Skocz do zawartości

Internet... Nie wiem jaki wybrać.


Bowler

Polecane posty

Tylko nie bierz mojej anteny, dałem link poglądowo, niby panelówka daje cośtam, ale nie ma takiego zysku jak kierunkowa, niestety. Obecnie jestem w miejscu gdzie mam tylko edge i nie chce mi się szperać po bez kabli zeby zarzucić linkami. Musisz wiedzieć ze panelówke wystarczy na oko puścić w stronę danego nadajnika. Pełną moc anteny kierunkowej będziesz miał dopiero gdy dasz ją w odpowiednim kierunku. Choć jeżeli twój ojciec/znajomy zna sie na antenach można by coś samemu zmontować - na necie tutoriale są i do tego:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan, pytałeś się o modem. nazywa sie E173, a drugi jest na Wi-Fi, jak będziecie chcieli zrobię zdjęcie.

A i pytanko: Mam teraz (czasem) WCDMA 0% sygnału, gdy się połączę jest HSDPA 0%.Czy jeśli będzie więcej % np. 50% to szybkość internetu się zwiększy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan

gorzej właśnie czytam ze antena kierunkowa to antena panelowa:o zrozumiałem ze o antenach wiem mniej niz sądziłem, choć nigdy nie twierdziłem ze dobry jestem w tym temacie

@Bowler

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=5736 poczytaj, sama teoria nadal się zgadza, ale kilka rzeczy się chyba już zmieniło. ale od tej lektury warto zacząć.

hmm ustaw wymuszanie wcdma/umts/hsdpa czy jak to tam zwą w opcjach modemu. i zobacz czy cokolwiek łapie

W sumie antena proponowana przez politana dałaby radę bardzo dobrze, jednak powinny byc dostępne równie dobre jednak sporo tańsze:) ja się nie znam wiec nic nie polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan, kiedyś za 50-70 zł można było kupić kierunkową żyłową(chiodzi mi o taką wyglądającą jak antena tv) z zyskiem mocy 17 czy 19 dbi, nie wiem czemu ich nie ma na dipolu;/ choć kłeszczyn, czy 8dbi da mu 30% siły zasięgu gdy standardowo ma 0. hmmm inaczej:

@Bowler przejdz z pokoju do pokoju z netem, w każdym posiedz z 2 min, choć szczególnie radziłbym wyjść na strych - tak jak będziez miał kierunkową -musi wychodzić idealnie na nodeB play i nie mieć żadnych istotnych przeszkód na linii, inaczej zysk mocy będzie nie wart ceny.

W poniedziałek będę miał znów dostęp do neo więc coś może uda mi się znaleźć. choć fakt faktem te proponowane przez politana są prostsze w ustawieniu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan, kiedyś za 50-70 zł można było kupić kierunkową żyłową(chiodzi mi o taką wyglądającą jak antena tv) z zyskiem mocy 17 czy 19 dbi, nie wiem czemu ich nie ma na dipolu;/ choć kłeszczyn, czy 8dbi da mu 30% siły zasięgu gdy standardowo ma 0. hmmm inaczej:

Można dostać na dipolu antenę typowo kierunkową za niecałe 36 zł z zyskiem 13,5 dBi lecz działa ona tylko w paśmie 850-960 MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra... narazie nic nie mogę zrobić , ale mam pytanie:

Ten Play jest nawet dobry, ale trochę no powalony, bo... ściąga mi od 1 KBS do 100 Kbs, a jak chodzi +40 kbs to tak nawet ładnie i jestem zadowolony, ale często się zwala... jest sposób na utrwalenie tego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...