jednym z ośmiu kierunków (no fear, wiem, że pada trzeba przełączyć w tryb analogowy :)).

Szczegóły techniczne - sprzęt ten, co zawsze - Amilo Pi 3540 (C2D T5800@2GHz, 3GB RAM, GF9300MGS 256MB, Vista HP 32bit aktualizowana na bieżąco), sterowniki do padów aktualne (Chillstream używa tych od MS - po podłączeniu system ściągnął je z Windows Update, GP-3020 - najświeższe, jakie znalazłem na stronie producenta).

Szczerze mówiąc, nie uśmiecha mi się zakup kolejnego pada, no chyba, że ktoś zagwarantowałby mi, że na 100% nie miałbym problemów (jak ktoś to potwierdzi a mimo to problemy będą, to ostrzegam, że będę żądał, by odkupił ode mnie pada :icon_evil:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, teraz to samo zaczęło się dziać na GP-3020 xD. A jak podpiąłem Chillstreama i w setupie ustawiłem "Gamepad" zamiast "Gamepad (configurable)", to wszystko działa dobrze (ciekawe na jak długo...). Wygląda na to, że gra ma problemy z obsługą padów w ogóle, wie ktoś, czy da się na to coś poradzić (gra w wersji ze Steama, więc raczej najaktualniejsza)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...