Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

viktor23

Jaki internet mobilny na kartę do laptopa ?

Polecane posty

Mobilny internet bez umowy? Jest chyba tylko ten darmowy internet od Aero2. Trzeba zapłacić 55zł i cieszysz się darmowym dostępem do internetu i to ponoć z przyzwoitą prędkością i pingiem ; ]

Aero2 artykuł

PS. co do internetu mobilnego od sieci komórkowych to radzę nie brać. Chyba że zadowala cię transfer 2kb/s i ping 3000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebawilk

nie wypowiadaj się o sprawach, o których nie masz pojęcia:) ja spokojnie na mobilnym wygiągałem miedzy 2 a 5mbps:) i nie, to ze kolega miał i działało tak jak piszesz mało znaczy:) Poznaj specyfikę tej sieci, choćby z ostatniego czy przedostatniego cda:) choć i tam połowy nawet nie napisali

modem- cokolwiek z play - na alledrogo po 150zł chodzą, fabrycznie bez simlock

Jeżeli chodzi o mobliny - pierwsze i najważniejsze pytanie - gdzie mieszkasz od tego zależy czy prędkosci będą kilu czy kilkuset kB:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebawilk

w małych miejscowościach rzadko masz nadajniki 3g jedyne co masz to edge które fakt jest bardzo powolne, jedyne wtedy na co można liczyć to internet gsm typu cdma oferowany przez orange(mają dość sporo nadajników)o prędkości do 1mbps, oraz plus podobno z prędkościami do 2mbps.

@viktor23

W poznaniu możesz liczyc na hsdpa. więc w sumie wybór sieci jest dowolny, jeżeli nic się nie zmieniło dobrą ofertę na kartę ma tylko orange i play(lepszą) proponuję stestować samemu obie usługi z jednego ważnego powodu- nikt Ci nie zapewni co będzie lepiej u Ciebie działać - na miasto masz kilkanaście do kilkudziesięciu nadajników i każdy ma inne obciążenie, zapewne oferty na kartę mają późniejszy dostęp do nadajnika niż abonamentowcy, a najwyższy mają Ci z umowami dla firm. Stestuj sam o różnych porach dnia i sam zobacz jak działa:) możesz mieć nawet pod oknem nadajnik a i tak będzie net wolniej chodził niż gdybyś sie łączył z tym oddalonym o wiele metrów - kwestia obciążenia:)

A modem dobry, sam go mam:) i zbieram sie na dokupienie jakiejś dobrej antenki do niego, z tą róznicą ze mam z play:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...