Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubadrago

internet a procesor

Polecane posty

1. lagi a wysoki ping

czemu w csie przy jesdnej osobie mam lagi, a sand andreas multi przy 60 osobach normalnie gram, tylko mam troche mniej klatek na sekunde niz normalnie

2.flash, net, czy procesor

jak gram zalozmy w legende to czasami zanim sie zaladuje do pojedynku to dedam,

jak gram w jakas gre przegladarkowa w ktorej sie normalnie chodzi i strzela to przy dluzszej akcji sie zacina

3. czy jak mam procesor 1.61 i neta ktory wyciaga do 25kb/s to czy przy procesorze 3.2 bedzie jakas roznica?

jak patrze jak sie cos sciaga to szybkosc jest od 10kb/s do 25kb/s rekordowo, a place 60zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wina twojego łącza zapewne masz radiowo dlatego czasem się tak dzieje bo sa właśnie za duże pingi .

3. Procesor nie ma nic do rzeczy . To czy będziesz miał starego kompa 10 letniego czy nowego za 10 tys to różnicy nie będzie . Dziwne jest to że predkość łącza jest 25 kb oznaczało by to że masz łącze 256 kb/s , za 60 zł może oznaczać jedno - masz mobilny internet jakiegoś operatora gsm i jestes w zasiegu EGDE czyli max prędkość łącza to 384 kb/s mimo iż reklamują że nawet kilka mb/s bo to w zasiegu HSDPA . HSDPA jest świadczone w miastach po za nimi jest właśnie przeważnie EDGE . Na takim necie raczej sobie nie pograsz przez multiplayer .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z internetem wlsnie mam taki problem ze chocm mam modem 7mb/s +4gb(chociaz to dziala) pamieci, to nie mam zasiegu, bo mieszkam na wsi, (do duzego miasta mam jakos 100km) a podlaczyc sie tu nie mam gdzie chyba z tego powodu ze jestem obok biura

a gry multi w zasadzie da sie grac, poza csem i jesli mnie nie wyrzuca za ping( nawet do 2000-3000, choc nie wiem czy raz nie mialem 8000)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsi ciężko o wolna pare na kablu a nowych inwestycji się nie robi już na wsi od 2008 roku . Bynajmniej tpsa . Chyba że złożysz masowe podanie żeby podciągneli nowy kabel dla np 10-20 osób . Mam to samo u siebie 2 miesiące wojuje z tpsa o neta na kablu już nawet kabel przerzucili ale sie okazało że dalej na słupie odciety i nie ma sygnału :( W sumie mam wimaxa z neti ale to nie rozwojowe u nich od 4 lat oferują 2 mb/s w cenie z tel 109 zł . Bynajmniej nie ma limitów i mam te 2 mb/s . Niestety już netia nie podpina nowych osób pod wimaxa z tego co wiem . Jeżeli nie wywalczysz kabla to pozostaje ci tylko taki jaki masz . Na wsi 100 km od miasta nie liczyłbym na żadna radiówke i na szybkie pojawienie się HSDPA+ 7,2 mb/s . Druga sprawa to właśnie pingi . Na takim necie są bardzo duże opóżnienia . W contera sobie na lajcie nie pograsz . Masz limit 4 GB danych do ściągniecia i wiesz że póżniej zmieniaja ci prędkość na taka z technologi GPRS czyli do 28 kb/s . Wtedy to już pobieranie danych z neta w ogóle nie idzie tylko gg , poczta i długie wczytywanie stron . Swoją drogą nie wiem jaka masz umowe i do kiedy ale spr sobie oferte Play . Predkość będzie taka sama ale cena bynajmniej mniejsza . Ewentualnie zapytaj się w T-mobile czy w twojej okolicy maja nadajnik wimaxa bo T-mobile weszło też w wimaxa ale oferuja max narazie 1 mb/s ale bynajmniej stałe no i pingi byłyby mniejsze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Trzykrotne użycie słowa bynajmniej w tym tylko raz poprawnie...po prostu brak słów.

W sprawie tematu: tak, procesor ma wpływ na działanie internetu...ale nie w przypadku nowych komputerów. Aby łącze działało jak należy wystarcza procek ok. 200mhz - czyli prehistoria. W Twoim przypadku winę ponosi zdecydowanie rodzaj łącza jakie masz. Jedynym ratunkiem będzie zmiana operatora - radiówka niestety nie jest ani wydajna ani specjalnie tania. Jak nie masz możliwości podciągnięcia kabla, to sprawdź kto ma u Ciebie lepszy zasięg (bo z Play mogą być gdzieniegdzie problemy) i kup internet na kartę.

PS. Nie ma czegoś takiego jak internet z 4gb pamięci... Masz łącze do 7Mb z limitem, zapewne na trzydzieści dni, na 4gb. Po przekroczeniu tej magicznej liczby, net działa z prędkością przed prehistoryczną i ledwo wystarcza na sprawdzanie poczty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100km mam do stolicy dolnego slaska

30km do stolicy powiatu

25km do podobnego wielkoscia miasta

jakos 10-15km do gminy(malutkie miasto)

z netem jest tak, ze jakos 2lata mialem 2gb po 45zl a tera 4gb(limit i niecale tyle ma modem(jako pendrive)) 30zl rok i 60zl kolejny rok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...