Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MisczU

Własnoręcznie składany laptop

Recommended Posts

Witam. Chciałbym własnoręcznie złożyć laptop (nie chodzi mi tylko o wybranie części i oddanie do złożenia ale własnoręczne mocowanie i składanie tego wszystkiego do, że tak się wyrażę "kupy").

Laptop ma służyć do oglądania filmów, edytowania tekstów, zabaw z programowaniem, surfowania po necie i gry głównie w starsze gry (nie chcę żeby chodziły na nim najnowsze produkcje - od tego mam stacjonarnego blaszaka. Wystarczą HeroesIII, RTS'y takie jak np WarcraftIII, twierdza czy warhamer aby grać w multi ze znajomymi:D).

Na wszelki wypadek napiszę, że komentarze typu "Kup taniego lapka na allegro - będzie szybciej", nic nie dadzą, gdyż nie chodzi mi tylko o to aby mieć laptopa. Ważna jest dla mnie satysfakcja, że sam go złożę (mam nadzieję ^^).

Piszę aby uzyskać pomoc w wyborze kadłubka i komponentów jakie muszę do niego dobrać aby laptop mógł spełniać powierzone mu zadania.

Jaki kadłubek doradzacie? Jakie komponenty waszym zdaniem powinienem wybrać aby uzyskać odpowiedni efekt? Jeżeli nie macie co robić i chcecie zająć się "czymś pożytecznym" podawajcie gotowe konfiguracje lub luźne pomysły, uwagi.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc a wy zrobicie dobry uczynek i pójdziecie do nieba (moim zdaniem to całkiem doby deal:D).

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcesz potem tracić czasu na problemy z gwarancją, to lepiej kup normalnego lapka. Laptop to nie stacjonarka - tu nie ma setek sklepów z komponentami, które w razie awarii, można wymienić. A jeśli zaczną się problemy z dostępnością części - zostaniesz na lodzie.

Kiedyś w PL mieliśmy Compale - teraz z tego nic nie zostało - chyba, że gdzieś za granicą.

Poszukaj Clevo, albo jego klonów - może sprzedadzą w częściach, a może nie.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...