Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PsychoWinner95

Dysk zewnętrzny - 500 GB

Polecane posty

Moglibyście mi pomóc wybrać jakiś dobry dysk zewnętrzny? Patrzałem na Allegro i trochę ich tam jest i sam już nie wiem... Zainteresowały mnie firmy LG i Seagate. Dobry wybór? Czy może proponujecie jakieś inne firmy? Było by super, gdyby te dyski które proponujecie były dostępne na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć do jakiej kwoty zamierzasz wydać na dysk ? Bardzo by to pomogło w wyborze.

Jeśli budżet nie przekraczałby 200 zł to polecam Samsung S2 Portable lub LG XD5.

Oba o pojemności 500 Gb i myślę że to jedne z tańszych ale i lepszych modeli 2,5 cala.

Osobiście posiadam TO LG, czyli jest to 750 Gb wersja LG które polecam wyżej i mogę zapewnić że dysku praktycznie nie słychać.

Do typowego magazynu danych oba dyski sprawdzą się dobrze.

Na allegro raczej powinny być oba dyski dostępne, lecz ja jestem nieufny co do tego portalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powyższe modele dobrze się sprawdzą według mnie.

Jeszcze jedno pytanie. Czy musi być to dysk 2,5 cala ? Czy może być trochę większy 3,5 calowy z dodatkowym zasilaniem ?

Jeśli 3,5 to można w tej cenie coś w okolicach 1-1,5 TB znaleźć jak się postaramy :P

Polecałbym iść w stronę WD jeśli chodzi o 3,5 cala np :

WD Digital Element Desktop 1TB

WD Digital Element Desktop 1,5TB

i coś minimalnie tańszego ale do firmy Seagate można mieć ostatnio lekkie wątpliwości.

Seagate External Desktop Drive 1TB

Brat posiada 2 model WD i bardzo sobie go chwali. Podobno jest bardzo cichy a swoje zadanie dobrze spełnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście polecam dyski od ADATA, A-Data NH92 500GB sam posiadam wersje 320 GB i nic zlego o tym dysku nie powiem xD juz chyba z 2 lata go mam.

A-DATA NH92 640GB jak lubisz różowy to w przystepnej cenie jest 640 GB.

Co do 3.5 cala:

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

Kieszeń Welland 3,5" SATA USB/eSATA - CZARNA

Szybki, solidny dysk od samsunga, a do tego fajna kieszen z intersejsem eSATA oraz USB 2.0. ( posiada tez HUB USB 2.0 x2 )

Trochę nie w cenie (311zł) się mieści ale chyba warto :laugh: chyba ze dysk na 500 GB zmienic to wtedy 265zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest dysk wewn. 3.5 cala a do tego kieszeń.

Racja :) moja nieuwaga :D

Ale tak czy inaczej to wg mnie bardziej opłacalne byłoby kupno takiego WD 1,5 TB.

Nie wiem czy w przypadku Samsung + Kieszeń byłaby lepsza prędkość bo się nie znam akurat na tym, ale przy magazynowaniu danych prędkość jest chyba najmniej istotną sprawą. Liczy się trwałość i wytrzymałość :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Bardzo, ale to bardzo zainteresowały mnie dyski zewnętrzne które przedstawiłeś DeMola. :happy: Trochę powyżej 200 zł. za 1 TB to malutko. Ale wolałbym chyba dysk mniejszy, abym mógł go spokojnie przenosić, pożyczać kolegom itp. Taki miałem zamiar, ale teraz sam zwątpiłem, no bo czytałem recenzje tych dysków i chwalą je, szczególnie dyski z firmy WD i jeżeli miałbym kupić dysk 3,5 cala to właśnie, jak na razie, kupił bym WD 1 TB. :blink: Sam nawet nie wiem co bym chował do tego dysku. :wacko: Muzykę, filmy... Jeszcze zdjęcia. Naprawdę, sam już nie wiem. Prosił bym o jakiś dysk mniejszy, ale dobry. Jeżeli takich nie będzie lub mi nie przypadną do gustu to kupię WD 1 TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dysków 2,5 calowych które wymieniłem ja i fredos, z każdych będziesz zadowolony. Dane dyski są ciche oraz mało awaryjne więc śmiało można je brać.

Jeśli masz zamiary częste przenosiny HDD to kupno 3,5 calówki nie ma sensu.

