Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MisczU

Własnoręcznie składany laptop

Polecane posty

Witam. Chciałbym własnoręcznie złożyć laptop (nie chodzi mi tylko o wybranie części i oddanie do złożenia ale własnoręczne mocowanie i składanie tego wszystkiego do, że tak się wyrażę "kupy").

Laptop ma służyć do oglądania filmów, edytowania tekstów, zabaw z programowaniem, surfowania po necie i gry głównie w starsze gry (nie chcę żeby chodziły na nim najnowsze produkcje - od tego mam stacjonarnego blaszaka. Wystarczą HeroesIII, RTS'y takie jak np WarcraftIII, twierdza czy warhamer aby grać w multi ze znajomymi:D).

Na wszelki wypadek napiszę, że komentarze typu "Kup taniego lapka na allegro - będzie szybciej", nic nie dadzą, gdyż nie chodzi mi tylko o to aby mieć laptopa. Ważna jest dla mnie satysfakcja, że sam go złożę (mam nadzieję ^^).

Piszę aby uzyskać pomoc w wyborze kadłubka i komponentów jakie muszę do niego dobrać aby laptop mógł spełniać powierzone mu zadania.

Jaki kadłubek doradzacie? Jakie komponenty waszym zdaniem powinienem wybrać aby uzyskać odpowiedni efekt? Jeżeli nie macie co robić i chcecie zająć się "czymś pożytecznym" podawajcie gotowe konfiguracje lub luźne pomysły, uwagi.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc a wy zrobicie dobry uczynek i pójdziecie do nieba (moim zdaniem to całkiem doby deal:D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz potem tracić czasu na problemy z gwarancją, to lepiej kup normalnego lapka. Laptop to nie stacjonarka - tu nie ma setek sklepów z komponentami, które w razie awarii, można wymienić. A jeśli zaczną się problemy z dostępnością części - zostaniesz na lodzie.

Kiedyś w PL mieliśmy Compale - teraz z tego nic nie zostało - chyba, że gdzieś za granicą.

Poszukaj Clevo, albo jego klonów - może sprzedadzą w częściach, a może nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...