Skocz do zawartości

Minecraft nieznane rozwiązanie


Czarski77

Polecane posty

Witam,

Od około 5 dni mam dość poważny, a zarazem dziwny problem. Polega on na tym iż po załadowaniu danego świata.. tj. danego save'a oraz chwili gry tak jakby zaskakują małe krótkie lagi. Ilość FPS sięga 260+ przy ustawieniach video większość na off i typowa konfiguracja dla zwiększenia fps'ów. Przy najlepszych ustawieniach wizualnych około 95 fps i nie wyżej. O dziwo.. lagi to nie problem. Po dłuższej grze te krótkie lagi wydłużają się. Na początku ignorowałem to do czasu kiedy kolejnie wchodząc na mój save, zaraz moment po komunikacie "Building World"użytkowanie gry nie jest możliwe.. jedynym wyjściem jest ctrl+alt+del oraz wgranie backupa.. lecz problem pojawia się nawet po pierwszym małym lagu.. granie jest nie możliwe. Nie działo się tak wcześniej. Do tego zużycie procesora wynosi 100% przy ustawieniach, przy których ilość fps, powinna wynosić 260+.. jakaś anomalia. Proszę was o jakąkolwiek poradę. Używam Minecrafta w wersji 1.7.3.

Rozwiązania, które próbowałem:

- Zastosowanie Game Booster, oraz wyłączenia wielu aplikacji pożerających RAM i zużycie procesora

- Zwiększenie priorytetu aplikacji "javy" w menadżerze urządzenia.

- Temperatura to nie problem

- Wszelakie textur packi wyłączone, jedynie dwa mody (bez których gra nie jest dla mnie możliwa.. taki fetysz)

- Sterowniki zaktualizowane

- Odczekiwanie czy czasem po załadowaniu save'a i ogromnych lagach siegających poniżej 10 fps'ów czy czasem nie jest to jakaś chwila.

- Java zaktualizowana

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon x64 X2 2.61 Ghz 5000+

Karta Graficzna: GeForce GTX 460 1GB

RAM: 3 GB

Hmm... nie wiem czy coś jeszcze podawać, gdyż to najważniejsze podzespoły, które wykorzystuje Minecraft. Liczę na wasza pomoc

P.S Jeżeli powtórzył się temat (w co szczerze wątpię) to przepraszam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może to być spowodowane "zwiedzaniem świata", który cały czas się generuje.

Sprawdź czy będąc w jednym miejscu przez dłuższy czas problem dalej występuje.

Jeżeli to nic nie dało to zagraj na nowym "sejwie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...