Ten dysk LG który ja posiadam ( 750 Gb ) kosztował mnie 249 złotych i zakupiłem go w RTV Euro AGD i na starcie jest dostępne około 698 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 cala bierz, 500GB/640GB za 200 zł to i tak jest sporo miejsca, 3,5 cala jest o tyle lepszy że możesz wziąć do 2TB nawet, a jak chcesz coś mniejszego niż 1 TB oraz przenośnego też ( od czasu do czasu ) to najlepszy wybór będzie, Transfer jest u ADATA jest na poziomie 29 MB/s a czas dostępu jakies 16ms (sprawdzane na moim dysku tylko ze 320 GB z tej samej serii )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu posiadam dysk WD Elements 1TB i jestem bardzo zadowolony - pracuje cicho i jest całkiem wydajny, nie miałem z nim żadnych problemów. Jedyna wada to brak wyłącznika, trzeba wyciągać zasilacz z gniazdka. Ale przy tej cenie, można przymknąć na to oko;) Ogółem - z czystym sumieniem mogę ci ten dysk polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że nie chesz dysku z USB 3.0 ? Moim zdaniem różnica w cenie nie jest duża, a prędkość jest o wiele większa (oczywiście jeśli się korzysta z usb 3.0).

Zobacz ten LG HXD7S50GL

Chociaż osobiście wybrałbym dysk innej firmy. Niedługo sam będę kupował dysk 2,5 cala 500 GB z USB 3.0 więc mógłbym się przyłączyć do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to PsychoWinner nie posiada płyty głównej która obsługuję Usb 3.0, więc i tak dysk chodziłby z takimi samymi prędkościami co dyski z wejściem Usb 2.0. Może i rozwiązanie przyszłościowe a cena podobna, to tutaj wszystko zależy od założyciela tematu. Osobiście nie warto sugerować się prędkościami zapisu/odczytu, tylko wytrzymałością i trwałością dysku.

Co do ufności firm, to akurat opinie o dyskach LG są w większości bardzo pozytywne więc nie tylko ja tu jestem fanem tej firmy. ( mam monitor lg, telefon lg, dysk lg i narazie nigdy sie na niej nie zawiodlem. Firma jest bardzo oplacalna w kwestii cena/jakość)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na taki dysk:

PQI 500GB 2,5cala H567V USB 3.0

Szkoda tylko że linki które dajesz nie działają... Link w poprzednim poście również się nie ładuję.

Używasz opcji "Wstaw link" i dwukrotnie wpisujesz http://http://.

Proszę popraw to.

A tymczasem wyręczę cię.

PQI

Co do samego dysku to o powyższej firmie pierwszy raz słyszę.

Oprogramowanie, które przyspiesza USB 2.0 ?? Troszkę w to wątpię a skoro dysk może być awaryjny to raczej nie warto go brać.

Poza tym, przekroczyłeś budżet o jakieś 34 złotych 99 groszy, gdyż sklepu który ma 4 opinie nie nazwałbym znanym i polecanym ^^.

Poprzedni LG który zaprezentowałeś, jest znaną marką i raczej nadawałby się bardziej niż ten PQI.

To samo dotyczy poprzednich modeli które podałem ja, crom3ll i fredos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawiłem linki. Co do firmy to jej dyski były jednymi z pierwszych dostępnych w kraju z usb 3.0. Natomiast LG ma dostępny tylko jeden i zauważyłem go dopiero wczoraj.

To test innego dysku tej firmy:

PQI H566 500 GB

i jeszcze ranking dysków z usb 2.0:

Ranking

Wiem że taniej by było kupic dysk z usb 2.0, ale czy warto oszczędzić te kilkadziesiąt złoty i potem się męczyć z wolnym dyskiem ?

W przyszłym tygodniu będę kupował dysk więc mogę napisać jak wrażenia. W tej chwili jeszcze nie wiem na który się zdecyduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiałem, ale widziałem gdzieś komentarze że niektóre odtwarzacze dvd go nie wykrywają. Ciężko sprawdzić czy prawdziwe :\

Trzeba będzie kupić dysk i samemu się przekonać czy będzie dobry czy nie. Ja stawiam na PQI H567V USB 3.0.

Dziś "przyszedł" :). Zrobiłem szybki pomiar transferów bez oprogramowania i po zainstalowaniu softu. Oczywiście dysk podpięty pod USB 2.0.

Przed zainstalowaniem:

Odczyt: 25 MB/Sec

Zapis: 19 MB/Sec

Po zainstalowaniu:

Odczyt: 33 MB/Sec

Zapis: 40 MB/Sec

Zrobiłem jeszcze test ATTO Disk Benchmark v.2.46:

post-320610-1311879074_thumb.jpg

Dziwnym jest, że zapis jest większy niż odczyt. Jak na razie dysk jeszcze działa ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...