Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chudy212

Armed Assault 2 - edytor misji

Polecane posty

Witam, mam problem.

Jestem początkującym missionmakerem. Stworzyłem swoją misję i sięgnąłem do poradnika na stronie armacenter.pl. Chcę zrobić briefing. Szkopuł w tym, że zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem, a briefing nie pojawia się na początku misji. :rozpacz: Pomocy!

[] execVM "briefing.sqf";- to wpisałem w pliku init.sqf

tsk1 = player createSimpleTask["Neutralize all ChDKZ soldiers."];

tsk1 setSimpleTaskDescription["There shouldn't be many hostiles in the village, but be advised.","Neutralize all ChDKZ soldiers.","Neutralize all ChDKZ soldiers."];

player setCurrentTask tsk1;

tsk1 setSimpleTaskDestination (getMarkerPos "mob1","mob2","mob3","mob4");

tsk2 = player createSimpleTask["Find yourself a vehicle."];

tsk2 setSimpleTaskDescription["You should find a vehicle to get to the rendez- vous point faster.","Find yourself a vehicle.","Find yourself a vehicle."];

tsk2 setSimpleTaskDestination (getMarkerPos "vehicle");

tsk3 = player createSimpleTask["Go to the rendez- vous point."];

tsk3 setSimpleTaskDescription["Meet the rest of your team.","Go to the rendez- vous point.","Go to the rendez- vous point."];

tsk3 setSimpleTaskDestination (getMarkerPos "randka");

player createDiaryRecord["Diary", ["Situation","That supposed to be a normal recon mission. But everything went wrong. Why am I not surprised?"]];

a to w pliku briefing.sqf

co jest nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na poczatku briefingu zawsze jest takie coś:

waitUntil {!(isNull player)};

waitUntil {player==player};

switch (side player) do

{

case resistance: tutaj resistance, west, east w zależności czy w misji grasz frakcją zachodu, wschodu lub partyzantami

{

Cała reszta briefingu to co sobie wymyśliłeś

}};

i to wszystko.

Tu link do moich misji i kampanii możesz przejrzeć briefingi i init i zobaczyć jak ja to robiłem, jeśli masz tylko armę 2 bez dodatku to jest tam też parę kampanii z których misje możesz przerzucić do edytora i zobaczyć warunki, wyzwalacze itp i jak to się ma do briefingu, może ci się na coś przyda :).

PS: w edytorze naciśnij przycisk podgląd z wciśniętym klawiszem shift to najpierw będzie widać briefing a potem włączy się misja bo jak wciśniesz sam podgląd to od razu ładuje się misja ale to wiesz na pewno ;)

http://www.forum.armacenter.pl/viewtopic.php?p=146144#146144

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ściągnąłem A2B Editor i będę go testował w praniu. Jeszcze prośbę mam. Mógłby mi ktoś podać linka do tutoriala wyjaśniającego jak zrobić nalot? Mówiąc nalot mam na myśli taktyczny "airstrike" wzywany przez radio na konkretny cel.

I kolejny problem (chyba nigdy się nie skończą...) zrobiłem briefing w A2B Editor i %!@#$. Niby w trakcie misji po włączeniu mapy cele itd. tam są, ale przed rozpoczęciem misji briefingu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...