Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

someone1989

Xbox , Monitor i troche zamieszania z przejściówkami

Recommended Posts

Witam . Ogólny poradnik który jest przypięty w tym dziale mi nie pomógł . W sytuacji która zaistniała u mnie główno role graja xbox slim (ma już hdmi) , kabel hdmi->hdmi podpięty do konsoli i przejściówki dvi , monitor z wejściem vga . Czy istnieje przejściówka z dvi na vga tak by ten kabel hdmi->hdmi->przejściówka dvi podłączyć do monitora ? Dżwięk rozwiążę tradycyjnie chinche na mini jacka i pod wieże .

Czy stosując tyle przejściówek będzie jeszcze w miare dobry obraz ?

Obraz będzie zadowalający, choć nie możesz się spodziewać takiej jakości, jak bez przejściówek - złącze VGA "zabija" niektóre parametry obrazu, co powoduje pogorszenie jakości.

No wiadomo vga jest najstarszym typem połączenia z tej trójki i najlepiej było by sygnał przesyłać hdmi, mi chodziło raczej o to czy w ogóle będzie obraz nigdy nie stosowałem więcej niż 2 przejściówki a tym bardziej z hdmi na vga .

Przy przejściu z HDMI -> DSUB potrzebny jest zwykle dodatkowy konwerter, ponieważ zachodzi tu konieczność przełożenia sygnału cyfrowego na analogowy.

Lepiej kupić przejściówkę 3x RCA Component -> DSUB VGA, koszt powinien oscylować w okolicach 20 zł i łączysz do niej kabel który był w komplecie z iksem.

---- EDIT ----

Właśnie się połapałem, że w standardowych zestawach X360 nie ma kabla Component, jest tylko zwykły S-Video. Czyli chyba lepiej kupić przewód VGA dedykowany do iksa.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...