Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ellessaar

Jak puscic internet z polaczenia lokalnego na router?

Polecane posty

Mam bardzo nieciekawa sytuacje, mianowicie : internet mam adsl (plus modem ZTE 852 oczy-fucking-wiście), od Orange, mam takze router, bez modemu adsl (tak przynajmniej przeczytalem, jest to D-Link Dir 300, a kupilem ten model ze wzgledu na to, ze w miejscu gdzie przedtem z niego korzystalem internet szedl po swiatlowodzie), przez co nie odbiera neta przez linie telefoniczna. Teraz komp stacjonarny(xp 32bit pro), na ktorym net dziala jest serwerem dla Laptopa(win7 64bit) przez polaczenie lokalne i kabel ethernet. Dalej - chce przeniesc sie z lapkiem do pokoju oddalonego od serwera o 10 dlugosci mojego kabla, chcialbym zatem skonfigurowac router tak, aby otrzymywal on internet z polaczenia lokalnego, wiadomo, kabel ethernet tam ladnie pasuje. Ale nie wiem jak to ustanowic, kombinowalem cos z adresami IP (polaczenie lokalne ma 192.168.0.1 - pewnie sie gryzie z routerem, maja takie samo - dlatego?, nie miałem juz mocy kombinować z tym, potrzebowalem neta na lapku). Potrzebuje specjalisty, ktos pomoze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej z modemu zte puścic kabel ethernetowy pod wan w routerze i z niego pociągnąć kabel do blaszaka a lapek na wi fi z routera ? Potrzebujesz tylko login i hasło do neta które wpisujesz przy ustawieniach w routerze i jak będziesz chciał korzystać z neta to router się łączy po tych danych z netem i udostępnia dalej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...